تجدید هشیاری روزانه و پاکی جنسی (قسمت دوم)

فهرست مطالب

 • تجدید هوشیاری روزانه قسمت دوم

  تجدید هشیاری روزانه و پاکی جنسی (قسمت دوم)

  آیا تمایل داری برای تجدید هشیاری روزانه هر انچه برای حفظ این میل و خواسته،ضروری است انجام دهی،از جمله خواندن مطالب روحانی،برقراری ارتباط و تماس با دیگران، دعا و مراقبه،مراقبت جسمانی از بدن خود،تعیین مرزها و پرهیزهای لازم متناسب با شرایطم،رفتن به جلسات،رد کردن تمامی ضربات زهرالود شهوت؟

  دو سوال ابتدایی تجدید پاکی، بیشتر در مورد کشف و تمایل هستند اکنون به سوی تصمیم گیری می رویم. من هنوز در این زمینه نیاز به رشد و پیشرفت فراوانی دارم

  خواندن مطالب روحانی: من، مطالعه را اغلب صبح ها به طور مختصر انجام می دهم،اما احساس نیاز میکنم که زمان بیشتری به خواندن و مطالعه اختصاص دهم.

  دعا و مراقبه: گاهی اوقات ، این به معنای انتخاب دعا به جای تماشای برنامه های بی معنی و مزخرف تلویزیون یا بها دادن به افکار پوچ و خیال بافی روزانه است.

  مراقبت جسمانی : من متوجه شده ام انجام آن سخت است و من هنوز در رسیدن به این هدف ناموفق هستم. باید ورزش،تغذیه صحیح و به اندازه کافی خوابیدن را به عنوان بخشی از برنامه بهبودی ببینم.

   

  برقراری ارتباط با دیگران: ما به اندازه رازهایمان بیمارهستیم . اگر هر موضوع آشفته کننده ای را تجربه کنم یا یک ضربه بزرگ شهوت دربافت کنم،تلاش میکنم در طول 24 ساعت با فردی از انجمن ارتباط برقرارکنم.این کار،از انباشته شدن مسائل در ذهنم که منجر به هر عمل مخرب میشود جلوگیری می کند.

   

  رد کردن ضربات شهوت: هیچ ضربه ای، امن نیست. پس از سالها تفکر، متوجه شدم که از عهده ی چه اندازه ای از شهوت میتوانم بربیایم، جواب:هیچ اندازه ای .

   

  تعیین مرزها: من یاد می گیرم تا در شغل، کلیسا و زندگی، مرزهایم را تعیین کنم. تعیین مرزها حتی در خود برنامه نیز باید صورت گیرد.

   

  رفتن به جلسات: مکانی است که با دیدن موفقیت دیگران، انگیزه پیدا میکنم دیدن کسانی که به طور عمیق در جنگ با  بیماری هستند، هوشبار میشوم. من این عبارت را اضافه میکنم :

  پذیرش و اقرار هنگامی که اشتباه و خطایی مرتکب میشوم (قدم ده) اگرچه این عبارت ،در تجدید پاکی روزانه ،به شکلی که آن را یاد گرفتم نیست .

   

  ایا درک میکنی که این تجدید پاکی تو را نگه نمیدارد( خداوند این کار را میکند)، بلکه این تجدید تو را نسبت به خودت، اگاه و نسبت به دیگر اعضا پاسخگو میکند؟

   

  این تجدید، پاک نگه نمی دارد : برخی چیزها وجود دارند که برنامه از آنها مواظبت نمی کند.من از کلیسا، مشاوره و دیگر منابع،برای به دست آوردن کامل ترین شفای ممکن بهره می برم.

  خداونداین کار را می کند: برنامه ابزارهایی دارد که بدون قدرت خداوند متعال و توانا، بی فایده هستند.من در جستجوی راه حل هایی بوده ام که به صورت حاضر آماده و مستقیم ، در هنگام کارکردن

  دوازده گام به من داده نشده اند، بلکه از قلب خداوند به قلب من آمده اند.

   

  آگاه بودن از خود: به طور مدام با تماس های هفتگی با راهنمایم ، تجدید پاکی ،نوشتن روزانه افکار و احساسات و تراز روزانه خود را ارزیابی میکنم.

   

  پاسخگو بودن به دیگر اعضا: چند ماه پیش با وسوسه اینترنت رو به رو شدم.با پیروی از هدایت و تجربه ی اعضای دیگر، هنگام اتصال به اینترنت و قرار گرفتن در معرض محرک های خطرناک ، تمرین میکنم که

  قبلا در مورد آن، با شخصی صحبت کرده و بعدا نیز موضوع را با آنها بررسی می کنم .در موضوعات شبیه این هنگام بیان کردن تمایلم به هوشیاری نزد دیگران ،میتوانم بسیار صاف و صادق باشم، میتوانم صادقانه

  به پشیمانی ام اقرار کنم و یا میتوانم دروغ بگویم.

   

  فقط برای امروز(( ایا تمایل داری  اکنون خواست و زندگی خود را به مراقبت خداوند بسپاری ،خداوندی که

  دیروز تو را پاک نگه داشته و از عواقب بیشمار شهوت رانی تو در گذشته مراقبت کرده است؟))

  حرف آخر : قدم 3 | مفهوم تسلیم

  حرف آخر : قدم 3 | مفهوم تسلیم

  با من: یعنی من در انجام این کار ، تنها نیستم ، ردپاهای زیادی در این مسیر بهبودی به سوی سرنوشت شاد وجود دارد.

   

  تسلیم کردن: یعنی من صلاحیت مدیریت زندگی خودم را ندارم،بر عکس باور مستقل بودن و اتکا به

  قدرت و منابع خود

  کسی که: یعنی با تاکید بر اهمیت و حقیقت وجود خداوند ، من در سپاسگذاری همراه با تفکر و هوشیاری، ثابت

  قدم هستم

  تو را پاک نگه داشته است: یعنی لطف خداوند ،آنچه من شایستگی اش را ندارم،از او دریافت میکنم.

   

  تو را حفاظت کرده از: یعنی بخشش و رحمت ،دریافت نکردن و مبتلا نشدن به انچه انصافا مستحقش هستم با سپاسگذاری به خاطر جایگاهی که اکنون قرار دارم و یاداوری جایی که قبلا بودم و پذیرش جایی که اکنون میتوانم باشم، من به مسیر دیگر ((مسیربیماری)) علاقه خیلی کمتری پیدا میکنم.مشابه تمام ابزارهای برنامه، خداوند از تجدید پاکی، نه فقط برای پاک نگه داشتنم بلکه برای راهنمایی من

  هنگامی که در جستجوی یک زندگی شاد و آزاد هستم،استفاده کرده است خدا را سپاس.

   

  تجدید هوشیاری روزانه

  کتاب ابزارهای بهبودی گروه

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم