• آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰ -  بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

نتیجه زنای ذهنی (تاثیر شهوت)

«اتومبیل من بر روی ریل قطار متوقف‌شده و روشن نمی‌شود. من در داخل ماشین گیرکرده‌ام و در‌ها و پنجره‌ها نیز باز نمی‌شوند. نمی‌توانم از ماشین خارج شوم. قطاری در‌حال نزدیک‌شدن است. من برای متوقف‏ کردن قطار یا خروج از ماشین و نجات خودم هیچ قدرتی ندارم.» چیزی که من قدرت انجامش را ندارم چیست؟

شهوت همان قطاری است که با سرعت به سمت من می‌آید. شهوت افکار و احساساتی غیرمنطقی و افراطی است که ما را به سوءاستفاده از خود، دیگران و اشیاء برای رسیدن به نیت‌های خودخواهانه و مخربمان وادار می‌کند. شهوت درنتیجۀ تحمیل یک نگرش روحانی تحریف شده بر غریزۀ طبیعی‌مان حاصل می‌شود. شهوت یک وسواس فکری و اشتغال دائم به افکار جنسی است. ما ناچار به سمت شهوت کشیده می‌شویم و بار‌هاوبار‌ها لذت کوتاه‌مدتی را به بهای دردهای طولانی‌مدت می‌‏خریم. هرچه بیشتر شهوت‌رانی کنیم، عطش شهوت بیشتر می‌شود و هرچه عطش شهوت بیشتر شود، بیشتر شهوت‌رانی می‌‏کنیم. تلاش برای کنترل یا توقف شهوت با واکنش مغز روبرو می‌شود که الآن توقع تحریک دارد و بدون آن احساس محرومیت می‌‏کند. این اجبار، وسواس فکری را شدید‌تر می‌کند. باوجود این آگاهی در‌حال رشد که به دردسر افتاده‏ایم باز هم به موقعیت ریل قطار بازمی‌گردیم.

 

زنای ذهنی

اگر به چیزی فکر کنیم و در ذهنمان مدام آن فکر را تکرار کنیم و احساسی هم به آن فکر اضافه کنیم، آن را خلق خواهیم کرد. به عبارت دیگر، ساختمان فقط با کنار هم گذاشتن بلوک ها ساخته نمی شود. این ساختمان از ایده یک مهندس معمار نشأت گرفته که درباره آن فکر کرده، تصور کرده و زحمت کشیده تا در نهایت نتیجه تلاشش را ببیند.

اگر ما بدون برخورد با افکار شهوت آلود، اجازه باقی ماندن را به آن ها بدهيم، تغییرات جسمی، روحی، روانی، احساسی و عصبی در درون ما آغاز می شود. اگر افکار شهوانی را تکرار کنیم، واقعیت آن ها را خلق خواهیم کرد. رابطه جنسی با خود (خودارضایی - استمنا)، رابطه جنسی خارج از تعهد زناشویی و دیگر اشکال مخرب رفتارهای جنسی، نتیجه این شهوت خواهد بود. شهوت، قدرتش از ما بیشتر است.

 

فاقدقدرت بودن در برابر شهوت

آگاهی از مشکلمان، برای کسب پاکی بسیار اساسی است. یکی از بزرگ‌ترین موانعی که به ما اجازه کسب و حفظ پاکی جنسی را نمی‌دهد، ناتوانی ما در فهم کامل، پذیرفتن و اقرار به این است که در مقابل شهوت قدرت نداریم. این اقرار به قدرت نداشتن در برابر شهوت راه آزادی جسمی، روانی و روحانی ماست.

این طبیعت فاقدقدرت بودن در برابر شهوت برای معتاد جنسی است. عملی شهوانی را انجام می‌دهیم و نتیجه‌ای منفی می‌گیریم و دوباره با این امید که این‌بار نتیجه‌ای متفاوت خواهیم گرفت، مرتکب همان اشتباه می‌شویم.

تجربۀ ما نشان می‌‏دهد که زندگیِ همراه با شهوت؛ پریشانی، سردرگمی، بدبختی و فاجعه به‌بار می‌‏آورد. برخی از ما بازداشت شدند و آن‌هایی که گرفتار نشدند، خوش‌شانس بودند. ما به شکل‌های متفاوت رنج بردیم و سبب رنج دیگران، به‌ویژه عزیزانمان شدیم. ما در ازدواج شکست خوردیم و یا عمرمان را در یک ازدواج پوچ سال‌ها هدر دادیم. ما چنان شیفتۀ مخدر شهوتمان بودیم که نمی‌توانستیم به صمیمیت و یا ساده‏ترین نیازهای همسر و فرزندانمان توجه کنیم. ما به وجدانمان بی‌اعتنا بودیم. به درگاه خداوند برای دریافت کمک دعا می‌‏کردیم؛ اما به رفتارهای بیمارگونه خود نیز ادامه می‌دادیم. ما انحراف شدید اخلاقی را در رفتارمان تجربه‏ کردیم؛ درحالی‌که قلباً خواستار چنین رفتاری نبودیم، باوجود این، احساس می‌‏کردیم مجبور به انجام این کارها هستیم.

بعضی از ما دوستان خود را ازدست‌داده یا از ایجاد یک رابطه دوستی ناتوان بودیم. ما از مشاغل و روابط، دوری می‌کردیم، چون همیشه هراسان بودیم. بسیاری از ما قادر نبودیم هیچ‌گونه صمیمیتی را در روابطمان حفظ کنیم، چون باید از رازهایمان محافظت می‌کردیم. ما مشاغلمان را از دست می‌دادیم یا تلاش زیادی برای انجام مسئولیت‌های شغلی، بدون دریافت کامل حقوقمان انجام می‌‏دادیم؛ چرا که سراسیمه بودیم و انرژی خود را بر روی کار متمرکز نمی‌کردیم. ما بخش زیادی از زندگی خود را در آشفتگی سپری کردیم. زندگی، خانه‌ و کارمان را تباه کردیم. بعضی از ما به‌دلیل افسردگی بستری شدند، بعضی دست به خودکشی زدند و یا حتی خود را بر اثر نقش مخرب اعتیاد جنسی بر روح، روان و جسم کشتند.

  

سوالاتی درباره اثر شهوت

 

۱- آیا اوقاتی بوده که من به دلیل اینکه شدیدا درگیر شهوت بوده‌ام، از دنیای اطراف خود بی‌خبر بوده و توانایی فکرکردن درباره تصمیماتی که می‌گرفتم را نداشتم؟

۲- آیا من مدت‌های طولانی پوچی را با تصاویر جنسی و تخیلات عاشقانه و یا روابطم سپری می‌کردم؟

۳- آیا من در حال رانندگی خودارضایی کرده‌ام؟ آیا من در ملا عام شهوت‌رانی کرده‌ام؟

۴- آیا من با اشخاصی که هیچ تشابهی با من نداشتند یا اشخاصی که آن‌ها را دوست نداشتم شهوترانی کرده‌ام؟ آیا من از مردم تصویرسازی می‌کردم؟ آیا من در محیط اطرافم فقط به افرادی که به نظر جذاب می‌آمدند، توجه می‌کردم؟

۵- من چه کارهایی انجام دادم که نمی‌خواستم انجام بدهم؟ من با چه کسانی معاشرت کرده‌ام که اگر معتاد جنسی نبودم این کار را نمی‌کردم؟ من به چه جاهایی رفته‌ام که اگر اعتیاد جنسی نداشتم هیچگاه نمی‌رفتم؟ آیا شهوت زندگی مرا اداره می‌کند؟

۶- آیا من کارهایی انجام داده‌ام که وجدان و سرشت پاک من به من می‌گفت نباید این کار را انجام دهم؟ آیا من خودم را در موقعیت‌های خطرناک قرار داده‌ام؟

۷- آیا طرز لباس پوشیدن من، دلبری‌کردن یا طرز رفتار من با دیگران به این دلیل نبود که آن‌ها با من شهوترانی کنند؟

۸- آیا محله‌های خاصی وجود داشت که من بدون شهوترانی کردن نمی‌توانستم از آنجا عبور کنم؟ آیا من به محله‌ها یا مکان‌های خاص های خاص می‌رفتم تا کسی را تعقیب کنم؟ آیا من خود را در حال نگاه کردن به پنجره‌های دیگران می‌یافتم؟

۹- آیا من کارهایی کرده که مرا غرق در شرم و تنفر کرده باشد؟

۱۰- آیا من از حد و مرزهای رفتاری که برای خود تعیین می‌کردم می‌گذشتم؟ آیا برای من غیر ممکن بود که بگویم «نه»؟

۱۱- من چه وعده‌هایی به خود یا دیگران دادم؟ آیا من به این وعده‌ها عمل کردم؟

۱۲- چند بار تلاش‌های من برای «ترک» با شکست روبرو شد؟ وقتی شکست می‌خوردم چه اتفاقی می‌افتاد؟

 

 بهم ریختگی زندگی

۱- چقدر برای مشغله‌های جنسی زمان صرف کرده‌ام؟ این زمانی که صرف اعتیادم کرده‌ام، چقدر بر دیگر جنبه‌های زندگی‌ام تاثیر کذاشته است؟

