کانال تلگرام

کانال تلگرام SAPERSIAN@ – بهبودی از اعتیاد جنسی و پورنوگرافی

اینجا مشکلی وجود دارد که باعث ناامیدی ما شده – ما می‌خواهیم افکار و رفتار جنسی اجباری خود را متوقف کنیم، اما نمی‌توانیم! برای ترک‌ آن‌ها تلاش می‌کنیم، اما به نتیجه نمی‌رسیم. اگر شما با رابطه جنسی، شهوت، پورنوگرافی (تصاویر و فیلم‌های جنسی)، خودارضایی، و هرگونه‌ای از افکار و رفتار جنسی اجباری مشکلی دارید، انجمن معتادان جنسی گمنام  (اس ای – SA)  اینجاست تا به شما کمک کند.

انجمن SA برای ما یک راه‌حل ارائه می‌دهد که ما هرگز، پیش از این، چیزی درباره آن نمی‌دانستیم؛ یک راه‌حل موثر و قابل‌توجه که به ما کمک می‌نماید تا در هر روز برای همان روز، از نظر جنسی هوشیار باشیم.

مطالبی از نشریات در کانال تلگرام:

لینک عمومی:

telegram.me/SAPERSIAN

(برروی لینک زده و در پیام‌رسان تلگرام دکمه Join یا پیوستن را انتخاب نمایید)

لینک خصوصی:

telegram.me/joinchat/AiMoTzvm_g3beX7JspwN7w

(برروی لینک زده و در پیام ظاهرشده در تلگرام، گزینه Ok را انتخاب نمایید)

⇐ تنها کانال تلگرام رسمی انجمن SA ایران، به آدرس SAPERSIAN@ است، و کانال‌های تلگرامی که احیانا از نام و یا نشان انجمن SA استفاده کرده باشند، ارتباطی به این انجمن ندارند. و صرفا آدرس‌های وب و یا تلگرام که در کانال فوق و یا وبگاه انجمن به منظور اطلاع‌رسانی قرار می‌گیرد، مرتبط به گروه‌های استان‌ها و یا کمیته‌های خدماتی انجمن است.برخی مطالب کانال

خواب‌ها و روياهای جنسی

به نظر می‌رسد شهوت می‌تواند همان‌طور كه در بيدارى ما را وسوسه می‌كند، در خواب هم وسوسه كند. به مرور متوجه می‌شويم می‌توانيم شهوت را علاوه بر بيدارى، در خواب هم رها کنیم. اگر بخواهيم می‌توانيم حق انتخاب داشته باشيم.

امكان دارد فكر كنيم اين كار غيرممكن است، ولى تجربه ما در SA نشان می‌دهد به مرور می‌توانيم اين كار را بياموزيم …

اگر به اين شكل، به خودآگاهی‌مان بنگريم، ديدگاه مناسبى را نسبت به رؤياهاى جنسى بدست خواهيم آورد. منظور از رؤياهاى جنسى، مواردى است كه شخص در خواب، خود را درحال برقرارى رابطه جنسى می‌بيند.

… ما فقط براى خودمان سخن می‌گوييم نه براى همه افراد دنيا، و ما شروع كرده‌ايم چيزهايى در SA بياموزيم. با اين وجود ما اين جسارت را نمی‌كنيم که كارشناس همه امور جنسى، انزال‌هاى شبانه و يا رؤياهاى جنسى هستيم، و نمی‌خواهيم هيچگونه توصيه پزشكى بدهيم …

کتاب بهبودى ادامه دارد (صفحه ۱۵)قدم دو – ما به این باور رسیدیم که یک قدرتی بزرگ‌تر از خودمان، می‌تواند سلامت عقل را به ما برگرداند

ما با باورها و گرایش‌های متفاوتی درباره خداوند وارد برنامه شدیم در حقیقت بیماری اعتیاد جنسی فرقی بین آئین‌ها و مذاهب مختلف قائل نمی‌شود. بسیاری از ما با باورهای نصفه و نیمه،ناقص و آشفته وارد برنامه شدیم و بعضی دیگر هیچ درک مشخصی از خداوند نداشتند‌. بعضی از ما درباره ی خدا «تردید» داشتیم و به وجود خداوند اعتقادی نداشتیم. بعضی دیگر «منکر» وجود خداوند بودند و اطمینان داشتند که هیچ نیروی برتری وجود ندارد که جهان را از هرج و مرج موجود حفظ کند.

