• اساسنامه ی اصول و عقاید معتادان جنسی گمنام

  ما یک راه حل داریم ادعا نمیکنیم که این راه حل برای همه خوب است. اما به ما جواب میدهد اگر با ما احساس شباهت کرده و فکر می کنید ممکن است مشکل مشترکی با ما داشته باشید خوشحال میشویم تا راه حل را با شما به اشتراک بگذاریم معتادان جنسی گمنام، ص (۲) در تعریف هوشیاری ما عقاید افرادی را که خارج از انجمن معتادان جنسی هستند بیان نکرده و از طرف آنها صحبت نمی کنیم ما فقط از طرف خودمان صحبت میکنیم بنابراین برای معتاد جنسی ای که متاهل است هوشیاری جنسی به معنای نداشتن هیچ گونه رابطه جنسی با خود یا شخص دیگری به غیر از همسر است. در تعریف هوشیاری جنسی SA واژه همسر» در ازدواج رسمی و قانونی بین زن و مرد مفهوم پیدا میکند برای معتاد جنسی مجرد هوشیاری جنسی به معنی رهایی از هرگونه رفتار جنسی است و برای همه ی ما مجرد و متأهل هوشیاری جنسی همچنین به معنای پیروزی پیش رونده بر شهوت است.

  معتادان جنسی گمنام، صفحات (۱۹۱-۱۹۲)

  تصویب شده توسط مجمع عمومی نمایندگان فوریه (۲۰۱۰)

  تنها شرط عضویت در SA تمایل به توقف شهوت رانی و از لحاظ جنسی هوشیار شدن طبق تعریف هوشیاری جنسی SA است. هر دو یا چند معتاد جنسی که به منظور هوشیاری جنسی مطابق با تعریف هوشیاری SA گرد هم می آیند می توانند خود را یک گروه SA بدانند. جلساتی که از اظهار نظر قطعی معتادان جنسی گمنام در رابطه با موضوع هوشیاری پیروی نمیکنند بیانیه ای که در ابتدای این بخش مبنی بر اساسنامه اصول انجمن ذکر شده و در سال ۲۰۱۰ توسط مجمع عمومی نمایندگان اقتباس و پذیرفته شده است جلسات انجمن SA اصفهان نمی باشند و نباید خود را جلسه یا گروه SA بنامند.

  پاراگراف بالا ضمیمه شده به اساسنامه ی اصول و عقاید انجمن است که توسط مجمع عمومی نمایندگان در سال ۲۰۱۶ تصویب شده است.

  منبعی برای شما

  شما ممکن است در شغلتان به عنوان یک متخصص مددکار با موردی برای مشاوره برخورد کنید که به دلیل رفتار و افکار مخرب جنسی غیر قابل اداره بودن را در زندگی اش تجربه میکند.

  معتادان جنسی گمنام یک برنامه ی بهبودی دوازده قدمی برای زنان و مردان است که بر اساس اصول الکلی های گمنام عمل می کند. دوازده قدم و دوازده سنت SA بر اساس پاکی جنسی و عملکرد شخصی شروع یک شیوه ی زندگی کاملاً جدید را رقم میزند.

  متخصصانی که با افرادی کار میکنند که درگیر این نوع مسائل هستند ممکن است SA را منبعی ارزشمند بیابند زیرا مکمل کار آنها با مراجعانشان است SA به هیچ وجه درمان یا معالجه نیست جلسات فقط به روی کسانی باز است که میخواهند رفتار و افکار مخرب جنسیشان را متوقف کنند و از طریق برنامه ی بهبودی ما در جستجوی کمک برای مشکلات خودشان هستند.

  آن دسته از متخصصانی که با معتادان جنسی کار می کنند، هدفی مشترک با انجمن معتادان جنسی گمنام دارند؛ این که به معتاد جنسی کمک کنند تا بهبود یابد و به سمت زندگی سالم و پرباری هدایت شود.

  برنامه چطور کار میکند

  SA انجمن مردان و زنانی است که به یکدیگر کمک میکنند تا از اعتیاد به شهوت رابطه جنسی و یا رابطه عاطفی بهبود یابند. SA توسط کسانی پایه گذاری شد که وقتی هیچ چیز دیگری به آنها نتیجه نمی داد برنامه روحانی الکلی های گمنام باعث بهبودی شان شد. هدف هر گروه این است که از نظر جنسی پاک بماند و به دیگران کمک کند تا به پاکی جنسی دست یابند.