۲- بیماری من چگونه بر زندگی من، همسر و فرزندانم، و یا حتی همسر و فرزند نداشتن من تاثیر گذاشته است؟

۳- چه روابط دیگری به دلیل شهوت و اشتغالات جنسی من آسیب دیده‌اند؟ آیا دوستانم را از دست دادم؟

۴- آیا شهوت من باعث مختل‌شدن روابط ارزشمند شده است؟ هم ارتباط با کسانی که با آن ها شهوترانی می‌کردم و هم ارتباط با افرادی که مورد شهوت من نبوده‌اند؟

۵- چگونه اعتیاد جنسی‌ام بر گسترش توانایی‌ها، تحصیلات و دیگر جنبه‌های شخصی زندگی‌ام تاثیر گذاشته است؟

۶- چگونه اعتیاد جنسی‌ام بر شغل و حرفه و ارتقای شغلی‌ام تاثیر گذاشته است؟ آیا اگر بیماری‌ام آشکار می‌شد ممکن بود اخراج شوم؟ آیا اخراج شدم؟

۷- چگونه بیماری من بر دارایی‌هایم تاثیر گذاشت؟ آیا من درآمدم را از دست داده‌ام؟ آیا من شرایط، سفرها و یا رویدادهایی را به وجود آورده‌ام که بتوانم در آن‌ها شهوت کنم؟

۸- آیا من به خاطر اینکه بتوانم شهوت کنم، رویدادهای مهمی را از دست داده‌ام؟ آیا من شرایط، سفرها و یا رویدادهایی را به وجود آورده‌ام که بتوانم در آن‌ها شهوت کنم؟

۹- چگونه شهوت بر روی اعتبار و منزلت اجتماعی‌ام تاثیر گذاشت؟ آیا من عاشق کسانی شده‌ام که باعث بدنامی من شده باشد؟ آیا به خاطر شهوترانی کردن تحت نظارت امنیت اجتماعی قرار گرفته ام؟ آیا این از لحاظ قانونی بر روی من تاثیر گذاشته است؟

۱۰- آیا من یا شریک جنسی ام دچار بارداری ناخواسته شده ایم؟ آیا من بابت این کار متحمل هزینه شده ام و یا برای پنهان کردن شهوت رانی ام ناچار به سقط جنین شده ام؟

۱۱- آیا من دچار بیماری مقاربتی ناشی از رابطه جنسی شده ام؟ و یا آن را به شخص دیگری منتقل کرده ام؟

۱۲- آیا تا کنون دستگیر شده ام؟ آیا برای کارهایی که انجام داده ام، ممکن بود دستگیر شوم؟ آیا ممکن بود از من شکایت قانونی شود؟

 

کتاب قدم در عمل

  

شهوترانی و تاثیر آن در زندگی (تجربه اعضا)

 

شهوت چیست؟

۱- سوءاستفاده از یک غریزه طبیعی

۲- داشتن حرص و ولع برای رسیدن به خواسته‌ها

۳- اجباری پشت رفتارهای ما

۴- یک نوع فرار از احساسات

۵- یک تحریف واقعیت یا نگرش غلط

۶- خودمحوری

۷- لذت ناشناخته

۸- خارج‌شدن یک غریزه از مسیر اصلی خود

۹- خواسته‌های سیری ناپذیر و غیرطبیعی

۱۰- مخدری در دسترس

۱۱- احساس مالکیت شدید نسبت به همه چیز

 

تاثیر شهوت در زندگی؟!

۱- ایجاد آشفتگی در زندگی

۲- از دست رفتن زمان، انرژی، ارتباط با خودم، جامعه و خداوند

۳- بوجودآمدن بیماری‌های جسمی، گرفتاری‌های اجتماعی، انحراف و اشتغال فکری

۴- ایجاد ترس در زندگی، مسمومیت، قطع ارتباط با کل کائنات و ایجاد ناهوشیاری زیاد

۵- از دست رفتن موقعیت‌ها، تمایل برای زندگی، و احساس ارزش درونی

۶- از دست رفتن بعد روحانی، ایجاد عدم رضایت و از دست رفتن اهداف

۷- کشته شدن عشق، محبت و عواطف

۸- از دست رفتن اعتماد به خود

 

 

 

بیشتر مطالعه کنید:

اعتیاد به خودارضایی 

 اعتیاد به پورن (فیلم‌های جنسی)

چرا شهوت‌کردن را متوقف کنیم؟

بستن فرم نظردهی

2000 تعداد کاراکتر باقیمانده


بالا