برخی دیگر امکان حضور یک وجود برتر و متعالی را قبول داشتند اما باور نداشتند چنین موجودی «بخواهد یا بتواند» مشکلات ما را حل کند. بعضی از ما در گذشته به پروردگاری که حاصل درک شخصی ما بود اعتقاد داشتیم یا به یک مذهب خاص وابسته بودیم،‌ اما ایمان خود را از دست داده بودیم و احساس کردیم از رحمت خداوند جدا شده‌ایم.

بعضی دیگر از ما نیز هنوز اعتقاد به خدا داشتند و در تجمعات اعتقادی شرکت می‌کردند، اما همچنان در منجلاب اعتیاد دست و پا می‌زدند.

چه چیز مشترکی در همه ما وجود دارد؟ …

کتاب قدم در عمل (صفحه ۵۰) خودآگاهى و روياهاى جنسى

… به هرحال، آگاه شدن از شهوت باعث رنجش می‌شود، اين رنجش به اندازه‌اى است كه يا بسوى شهوت باز می‌گرديم يا بسوى خدا به جلو می‌رويم. شايد به همين دليل است كه بسيارى از ما در همين مرحله ى اول برنامه را ترک می‌كنيم. احساس درد و خالى بودن می‌كنيم ولى چيزى براى تسكين درد و پر كردن خلاء نداريم.

«تنها راه رهايى از آن، انجام دادن همين كار بود». چه وضعيت سخت و غم انگيزى! همزمان با پديدار شدن نقصى ديگر از ما، شروع به ديدن سطح جديدى از خودمان می‌كنيم. اين نقص همان رنجش يا چيزى مشابه آن است. وقتى اوايل پاكی‌ام از وجود رنجش آگاه شدم، برايم خيلى تازگى داشت. چنين احساساتى را قبلا تجربه نكرده بودم! البته كه نه؛ آن‌ها زير سطح آگاهى بودند، آنها بوسيله ى مُسكّن‌ها پوشيده شده بودند. …

کتاب بهبودى ادامه دارد (صفحه ۱۱ و ۱۲)قدم‌هاى شش و هفت

اگر ما در مسير درستى باشيم، به ناگزير زمانى فرا خواهد رسيد كه ناله سر خواهيم داد «خداوندا از اين ضعف خسته شده‌ام و می‌خواهم از شرّش خلاص شوم؛ اين را از من بگير!».

پريشانى فزاينده‌اى كه اين ضعف، علاوه بر ديگران، در ما بوجود می‌آورد، به تدريج حادتر می‌شود، تا جايى كه برتمام عواقب خوشايند و ناخوشايند آن غلبه می‌كند.

اين ادراك فروتنانه، باعث برطرف‌شدن یک ضعف، در هر زمان می‌گردد. اين اساس قدم شش و هفت است.

کتاب سفید (صفحه ۱۱۵)خودمشغولی

خودمحوری ما می‌تواند شکل‌های متفاوتی داشته باشد، گاهی آشکار و گاهی پنهان است؛ به طوری که می‌تواند پشت چهره‌ای آرام، ملایم و دروغین نمایان شود.

هر چه خودمشغولی و خودمحوری بیشتر شود، تمایل بیشتری برای مخفی کردن آن وجود دارد.

خودمشغولی باعث می‌شود که نتوانیم ترک‌های کوچکی را که در نفس ما ایجاد می‌شوند ببینیم؛ ریزترک‌هایی که بعدا تبدیل به ترک‌ها و شکاف‌های بزرگ و فاجعه باری در مخزن بزرگِ نفس می‌شود.

خودخواهی در نهایت باعث کوری روحانی ما می‌شود. ما برای اینکه از روبرو شدن با خودمان اجتناب کنیم، بر روی اشتباهات دیگران تمرکز می‌کنیم.

