• آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰ -  بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

آیا با پورنوگرافی در اینترنت مشکل دارید؟

بعضی از ما، ساعت‌ها زمان صرف تماشای پورنوگرافی (تصاویر و فیلم‌های جنسی) در اینترنت کردیم. اتاق‌های گفتگو و سایت‌های جنسی که راحت در اینترنت در دسترس است، زندگی ما را دزدیده بود.

 

 

 

اعتیاد به پورنوگرافی و شهوت در اینترنت

 

این‌جا یک راه‌حل وجود دارد...

دوباره ساعت ۱۱ شب است، و زمان خوابیدنم گذشته، اما هنوز پای کامپیوتر نشسته‌ام. خیلی خسته‌ام و با دشواری می‌توانم تایپ کنم. بیش از ۶ ساعت است که به طور مداوم در حال جستجوی اینترنت برای فیلم‌های جنسی (پورن) هستم. کارهایی داشته‌ام که باید انجام می‌دادم، اما مجبورم بعدا آن‌ها را انجام دهم. خیلی بی‌دقت شدم و چیزهای اطرافم را فراموش می‌کنم. فردا حتی کامپیوتر را هم روشن نمی‌کنم.

صبح آمد و من به چهره‌ام در آینه نگاه می‌کنم. حلقه‌های سیاهی در زیر چشمانم قرار گرفته است. اصلاح نکرده‌ام، موهایم بهم ریخته است، شبیه یک هیولا شده‌ام. باید یک روز طولانی دیگر را در سر کار بگذرانم...

اکنون عصر است و من خوشحالم که امروز تمام شد. باید به خشکشویی و خرید بروم و چند تا کار دیگر دارم، اما بوسیله روابط جنسی مجازی و فیلم‌های جنسی اینترنتی (پورنوگرافی) تسخیر شده‌ام. به هر زنی که نگاه می‌کنم او به نظر «بخصوص» می‌آید. به هر کدام با شهوتی در قلبم خیره می‌شوم. باز هم خودم را در تخیلات گم کردم. نمی‌توانم منتظر بمانم تا به خانه برسم و مجددا کامپیوتر را روشن کنم. به خودم می‌گویم، «امشب نه»، حداقل نیمی از کارهایی که دارم را انجام دهم، و بعد سریع به خانه بروم و آنلاین شوم.

دوباره...

راه معتاد جنسی شدنم با مجله‌هایی آغاز شد که اطراف خانه‌مان پیدا کردم. با پیشرفت تکنولوژی، اعتیادم هم پیشرفت کرد. با فیلم‌های ۸ میلی‌متری شروع کردم تا به سوپر ۸ رسید. بتا بعدی بود و سپس VHS. وقتی کامپیوتر در دسترس قرار گرفت، سریعا شروع به ورود به چت روم‌ها، دیدن تصاویر، و قرار ملاقات‌گذاشتن با افراد کردم.

همیشه احساس می‌کردم با بقیه مردم متفاوتم. یک زن را در اینترنت دیدم و یک رابطه را با او دنبال کردم. او باردار شد و اصرار می‌کرد که بچه را نگه دارد. اما من نمی‌خواستم از این زن بچه‌ای داشته باشم. دعا کردم: «خدایا اگر از این موقعیت خلاصم کنی، حتما خوب خواهم شد.» اما وقتی او بچه را نگه نداشت (سقط کرد)، به راهم ادامه دادم. وقتی تماسی از یک زن دریافتم که قبلا با او چت می‌کردم، همسرم پیغام تلفنی را شنید و از من پرسید، او کیست؟ من دروغ گفتم. خیانت و انکار ادامه پیدا کرد تا این‌که روزی یک برنامه تلویزیونی راجع اعتیاد جنسی دیدم.

خودم را مرتبط به ماجراهای نشان داده شده در آن برنامه یافتم. تصمیم گرفتم به جستجوی کمک بپردازم. تلاش‌های بی‌اندازه و بدون موفقیتم برای متوقف‌شدن (ترک کردن) اثبات‌کننده این بود که تا چه اندازه قدرتم را از دست داده‌ام. دیدم انگار هیچ شفای عاجلی (فوری) وجود ندارد. سقوط حلزونی شکل من متوقف شد، آن هنگام که معتادان جنسی گمنام را یافتم.

