• آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰ -  بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

وب نوشت

هدیه برادرانه – بهبودی از بیماری همجنس گرایی

خانواده

من سومین فرزند خانواده بودم. مادرم در خانه فعالیت داشت، کارهای معمول خانواده را اداره می‌کرد، و شب‌ها، هنگامی که پدرم به خانه برمی‌گشت، غذای گرمی را بر روی میز قرار داده بود. پدرم هر روز کار می‌کرد و عصرها ساعت ۶ باز می‌گشت، و آخر هفته‌ها در خانه بود. او به ما در انجام تکالیف‌مان و درست‌کردن دوچرخه‌های‌مان کمک می‌کرد.

ادامه مطلب: هدیه برادرانه – بهبودی از بیماری همجنس گرایی
  1.   2 دیدگاه
  محمد — با سلام به آدرس زیربروید و آدرس جلسه شهر خود را بیابید http://meeting.sa-iran.org/...
  محمد صابری — لطفا ادرس یکی از جلسات و به من لطف کنید ممنونم منم یه گرفتارم???...

رهایی از وسوسه

تسلیم

پاسخ‌دادن به وسوسه آن را به‌طور بی‌وقفه‌ای قدرتمند می‌‌کرد و سرکوبِ آن، فشاری درونی را باعث می‌‌شد؛ تا اینکه این فشار منجر به اتفاق دیگری می‌شد. هر دو گزینه، وضع را وخیم‌تر می‌‌ساخت. ما بین یک صخره و تخته‌سنگ قرار داشتیم. ما هرگز از گزینه دیگر یعنی تسلیم، خبری نداشتیم. تسلیم؛ چه واژۀ رهایی‌بخشِ زیبایی برای آن دسته از ما که به آن عمل می‌‌کنیم!

ادامه مطلب: رهایی از وسوسه
  1.   4 دیدگاه
  سعید — سلام. دنبال کسی میگردم که وقت داشته باشه باهاش مشورت کنم و کمک بگیرم...
  پیمان — " رفته رفته می فهمیم که برای مهار وسوسه نمی‌توان از قبل هیچ تدارکی دید و ما برای این کار هیچ قدرتی نداریم. " با یاد مبدا پاکی ها، پیمانم یک معتاد جنسی. خیلی با جمله بالا ......

از دیدگاه بیل (الکلی‌ های گمنام)

بیشتر سال‌های زندگی‌ام، صرف انگشت گذاشتن روی اشتباهات دیگران شد. آنچه که این اجازه را به ما می‌دهد که از اشتباهات خود با خیال راحت غافل بمانیم آن است که در حدّ بالایی و به‌طور نادرستی از خودمان راضی باشیم. خیلی اوقات شده است که دیگران این عبارت را از ما شنیده‌اند: « اگر به خاطر او نبود، چقدر خوشحال می‌شدم.»...

ادامه مطلب: از دیدگاه بیل (الکلی‌ های گمنام)
  1.   3 دیدگاه
  مهرنوش — عالی بود.سپاسگزارم......
  داریوش — بسیارمطلب زیباواموزنده بود.متشکرم...

نگاه به اصل‌ها - بهبودی از اعتیاد جنسی

مایلم اصل‌هایی که برای برنامه بهبودی‌ام بر اساس یک زندگی روز به روز بکار گرفته‌ام را با شما در میان بگذارم. این اصل‌های پایه‌ای به مدت ۲۷ سال برای من موثر بوده‌اند.

ادامه مطلب: نگاه به اصل‌ها - بهبودی از اعتیاد جنسی

سوء استفاده جنسی - ۹۰ روز مراقبه

بخشش سو استفاده کننده

 

چرا بخشش؟ برای ما این بسیار ساده است. اگر نبخشیم، هرگز آزاد نخواهیم بود. (کتاب سفید، ۱۲۶)

پاسخ‌ام به تجربه مورد سوء استفاده قرارگرفتنم، هنگامی که بزرگ شدم، این بود که وارد رفتارهای جنسی شدم. رفتارهای ناهنجار جنسی ام، اما مرا پر از احساس شرم و پریشانی کردند. بعد از سال‌ها تلاش اما شکست برای توقف عادت‌های شهوانی ام، SA را یافتم.