کتاب سفید (صفحه ۵۲)محوربودن خود

زمانى كه تمام زندگی‌ام حول محور خودم می‌چرخد، چگونه می‌توانم با ديگران ارتباط برقرار كنم؟

من آنقدر به دنبال لذت‌هاى شخصى خودم بودم كه هيچ وقتى براى توجه به ديگران نداشتم.

گرچه رابطه جنسى تمام زندگى مرا تحت شعاع قرار داده بود اما به خود می‌گفتم كه هيچ مشكلى ندارم. همين تفكر مُتعفّن مرا به اينجا كشاند…

کتاب داستان اعضا (صفحه ۷۸)گام ۱۰

انجام قدم دهم شيوه جديدى براى زندگى است. اين قدم براى من شامل يک روال صبحگاهى است. بعداز خواندن دعا و پذیرفتن ضعفم در حضور نيروى برترم، هرگونه رنجش، ترس، نگرانى، ضربه شهوت، اشتباه، و نيز سپاسگزارى را می‌نويسم.

سپس اسم اشخاصى را كه می‌خواهم به مراقبت خدا واگذار كنم را می‌نويسم، و به انجام قدم دهم حتى هنگامى كه رسما در حال كاركرد قدم ديگرى هستم، ادامه می‌دهم.

کتاب قدم در عمل (صفحه ۱۵۴)تعهد به گروه

خود را به گروه متعهد كنيد؛ گروهى كه ممكن است تازه تأسيس باشد يا بسيار كوچك باشد. در تمام جلسه ها سر وقت شركت كنيد. اين كار حداكثر فايده را براى شما و گروه‌تان به همراه دارد. ولى گروهى كه شركت كننده‌هاى منظم نداشته باشد، نمی‌تواند پابرجا بماند. ميزان تعهد شما به گروه‌تان، ميزان بهبودى شما خواهد بود. ما همين‌طور جلسه‌هاى تلفنى برپا می‌كنيم.

تجربه نشان داده است ما بايد جزئى از ديگران باشيم وگرنه نمی‌توانيم به طور مؤثر تسليم باشيم، خودمان را به درستى ببينيم و قدم‌ها را كار كنيم. بدون شركت منظم در برنامه، ظاهرا هيچ بهبودى حاصل نمی‌شود.

کتاب سفید (صفحه ۶۴)اعتیاد جنسی

به دوش كشيدن احساس گناه يك زندگى مخفى دردى عظيم بود. حتى با وجود اين احساسات نتوانستم هيچكدام از كارهايم را متوقف كنم. خداوند شاهد است كه من تلاش كردم. اما من از مرزهايى می‌گذشتم، به مكان‌هايى قدم می‌نهادم و كارهايى می‌كردم كه قول انجام ندادن‌شان را به خودم داده بودم…

تمام امورى كه با آن‌ها مواجه می‌شدم بر آتش اعتيادم می‌افزودند. هر چيز، رنگى از رابطه جنسى داشت. هيچ چيز از انحراف جنسى من در امان نبود٬ حتى حيوانات و گياهان.

ذهنم اسير رابطه جنسى شده بود و اين‌كه چه كارى بايد بكنم، كى و كجا، با چه كسى و چه چيزى، تمام وجودم را پر كرده بود.

زمانى كه در حال فكر كردن به رابطه جنسى نبودم در حال رنجش از احمق‌هايى بودم كه با آن‌ها كار می‌كردم، اداره بی‌شعور، خانواده ناسپاسم يا فروشندگان ناوارد…

کتاب داستان اعضا (صفحه ۱۶۸)توجیه غلط

به دست آوردن سلامت عقل بدین معناست که از توجیه کردن و دروغ گفتن دست برداریم و این توجیه غلط را رها کنیم که شهوترانی به کسی آسیب نمی‌رساند. ما رفته رفته این حقیقت مطلق را پذیرفتیم که روابط جنسی و عاطفی نمی‌تواند خلأ روحی ما را پر کند.