  جلسات

  محور انجمن، جلسات آن هستند که توسط گروه های SA در شهرهای کوچک و بزرگ اطراف آمریکا، کانادا و تمام دنیا به صورت مستقل برگزار می شوند. بیشتر جلسات SA تنها به روی کسانی باز هستند که این مشکل را دارند و میخواهند راه حل SA را امتحان کنند. تنها شرط عضویت، تمایل به توقف شهوت رانی و رسیدن به پاکی جنسی است.

  گمنامی

  هر چیزی که در جلسات و در مکالمات خصوصی بین اعضا گفته می شود به صورت محرمانه باقی میماند. اعضا به دلیل ماهیت حساس اعتیاد جنسی از این گمنامی مراقبت میکنند. اعضا بدون نام بردن از کسی به راحتی درباره برنامه ی بهبودی مشارکت می کنند.

  SA و اعتیاد جنسی

  هنوز هم اختلاف نظرهای قابل توجهی بر سر ماهیت اعتیاد جنسی وجود دارد. بسیاری از متخصصان بر این باورند که چنین چیزی وجود ندارد یا اینکه اعتیاد نامیدن آن ممکن است باعث گیجی یا آسیب مراجعان شان شود روند تحقیقات در این زمینه نشان میدهد این مفهوم که چه چیزی اعتیاد را تشکیل میدهد در حال تکامل است.

  ما از تجربه ی شخصی خودمان در بهبودی صحبت میکنیم از بسیاری جهات ما احساس شباهت بسیاری با الکی ها با معتادان هدف ما شفا یافتن از عادت طولانی مدت افکار و اعمال ناسالم است. تجربیات ما ما را به این باور می رساند که شرکت در انجمن معتادان جنسی گمنام میتواند مکمل روشهای شما برای درمان مراجعاتی باشد که از بی اختیاری جنسی رنج میبرند.

   آنچه بعضی از متخصصان سلامت و مددکاری دریافته اند

  طبيعتاً ممکن است افرادی وجود داشته باشند که درباره نیاز به یک برنامه بهبودی برای اعتیاد جنسی و همچنین تأثیر گذاری این برنامه در شک و تردید باشند گرچه تعداد روز افزونی از درمانگران روحانیون پزشکان و متخصصین سلامت و مددکاری در تمام زمینه ها در حال پی بردن به این مسئله هستند که این برنامه ها کمک و حمایتی را به مراجعان آنها پیشنهاد میدهد که بر مبنای یک برنامه روحانی دوازده قدمی است مشارکت کردن تجربیاتمان با همدردهایمان مزیت ویژه ای است که معتادان جنسی گمنام ارائه می دهد.

  بعضی مخالفت های رایج با SA

  منظور شما از این که می گویید اعتیاد دارید چیست؟ آیا شما دیوانه اید؟ “

  صرف نظر از این که شما این مسئله را یک مشکل اختلال اجباری یا اعتیاد توصیف کنید آثار مخرب همان خواهد بود. ما در برنامه معتادان جنسی گمنام درگیر تحلیل آنچه باعث رفتار یا نگرشهایمان شده است نمیشویم ما بر روی یافتن راه حل برای رفتارهای مشکل دار خود تمرکز میکنیم

  ” این برنامه بیش از حد مذهبی است”

  در واقع SA یک برنامه روحانی است نه مذهبی و به یک نیروی برتر و خداوند به آن گونه که او را درک میکنیم اشاره دارد اما برای عضویت در برنامه نیازی به اعتقاد به خداوند نیست منکران وجود خدا و بی اعتقادان با افراد دیگری مانند خود در اینبرنامه و دیگر برنامه های بهبودی دوازده قدمی روبرو میشوند.

  “من نمی خواهم با چنین افراد بیماری در ارتباط باشم. منم باید مراقب اعتبار و آبرویم باشم!”

