•  آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰   

                                                            بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

گام سوم - بازگرداندن خواسته‌ها و زندگی‌مان به سمت خدا

اولین الکلی های بهبودیافته که برنامه دوازده گام بواسطه تجربیات آنان شکل گرفت، یک گفته جدی داشتند: «پیدا کنید خدا را یا بمیرید!» الکل یک روشی برای از بین بردن جسم است. در یک حالتی دیگر، این مسئله ما نیز هست: «رابطه حقیقی‌ات را پیدا کن یا خود را از دست بده!» شهوت یک روشی برای از بین بردن روح است. در گام سه، ما مقابله خودمان را رها می‌کنیم و شروع به برقراری ارتباط مجدد با خدای‌مان می‌کنیم.

ما متوجه شدیم ریشه مشکل‌مان جدایی آگاهانه از منشا زندگی‌مان است؛ راه حل یگانگی آگاهانه با آن منشا است. بنابراین، آمدن ما به نقطه انتهای آزادسازی خودمان، ما را در موقعیتی قرار داد که نهایتا توانستیم اجازه دهیم خدا در زندگی‌مان، یک جایگاه مشخص داشته باشد.

«تمرین گام سه مشابه بازکردن دری است که از همه منظرها هنوز بسته و قفل است. همه آن چیزی که ما نیاز داریم یک کلید است، و این تمایل نامیده می‌شود.  بعد از این‌که بوسیله تمایل قفل آن باز شد، در تقریبا به خودی خود باز می‌شود، و با نگاه کردن از طریق آن، می‌بایست مسیری را ببینیم که در کنار آن نوشته‌ای وجود دارد. چنین خوانده می‌شود: «این راهی به یک ایمان است که کار می‌کند». در دو قدم ابتدایی با اندیشه سر و کار داشتیم. ما دیدم که فاقدقدرت بودیم ... اما همچنین دریافتیم که داشتن یک نوعی از ایمان ... برای هر کسی ممکن است. این نتیجه‌گیری‌ها به عمل نیاز نداشت. آن‌ها تنها نیازمند پذیرفتن بودند.

مشابه همه گام‌های باقی‌مانده، گام سه نیز ما را به عمل مثبت فرا می‌خواند، برای این‌که تنها بوسیله عمل است که ما می‌توانیم خواسته‌های شخصی را که همیشه سد راه ورود خدا به زندگی‌مان شده است را برداریم. ... بنابراین مشکل‌مان اکنون تنها این ایست که چگونه و چه وسیله‌ بخصوصی ما را قابل خواهد کرد تا اجازه به ورود او بدهیم؟ گام سه اولین تلاش‌مان برای انجام این کار را نشان می‌دهد. در واقع، تاثیرگزاری کل برنامه به این برمی‌گردد که ما چگونه بخوبی و با چه جدیتی برای رسیدن به این موضوع تلاش می‌کنیم: «تصمیم برای بازگرداندن خواسته‌هایمان و زندگی‌مان به مراقبت پروردگار، همانطوری که او را می‌فهمیدیم» (دوازده گام و دوازده سنت، ص 34-35)»

 

کتاب سفید، صفحه 93

دیدگاه ها (8)

  1. حامد

سلام دوستان یکی کمکم کنه درگیر خودارضایی شدم که هیچ کنترلی بر روش ندارم

  1. حسن

سلام دوست عزیز جلسات شرکت کن واز دوستان کمک بخواه

  1. تنها

سلام خیلی دوستدارم به شمابپیوندم کمکم می کنید

  1. پروانه

سلام وقت بخیر
نیاز به کمک دارم کسی میتونه کمکم کنه ؟
جلسات نمیتونم شرکت کنم

  1. محمد

سلام دوستان من ۵ سال اعتیاد به قرص متادون و تریاک داشتم که البته در یه دوره کوتاهی هم از الکل استفاده میکردم من الان به جلسات N.A میرم . من خودم ۲۳ سال دارم و در دوران اعتیادم عاشق یه دختر ۱۸ ساله شدم که از اعتیادم خبر داشت و محرک من برای ترک شد ولی داخل انجمن از من خاستن رابطمو باهاش قطع کنم . دلیل خاصی داره؟؟؟

  1. عباس

سلام دوستان بنده 11 سال در NA پاک بودم وخلاصه لغزش کردم که دليل آن استفاده از قرص تاخیری بود که به مواد ختم شد اکنون در هستم ولی دوباره به دلیل خود خواهی و شهوت رانی وسوسه میشوم ونمیتونم با خدا ارتباط برقرار کنم لطفا کمکم کنید حضور مرتب دارم وخدمت ولی باز هم حال خوبی ندارم

  1. دانیال

سلام
من تقریبا 7 سال درگیر بیماری خودارضایی هستم...
خیلی تلاش کردم...
کسی میتونه کمکم کنه؟؟.

  1. ا    دانیال

سلام دوست گرامی در جلسات انجمن شرکت کنید:

http://meeting.sa-iran.org

هنوز دیدگاهی نوشته نشده است

دیدگاه خود را بنویسید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
بالا