اولین جلسه SA را که شرکت کردم به یاد دارم، انگار همین دیروز بود، و اکنون ۷ سال از آن موقع می‌گذرد. سه نفر از اعضا معرفی‌ای از معتادان جنسی گمنام برای من انجام دادند. احساس کردم شاید من در این خانه گرم و دوستانه باید متوقف می‌شدم. دیگر بیش از این تنها نبودم. این‌جا مردان و زنانی بودند که مرا می‌فهمیدند و مشکل مشترکی با من داشتند، اما تغییر کرده بودند و مایل بودند به من هم برای تغییر یافتن کمک کنند. دیگر نیاز نبود از بازگوکردن افکار و اتفاقات مرتبط به خودم، بترسم.

اکنون باور دارم خداوند برای من، طرحی در همه این مدت، داشت. خواست خداوند برای من رسیدن به شادی و کمک به دیگران برای رسیدن به این آزادی بود. دیگر نیاز نبود شرایطم پیچیده‌تر از این شود. خدا مرا از دریافت همه نتایج اعتیادم حفظ کرد، برای این‌که امروز بتوانم برای کمک به دیگران زندگی کنم. امروز زندگی‌ام بسیار متفاوت است. اینترنت دیگر ارباب من نیست. وسوسه می‌شوم اما تحت اجبار قرار نمی‌گیرم. من طبق وسوسه عمل نمی‌کنم چون وسایلی دارم که می‌توانم در لحظات دشوار، برای کمک به خود از آن‌ها استفاده کنم. من بخشی از یک جامعه بازیابی (بهبودی) که بزرگتر از خودم هست، هستم. من برای متوقف کردن و تغییر رفتارهایم بی‌قدرت بودم، اما خداوند مرا از طریق این برنامه بهبودی تغییر داده است.

این بیماری قدرتمندتر از آن‌چه من هستم، است. از طریق آن به نقطه‌ای رسیدم که زانو زدم. باورم این است که خداوند این بیماری را برای نزدیک‌تر کردن من به خودش به من داد و این‌گونه است که می‌توانم رهایی و بهبودی‌ام را با دیگران به اشتراک بگذارم. بابت معتادان جنسی گمنام و اعضای این انجمن، و مهربانی خداوند، برای همیشه سپاسگزار خواهم بود.

 

کتابچه آیا شما با پورنوگرافی یا شهوت در اینترنت مشکل دارید؟ (صفحه ۲)

 

  

 

حساسیت به پورنوگرافی

 

با معتادان پورنوگرافی (فیلم‌ها و تصاویر جنسی)، بخصوص تازه واردان، من همیشه از هر دو ضعف جسمی و ذهنی نام می‌برم. کتاب بزرگ الکلی‌های گمنام می‌گوید ما یک بیماری جسمانی داریم.

«بدن یک معتاد به الکل (مشروب) واقعا مشابه ذهنش غیرعادی است .... اما ما مطمئن‌ایم که جسم‌مان نیز بیمار است. در دیدگاه ما، هر تصویری از یک معتاد به الکل، که در آن عامل جسمی (فیزیکی) درنظرگرفته نشده باشد، ناقص است ....» دیدگاه یک پزشک (کتاب الکلی‌های گمنام)

این پزشک در ادامه توضیح می‌دهد که یک معتاد به الکل یک حساسیت بدنی برای مشروب را در خود توسعه می‌دهد.. وقتی او شروع به نوشیدن مجدد می‌کند، این حساسیت دوباره تحریک می‌شود. این در هنگام اشتیاق بیشتر و بیشتر معتاد الکلی برای خوردن مشروب خود را نشان می‌دهد. می‌توانیم بگوییم، مشابه بیشتر حساسیت‌ها، کاملا تخریب‌کننده است.

 

اعتیاد پورنوگرافی - یک حساسیت جسمانی

اگر ما این موقعیت را به طرف اعتیاد به شهوت، سکس و پورنوگرافی برگردانیم، شرایط دقیقا همان است، و یا حتی شاید قابل مشاهده‌تر باشد. وقتی شخصی شروع به دیدن پورنوگرافی یا شروع به شهوت کردن و انجام رفتارهای بی‌اختیار جنسی می‌کند، بدنش انواع مواد شیمیایی را آزاد می‌کند. ترکیب دقیق این واکنش‌های شیمیایی بسته به اینکه نگاهی دزدکی در خیابان بیاندازم، در محیط کارم شهوت کنم، فیلم‌های جنسی واضح (پورن) را با چشمانم ببینم، یا حافظه‌ام را برای بازخوانی موضوعات جنسی در ذهنم بکار گیرم، می‌تواند متفاوت باشد. اما در هر حالت، بدنم یک واکنش غیرعادی به آزادسازی آن مواد شیمیایی، هر وقت شروع به استفاده از سکس (غریزه جنسی) یا پورن به عنوان یک مخدر می‌کنم، را توسعه می‌دهد.

 

بهم‌ریختگی، استرس و انزجار 

برای من، لحظه‌ای که تصمیم می‌گیرم یک رفتار اجباری جنسی را انجام دهم، شرایط بسیار بد است. بدنم شروع به لرزیدن و سردشدن می‌کند، عضلاتم پشتم منقبض می‌شود، و عرق سرد حس می‌کنم. خیلی زود رفتارهایم را شروع می‌کنم، و با خودم می‌گویم: «چطور می‌شود بدون این زندگی کنم؟» پدیده اشتیاق شدید (نیاز شدید - ولع بیشتر - آز و حرص) شروع می‌شود، و من بیشتر و بیشتر می‌خواهم، تا زمانی به نقطه انزجار و یا آسیبی به خود می‌رسم. امروز فهمیده‌ام در مورد سکس و پورنوگرافی گرفتار یک واکنش جسمی غیرعادی هستم (مایلم این را بگویم).

 

رها کردن وسوسه

امروز، برای بهبودیافتن، من واقعا حساسیتم به شهوت، سکس و پورنوگرافی را به عنوان یک واقعیت مهم پذیرفته‌ام. اگر من به توت فرنگی به طور مثال، حساسیت داشته باشم، می‌توانم دوباره و دوباره برای خوردن آن تلاش کنم، و هر زمان هم برای عدم دریافت واکنش‌های این حساسیت  با همه توان تلاش کنم - و همیشه هم «شکست بخورم». این واضح است، چون قدرت خواست (اراده) من در برابر یک حساسیت بی‌استفاده است. بنابراین هر زمان که برای من وسوسه‌ای برای شروع شهوت‌کردن یا رفتارهای اجباری جنسی وجود دارد، فورا تلاش به یادآوری ضعفم در مورد شهوت، پورنوگرافی و رفتارهای غیرعادی جنسی می‌کنم - هم بی‌اختیارشدن ذهنی‌ام و هم حساسیت جسمی‌ام. این باعث می‌شود متوجه شوم در مورد آن کاملا ضعیفم (فاقدقدرتم). سپس در این حال می‌توانم بگذارم وسوسه برود، بدون آن‌که مجددا شرابی از آن را بنوشم، و بدین ترتیب سلامت تشخیصم مجددا به من برمی‌گردد. و من همچنان آزاد هستم.

 

تجربه اعضا

 

  

 

آیا تصاویر و فیلم های جنسی (پورن) مشکل من است؟

 

برای من، مشکل در واقع پورن یا خودارضایی، یا دیگر شکل‌های بخصوص رفتارهای اجباری و غیرعادی جنسی نیست. مشکل شهوت است. گاهی فکر می‌کنم شاید بهتر بود برنامه‌مان را معتادان به شهوت گمنام می‌نامیدیم.

اگر شهوت نکنم، به طرف پورن، یا خودارضایی یا رابطه‌های اجباری جنسی کشیده نخواهم شد. اما چون من یک معتاد جنسی هستم، اگر شروع به شهوت کنم، این ناگزیر با رفتارهای اجباری و غیرعادی جنسی خاتمه می‌یابد (که برای من این یعنی استفاده از تصاویر و فیلم‌های جنسی و خود ارضایی). متمرکزشدن بر روی پرهیز از پورن یک راه حلی است که برای من به شکست می‌رسد (به عنوان یک معتاد واقعی). استفاده از پورنوگرافی یک نتیجه‌ از شهوت‌کردن من است و در حقیقت مشکل اصلی نیست.

برای معتاد جنسی، شهوت مخدر است. خداوند راه‌حل است. برنامه ۱۲ گام، مسیری به یک رابطه درست با خداوند است که می‌تواند (و نگه می‌دارد) یک معتاد شهوت تسلیم‌شده را هوشیار نگه دارد. 

این تجربه من بود.

 

تجربه اعضا

بالا