  افراد در SA از اقشار مختلف جامعه هستند. گرچه ممکن است داستانهای ما متفاوت باشند اما غیر قابل اراده بودن و آثار منفی پیش رونده در حوزههای مختلف زندگی مان شخصی خانوادگی ،زناشویی ،قانونی ،مالی شغلی و روحانی ویران کننده است.

  “فکر کنم ترجیح دهم بمیرم تا اینکه ما اینکه مجبور باشم بایستم و درباره این مشکل با

  دیگران مشارکت کنم! “

  مشارکت کردن در جلسات SA اجباری نیست. ما دریافته ایم که مخفی کاری و انزوا فقط باعث بدتر شدن و تداوم این مسائل میشود” هدایت شدن به وسیله ضعفهایمان” اعضا را در مسیربهبودی نگه میدارد.

   آنچه بعضی از متخصصان سلامت و مددکاری دریافته اند

  پیشنهاد مطالعه : ترک خود ارضایی

  شرکت در اولین جلسه SA

  وقتی متخصصان SA را توصیه میکنند ما پیشنهاد میکنیم از مراجعان شان بخواهند تا حداقل در شش جلسه شرکت کنند. ما توصیه میکنیم که تازه واردان در ابتدای جلسه خودشان را تنها با اسم کوچکشان معرفی .کنند اعضا در جلسات تجربه نیرو و امید خود را مشارکت می.کنند هم صحبتی قبل، بعد و بین جلسات بخش مهمی از بهبودی ما را تشکیل میدهد. گرفتن راهنمای موقت نیز توصیه میشود، زیرا بیشتر تازه واردان سؤالات زیادی دارند راهنما میتواند این سؤالات را پاسخ دهد. به تازه وارد اطمینان دهد که دیگران نیز همین بی میلی و ترس را برای برداشتن اولین قدم به سوی بهبودی تجربه کرده اند.

   

  خلاصه

  به عنوان اعضای SA ما درباره اینکه چرا این برنامه بهبودی را کار میکنیم پاسخی بسیار عملی داریم؛ زیرا این برنامه کار !کند ما مشتاق هستیم که منبعی برای متخصصان سلامت و مددکاری باشیم.

  انجمن معتادان جنسی گمنام چیست؟

  “معتادان جنسی گمنام ” انجمن مردان و زنانی است که تجربه توانایی و امید خود را با یکدیگر تقسیم میکنند تا بتوانند مشکل مشترکشان را حل کرده و به بهبود یافتن دیگران کمک کنند .

  معتادان جنسی گمنام یک برنامه بهبودی بر اساس اصول انجمن الکلی های گمنام است و در سال ۱۹۷۹ مجوز استفاده از دوازده قدم و دوازده سنت AA را دریافت نموده است.

  اقتباس شده با مجوز از نشریه درخت انگور الکلی های گمنام تعداد بیشتری از این جزوه و لیست کامل نشریات را میتوان از راههای زیر سفارش داد:

  SAICO

  P.O. Box 3565

  Brentwood, TN 37024-3565

  Phone: 615-370-6062

  Toll free (USA): 866-424-8777

  E-mail: saico@sa.org

  Website: http://www.sa.org

  وب سایت ایران: www.sa-iran.org

  دوازده قدم معتادان جنسی گمنام

  دوازده قدم و دوازده ،سنت با اجازه از خدمات جهانی الکلی های گمنام (AAWS) مجدداً چاپ شده است اجازه چاپ مجدد و اقتباس از دوازده قدم و دوازده سنت به این معنی نیست که خدمات جهانی الکلی های گمنام با محتوای این متن و یا با دیدگاههای مطرح شده در این باره موافق است. AA تنها یک برنامه ی بهبودی از مشروب خواری است استفاده از دوازده قدم و دوازده سنت در ارتباط با برنامههایی که از AA الگوبرداری کرده اند، اما به مشکلات دیگری اشاره دارند یا در هر زمینهای غیر از AA هستند ، لزوماً دلیل بر تأیید آنها از طرف AA نیست.

  دوازده سنت معتادان جنسی گمنام

  من مسئول هستم هر زمان که فردی در هر جایی کمک بخواهد، میخواهم دست یاری SA آنجا باشد و به این خاطر، من مسئول هستم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم