sa براي متخصصان

اساسنامه‌ی اصول و عقاید

معتادان جنسی گمنام

ما یک‌راه حل داریم. ادعا نمی‌کنیم که این راه‌حل برای همه خوب است اما به ما جواب می­دهد. اگر با ما احساس شباهت کرده و فکر می‌کنید ممکن است مشکل مشترکی با ما داشته باشید، خوشحال می‌شویم تا راه‌حل را با شما به اشتراک بگذاریم. (معتادان جنسی گمنام، ص 2)

در تعریف هوشیاری، ما عقاید افرادی را که خارج از انجمن معتادان جنسی گمنام هستند بیان نکرده و از طرف آن‌ها صحبت نمی‌کنیم. ما فقط از طرف خودمان صحبت می‌کنیم؛ بنابراین، برای معتاد جنسی­ای که متأهل است هوشیاری جنسی به معنای نداشتن هیچ­گونه رابطه جنسی با خود یا شخص دیگری، به‌غیراز همسر است. در تعریف هوشیاری جنسی SA، واژه «همسر»، در ازدواج رسمی و قانونی بین زن و مرد مفهوم پیدا می­کند. برای معتاد جنسی مجرد، هوشیاری جنسی به معنی رهایی از هرگونه رفتار جنسی است و برای همه‌ی ما، مجرد و متأهل، هوشیاری جنسی همچنین به معنای پیروزی پیش­رونده بر شهوت است.

(معتادان جنسی گمنام، صفحات 191-192)

تصویب‌شده توسط مجمع عمومی نمایندگان (فوریه 2010)

تنها شرط عضویت در SA، تمایل به توقف شهوت‌رانی و ازلحاظ جنسی هوشیار شدن، طبق تعریف هوشیاری جنسیِ SA است.

هر دو یا چند معتاد جنسی که به‌منظور هوشیاری جنسی، مطابق با تعریف هوشیاری SA، گرد هم می‌آیند، می‌توانند خود را یک گروه SA بدانند. جلساتی که از اظهارنظر قطعی معتادان جنسی گمنام در رابطه با موضوع هوشیاری پیروی نمی­کنند، (بیانیه‌ای که در ابتدای این بخش، مبنی بر اساسنامه اصول انجمن ذکرشده و در سال 2010 توسط مجمع عمومی نمایندگان اقتباس و پذیرفته‌شده است)، جلسات SA نمی‌باشند و نباید خود را جلسه یا گروه SA بنامند.

پاراگراف بالا، ضمیمه‌شده به اساسنامه‌ی اصول و عقاید انجمن است که توسط مجمع عمومی نمایندگان در سال 2016 تصویب‌شده است.

 

منبعی برای شما

شما ممکن است در شغلتان به‌عنوان یک متخصصِ مددکار، با موردی برای مشاوره برخورد کنید که به دلیل رفتار و افکار مخرب جنسی، غیرقابل اداره بودن را در زندگی‌اش تجربه می‌کند.

معتادان جنسی گمنام، یک برنامه­ی بهبودی دوازده‌قدمی برای زنان و مردان است که بر اساس اصول الکلی­های گمنام عمل می‌کند. دوازده قدم و دوازده سنت SA، بر اساس پاکی جنسی و عملکرد شخصی، شروع یک شیوه‌ی زندگی کاملاً جدید را رقم می­زند.

متخصصانی که با افرادی کار می‌کنند که درگیر این نوع مسائل هستند، ممکن است SA را منبعی ارزشمند بیابند زیرا مکمل کار آن‌ها با مراجعان­شان است. SA به‌هیچ‌وجه درمان یا معالجه نیست. جلسات فقط به روی کسانی باز است که می‌خواهند رفتار و افکار مخرب جنسی‌شان را متوقف کنند و از طریق برنامه‌ی بهبودی ما، در جستجوی کمک برای مشکلات خودشان هستند.

آن دسته از متخصصانی که با معتادان جنسی کار می‌کنند، هدفی مشترک با انجمن معتادان جنسی گمنام دارند؛ این‌که به معتاد جنسی کمک کنند تا بهبود یابد و به سمت زندگی سالم و پرباری هدایت شود.

برنامه چطور کار می‌کند

SA انجمن مردان و زنانی است که به یکدیگر کمک می‌کنند تا از اعتیاد به شهوت، رابطه جنسی و یا رابطه عاطفی بهبود یابند. SA توسط کسانی پایه‌گذاری شد که وقتی هیچ‌چیز دیگری به آن‌ها نتیجه نمی‌داد، برنامه روحانی الکلی‌های گمنام باعث بهبودی‌شان شد. هدف هر گروه این است که ازنظر جنسی پاک بماند و به دیگران کمک کند تا به پاکی جنسی دست یابند.

جلسات

محور انجمن، جلسات آن هستند که توسط گروه‌های SA در شهرهای کوچک و بزرگ اطراف آمریکا، کانادا و تمام دنیا به‌صورت مستقل برگزار می‌شوند. بیشتر جلسات SA تنها به روی کسانی باز هستند که این مشکل را دارند و می‌خواهند راه‌حل SA را امتحان کنند. تنها شرط عضویت، تمایل به توقف شهوت‌رانی و رسیدن به پاکی جنسی است.

گمنامی

هر چیزی که در جلسات و در مکالمات خصوصی بین اعضا گفته می‌شود، به‌صورت محرمانه باقی می‌ماند. اعضا به دلیل ماهیت ِ حساس اعتیاد جنسی، از این گمنامی مراقبت می‌کنند. اعضا بدون نام بردن از کسی، به‌راحتی درباره برنامه‌ی بهبودی مشارکت می‌کنند.

باز کردن چت