•  آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰   

                                                            بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

اعتیاد رفتاری - زمینه روحانی اعتیاد جنسی

جنبه‌های جسمی و روان شناختی فرایند تبدیل‌شونده به اعتیاد به طور افزایشی در حال شناسایی است، و اعتیاد جنسی خصوصیات مشترکی در این‌باره با سایر اعتیادها دارد. تجربه جنسی یا خیالات (جنسی) ما معمولا به عنوان «پاسخی» برای همه نیازهای ما تبدیل شد. این کار می‌کرد. این برای ما آسودگی و لذتی را ایجاد می‌کرد که هیچ چیز دیگری نمی‌توانست این کار را انجام دهد.

در نقطه‌ای، بیشتر ما تشخیص دادیم یک معتاد واقعی هستیم، و برخی از ما هم شاید از همان نقاط آغازین این فرایند، معتاد شده بودیم.

با نگاهی به قبل، بسیاری از ما می‌بینیم صرف‌نظر از این‌که چطور، چرا، یا چه موقعی این پدیده آغاز شد، زمانی رسید که ما نه تنها از قدرت آن بر روی خودمان آگاه شدیم، بلکه ما بر خلاف اراده خود عمل می‌کردیم. تنها وقتی برای متوقف‌کردن این موضوع تلاش کردیم، دیدیم گرفتار یک نیروی قوی‌تر از خود هستیم، (و آن هم) با لطف یک قدرت بزرگ‌تر از خودمان (خداوند). ما توانستیم این مسئله که برخی متخصصین تلاش می‌کردند برای درمان الکلی‌ها (و برخی از ما!) بکار ببرند، یعنی تنها رسیدن به ناامیدی، را درک کنیم.

در بازیابی (از اعتیاد)، ما به دیدن جنبه‌هایی از اعتیادجنسی مان رسیدیم که در پشت جنبه جسمی و روان‌شناختی قرار دارند و این موازی جنبه‌های مشابهی است که بوسیله الکلی های در حال بازیابی تشخیص داده شده‌اند. این‌ها مربوط به شخصیت، روبرویی با خواسته‌ها (و آرزوها) و نیروهای نگرش‌های درونی است که فرد و شخصیت او را شکل می‌دهد. ما به این (جنبه) به عنوان بعد روحی اشاره می‌کنیم. این‌جا، همان جایی است که ما کشف کرده‌ایم قوی‌ترین نیروهایی که ما را به طرف اعتیادمان حرکت می‌دهد، وجود دارد.

 

کتاب سفید (صفحه ۴۵ و ۴۶)

 

 

مطلب مرتبط:

SA برای متخصصین

دیدگاه ها (0)

هنوز دیدگاهی نوشته نشده است

دیدگاه خود را بنویسید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
بالا