ما فهميديم كه «دفعه بعدى» همان نتايجى را به بار می‌آورد كه آخرين بار و يا آخرين صدبارى كه آن كارها را انجام داديم، به بار آوردند…

کتاب قدم در عمل (صفحه ۵۱)بهبودی و سه پایه

بهبودى من مانند يك سه پايه است كه روى سه پايه خود محكم و امن است. اگر هر كدام از اين پايه‌ها بشكند سه پايه واژگون خواهد شد.

اين پايه‌ها عبارتنداز: ۱۲ گام برنامه، خداوندى كه درك شخصى من است، و انجمن SA، شامل جلسه، راهنما و رهجويى.

اگر من از هر سه اين پايه‌ها به صورت همزمان استفاده كنم، جاى پاى امنى خواهم داشت. هرگاه يكى از آن‌ها را حذف كنم، برنامه‌ام در موقعيت ناامنى قرار خواهد گرفت.

کتاب داستان اعضا (صفحه ۴۵)راه حل

گاهی اوقات اشخاص فکر می‌کنند که بدون پیمودن این راه بخصوص می‌توانند فقط با شرکت در جلسات، نجات پیدا کنند، و این چیزی دور از واقعیت است.

راه حل چیست؟

خوشبختانه راه‌حلی وجود دارد و لازمه توفیق در آن، پا بر روی غرور گذاشتن، اعتراف به ضعف‌ها و درون‌نگری است.

کتاب بزرگ (صفحه ۵۶)قدم هفتم

با کارکردن قدم‌ها، این فروتنی نصیبم شد تلاش کنم تنها برای امروز زندگی کنم، و این به من این امکان را داد تا به جای اینکه فکر کنم باید چه کسی باشم، ببینم واقعاً چه کسی هستم.

من فردی هستم که نقاط قوتی دارم، ضعف‌هایی دارم، علایقی دارم، از چیزهایی بدم می‌آید و از چیزهایی خوشم می‌آید. من دارای ارزش و قابل احترام‌ هستم؛ چرا که یک انسان‌ام.

قدرت بالاترم مشتاق است به من بیاموزد دنیا را طور دیگری ببینم و از من فردی موثر بسازد.

کتاب قدم در عمل (صفحه ۱۱۴)طمع‌کاری راهی به سوی بت‌پرستی

من همسر دارم، زن دیگری را هم می‌خواهم. حالا می‌توانم ببینم، این نوع از خواستن چیست؟

وقتی کسی را روشنایی زندگی خودم قرار می‌دهم، در را به سوی خدا می‌بندم. و آن فرد جای خدا را می‌گیرد؛ به همین دلیل این نوعی بت‌پرستی است.

قدرتی که طمع‌کاری دارد، بسیار اساسی‌تر از شهوترانی است. طمع‌کاری در قلب ارتباط روحی قرار دارد. ارتباط بین من و آن لبخند، تنها ارتباط من با یک شخص نیست، بلکه ارتباط من با یک خداست. یک ارتباط روحی از عمق وجودم.

کتاب بهبودى ادامه دارد (صفحه ۷۰)

10 پاسخ

  1. با سلام امروز میخام وارد این انجمن بشم و ترک کنم ولی یه چیزاییی دیدم اینجا ۱۲ گام و اینا باید چیکار کنم من از کجا شروع کنم

  2. سلام دوستان سوالی داشتم لطفا کسی که آگاهی داره جواب بده،کسی که میاد تو این انجمن و روی خودش کار میکنه آیا باید بخاطر پرهیز دو سال با همسرش ارتباط جنسی نداشته باشه چون لغزش میکنه؟؟؟

  3. سلام حمیدیک معتاد جنسی هستم ۴روزه ک دارم برنامه را دنبال میکنم و پاکم ولی سخت میگذره وسوسه خودارضایی ولم نمیکنه برام دعا کنید

  4. حالم بده روزه بودم اما خود ارضایی کردم خیلی پشمونم میخوام برگردم آخه چرا من اینطوریم پسر خوبی بودم فوق العاده حافظ قرآن زیبا بودم
    اما از وقتی که به این دام افتادم نابود شدم
    میشود برگردم خدا
    میشود مثل روز های اولم بشم باهوش عالی کمکم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم