انجمن معتادان جنسی گمنام چیست؟

معتادان جنسی گمنام (Sexaholics Anonymous) – انجمن زنان و مردانی است كه برای ترک اعتیاد جنسی تجربه، توانايی و اميد خود را با يكديگر تقسيم می‌كنند كه بدين وسيله به آن‌ها اين اجازه را می‌دهد تا مشكلات مشترك‌شان را حل كنند و به يكديگر براي بهبود يافتن كمك كنند. تنها لازمه عضويت تمايل به توقف شهوت و هوشیاری جنسی است. در انجمن SA حقق عضويتی وجود ندارد. ما از طريق شركت داوطلبانه در مخارج انجمن خودكفا هستيم. SA به هيچ حزب، دسته، گروه سياسی، سازمان و موسسه‌ای مرتبط نمی‌باشد. هيچگونه تمايلی برای شركت در بحث‌ها و جدال‌ها ندارد و به هيچ علت با آنها موافقت يا مخالفت نمی‌كند. هدف اصلی ما اين است كه از لحاظ جنسی هوشيار باشيم و به ديگران براي رساندن آن‌ها به اين هوشياری كمك كنيم. معتادان جنسی گمنام يك برنامه بهبودی است كه بر پايه اصول الكلی‌های گمنام است و با كسب اجازه از AA در سال ۱۹۷۹ از دوازده قدم و دوازده سنت آن‌ها استفاده می‌كند.

معتاد جنسی کیست؟

ما تنها می‌توانیم درمورد خودمان صحبت کنیم. ماهیت دقیق معتادان جنسی گمنام با درک اصطلاح معتاد جنسی به بهترین نحو شناخته می‌شود. معتاد جنسی خود را به‌طورکامل از فضای اینکه چه چیزی درست و چه چیزی نادرست است، خارج کرده است. او کنترل خود را از دست داده، دیگر قدرت انتخاب ندارد و آزادی خود را برای متوقف‌شدن از دست داده است. شهوت به یک اعتیاد تبدیل شده است. موقعیت ما مانند یک انسان الکلی است که نمی‌تواند بیش از این الکل را تحمل کند و باید نوشیدن را متوقف کند؛ ولی گرفتاراست و قدرت متوقف‌کردن آن را ندارد. این موضوع درمورد معتاد جنسی هم صدق می‌کند که نه می‌تواند شهوت را تحمل کند و نه می‌تواند آن را متوقف کند. پس برای معتاد جنسی، هرنوع ارتباط جنسی چه با خود و چه با هرکس دیگری غیر از همسرش، به‌طور پیش‌رونده‌ای معتاد‌کننده و ویرانگر است. ما همچنین می‌بینیم که شهوت یک نیروی محرک در پشت فعالیت‌های ما بوده است و پاکی واقعی شامل پیروزی مستمر درمقابل شهوت است. این نتیجه‌ها یعنی غلبه بر شهوت، زمانی به‌دست می‌آید که ما به اجبار، تجربه و بهبودی خود را از طریق امتحانات سخت به‌دست آورده باشیم و ما هیچ انتخاب دیگری به‌جز این راه نداریم. ولی ما می‌فهمیم که پذیرفتن این واقعیت‌ها کلید خوشحالی، شادی و آزادی می‌باشد که هیچ‌گاه آن را نمی‌شناختیم. این برنامه باید کسانی را که مشکل یا بی‌اختیاری جنسی را پذیرفته‌اند اما به‌دنبال راه حلی هستند تا صرفاً آن را کنترل کنند و از آن لذت ببرند، ناامید کند. مانند معتاد الکلی که می‌خواهد کار خود را کنترل کند و درعین‌حال از نوشیدن الکل لذت ببرد. تا وقتی‌که به نقطه یأس نرسیدیم، تازمانی‌که واقعاً ‌خواستیم متوقف شویم اما نتوانستیم، خود را دراختیار این برنامۀ بهبودی قرار ندادیم. معتادان جنسی گمنام برای کسانی است که می‌دانند هیچ انتخاب دیگری به‌جز متوقف‌شدن ندارند و آگاهی درونی‌شان باید این را به آن‌ها گفته باشد.

تجربه جمعی ما این است که هوشیاری جنسی، ما را از نیاز اجباری برای داشتن رفتاری جنسی آزاد و ترک اعتیاد جنسی می‌کند. ما بدنبال بازگرداندن غریزه‌مان برای صمیمیت جنسی در جای مناسب خودش، جهت تولید مثل و نگهداری علاقه و رابطه سالم با همسرمان، هستیم. وقتی ما شهوت سرگرم‌کننده و تفریحی، و برانگیختگی‌های جنسی را متوقف می‌کنیم، نیاز برای داشتن رفتاری جنسی به صورت اجباری، ما را رها می‌کند.

