آدرس جلسات ایران:
آقایان ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰
بانوان ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

سبد خرید

اعتیاد رفتاری – زمینه روحانی اعتیاد جنسی

در نقطه‌ای، بیشتر ما تشخیص دادیم یک معتاد واقعی هستیم، و برخی از ما هم شاید از همان نقاط آغازین این فرایند، معتاد شده بودیم.

با نگاهی به قبل، بسیاری از ما می‌بینیم صرف‌نظر از این‌که چطور، چرا، یا چه موقعی این پدیده آغاز شد، زمانی رسید که ما نه تنها از قدرت آن بر روی خودمان آگاه شدیم، بلکه ما بر خلاف اراده خود عمل می‌کردیم. تنها وقتی برای متوقف‌کردن این موضوع تلاش کردیم، دیدیم گرفتار یک نیروی قوی‌تر از خود هستیم، (و آن هم) با لطف یک قدرت بزرگ‌تر از خودمان (خداوند). ما توانستیم این مسئله که برخی متخصصین تلاش می‌کردند برای درمان الکلی‌ها (و برخی از ما!) بکار ببرند، یعنی تنها رسیدن به ناامیدی، را درک کنیم.

در بازیابی (از اعتیاد)، ما به دیدن جنبه‌هایی از اعتیادجنسی مان رسیدیم که در پشت جنبه جسمی و روان‌شناختی قرار دارند و این موازی جنبه‌های مشابهی است که بوسیله الکلی های در حال بازیابی تشخیص داده شده‌اند. این‌ها مربوط به شخصیت، روبرویی با خواسته‌ها (و آرزوها) و نیروهای نگرش‌های درونی است که فرد و شخصیت او را شکل می‌دهد. ما به این (جنبه) به عنوان بعد روحی اشاره می‌کنیم. این‌جا، همان جایی است که ما کشف کرده‌ایم قوی‌ترین نیروهایی که ما را به طرف اعتیادمان حرکت می‌دهد، وجود دارد.

کتاب سفید (صفحه ۴۵ و ۴۶)

مطلب مرتبط:

SA برای متخصصین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.