 

SA یک شکلی از درمان جنسی یا گروه درمانی نیست. جلسات SA بوسیله اعضای SA و با استفاده از رهنمودهای جلسات‌مان، راهبری می‌شود. در یک جلسه SA، راهنمایان و راهبرانی متخصص و حرفه‌ای وجود ندارد. SA یک برنامه بهبودی از اعتیاد جنسی و شهوت براساس اصل‌های الکلی‌های گمنام است. با هر مشکلی که ما به SA وارد شویم، ما یک راه‌حل مشترک داریم – دوازده گام و دوازده سنت بهبودی که در انجمن بر پایه هوشیاری جنسی، مورد تجربه و تمرین قرار می‌گیرد.

 

هر کسی فکر کند ممکن است یک مشکلی با شهوت داشته باشد، برای پیوستن به جلسات بسته SA خوش آمده است، و اگر می‌گوید مایل است شهوت‌کردن را متوقف کند و از نظر جنسی هوشیار شود، می‌تواند خود را یک عضو بداند.

 

جلسات SA رایگان است. اینجا حق عضویت یا پولی برای عضویت دریافت نمی‌شود. ما در جلسات سبدی را برای کمک‌های داوطلبانه جهت پرداخت اجاره مکان، نشریات، قهوه، و مانند این‌ها، می‌چرخانیم. بنابر اصل سنت هفتم مان، ما از طریق شرکت داوطلبانه در مخارج، به خودمان متکی هستیم.

 

آیا شما فکر گرفتن کمک برای افکار یا رفتارهای جنسی‌تان را داشته‌اید، یا دیگران انجام این کار را به شما پیشنهاد داده‌اند؟ آیا شما برای کنترل یا کاهش فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان تلاش کرده‌اید، و در انجام آن شکست خورده باشید؟ آیا فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان در روابط‌تان با همسر یا مسئولیت‌تان نسبت به دیگران اختلال ایجاد کرده است؟ آیا برخلاف پیامدهای منفی رفتارهای جنسی‌تان – مانند تحقیرشدن‌ها، عقب‌ماندگی‌ها، بیماری‌ها، شغل‌ از دست دادن‌ها، توقیف شدن‌ها، طلاق‌ها، یا عمل‌های غیراخلاقی – شما همچنان به آن رفتارها ادامه داده‌اید؟ آیا شما تا به حال به خود گفته‌اید، تو یک معتاد جنسی هستی یا برای جرم‌های جنسی بازداشت شده‌اید؟

 

بله، این امکان پذیر است. اعضای هوشیار SA، از سراسر جهان، هم به صورت مجرد و هم متاهل، وجود دارند. در SA ما با هم دیگر می‌توانیم هوشیار شویم و هوشیار باقی بمانیم، تا هنگامی که برنامه را یک روز در هر زمان، کار می‌کنیم.

 

با SA تماس بگیرید. یک شماره تماس محلی از SA پیدا کنید. به جلسات بروید، جلسات و جلسات بیشتر. با معتادهای جنسی هوشیار صحبت کنید و از آنان بپرسید آن‌ها چگونه هوشیار شده‌اند؟ از نشریات برنامه ما استفاده کنید: تکبرگی‌ها، کتاب‌های سفید، بهبودی ادامه دارد، الکلی‌های گمنام، و دوازده گام و دوازده سنت. فصل نامه انجمن ما، Essay را بخوانید. یک همیار (راهنما) انتخاب کنید. همیار فردی است که هوشیاری‌اش برای شما جالب توجه است. با همیارتان بر اساس یک برنامه منظم تماس بگیرید – اگر ممکن است هر روز. از او درخواست راهنمایی کنید. اجرا کردن گام‌ها. همیارتان به شما نشان می‌دهد چطور این کار را انجام دهید. یک لیست از تلفن اعضا بدست آورید. شروع به برقراری تماس با اعضای دیگر برای رهاکردن وسوسه‌های جنسی و شهوت کنید، و همین‌طور هنگامی که احساس بهم‌ریختگی یا نگرانی دارید. دعاکردن. در صبحگاه، از قدرت بالاترتان بخواهید شما را «تنها برای امروز» هوشیار نگه دارد. و در شب هنگام بگویید، «از تو تشکر می‌کنم» برای روزی که از نظر جنسی هوشیار بوده‌اید. هر وقت با شهوت برخورد می‌کنید، دعا کنید. شعارهای برنامه‌مان بکار گیرید: اول، چیزهای مهم‌تر – با آسانی آن را انجام بده – یک روز در هر زمان – رها کن و اجازه بده خداوند آن را انجام دهد – به سادگی این را ادامه بده …

 
0 گروه
تعداد گروه های آقایان و بانوان در ایران
0 جلسه
تعداد جلسات بانوان در هفته در ایران
0 نفر
تعداد تازه واردان در 3 ماه گذشته
0 جلسه
تعداد جلسات آقایان در هفته در ایران
باز کردن چت