ادامه مطلب: سوء استفاده جنسی - ۹۰ روز مراقبه

روبرویی با زندگی - ۹۰ روز مراقبه

اگر شما تصمیم گرفته‌اید آنچه ما داریم را داشته باشید و حاضرید هر مسافتی را برای بدست آوردن آن طی کنید، آن‌گاه آماده‌اید گام‌های مشخصی را بردارید. (کتاب SA - ص ۲۰۶)

قبل از بهبودی از اعتیاد جنسی ام، تلاش می‌کردم خود را آدم وارسته‌ای نشان دهم. تلاش می‌کردم اشتباهات و بخش منفی‌ام را مخفی کنم. من پر از خطا بودم.

ادامه مطلب: روبرویی با زندگی - ۹۰ روز مراقبه
  1.   4 دیدگاه
  S. A — سلام من چطور میتوانم بر غرورم غلبه کنم و به جلسات sa برم واقعا من مشکل جنسی دارم اصلا جنون شهوت دارم نه با سکس نه پورنو نه خود ارضایی فکرم آرام نمیشه. کمکم کنید لطفاً....
  Firooz — با سلام خدمت شما دوستان، من در اتریش زندگی میکنم و به این باور رسیده ام که یک معتاد جنسی هستم، لطفا برای من بگویید چطور امکان دارد PDFانجمن را تهیه کنم، با تشکر...

برنامه کار می کند، اگر تو آن را کار کنی!

اولین صحنه‌ای که از کودکی به خاطر می‌آورم این است که در آغوش مادرم خوابیده بودم و از صدای انفجار بمب‌های جنگ و لرزیدن شیشه‌ها و ترس بیدار شدم و بعد از چند لحظه باز به خواب رفتم، خاطره زیبایی نبود و خاطرات تلخ من همچنان ادامه پیدا کردند طوری که اولین رابطه جنسی را در سن حدود ٦ سالگی به اجبار تجربه کردم، پسر خاله‌ام که حدود نه سال از من بزرگ‌تر بود به بهانه بازی کردن به طرز بسیار درد آوری به من تجاوز کرد، بیشتر لحظه‌های آن روز را به یاد دارم، شادی کودکانه، بازی‌گوشی، اعتماد، کنجکاوی، گريه و درد شدیدی که تا روزها ادامه داشت، این شروعی دردناک بود، بعد از آن، هر بار او به بهانه‌های مختلف من را از خانه بیرون می‌برد و مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌داد.

ادامه مطلب: برنامه کار می کند، اگر تو آن را کار کنی!
  1.   7 دیدگاه
  استوان — بابا دست مریضا.عالی بود...
  محمود — سلام كتاب سفيد إز كجا تهيه كنم...

گام سوم - بازگرداندن خواسته‌ها و زندگی‌مان به سمت خدا

اولین الکلی های بهبودیافته که برنامه دوازده گام بواسطه تجربیات آنان شکل گرفت، یک گفته جدی داشتند: «پیدا کنید خدا را یا بمیرید!» الکل یک روشی برای از بین بردن جسم است. در یک حالتی دیگر، این مسئله ما نیز هست: «رابطه حقیقی‌ات را پیدا کن یا خود را از دست بده!» شهوت یک روشی برای از بین بردن روح است. در گام سه، ما مقابله خودمان را رها می‌کنیم و شروع به برقراری ارتباط مجدد با خدای‌مان می‌کنیم.

ادامه مطلب: گام سوم - بازگرداندن خواسته‌ها و زندگی‌مان به سمت خدا
  1.   3 دیدگاه
  عباس — سلام دوستان بنده 11 سال در NA پاک بودم وخلاصه لغزش کردم که دليل آن استفاده از قرص تاخیری بود که به مواد ختم شد اکنون در هستم ولی دوباره به دلیل خود خواهی و شهوت رانی وسوس...
  دانیال — سلام من تقریبا 7 سال درگیر بیماری خودارضایی هستم... خیلی تلاش کردم... کسی میتونه کمکم کنه؟؟....

من یک معتاد جنسی هستم!

رفتارهای اجباری جنسی

قبل از SA، وقتی «چیزی» برای من پیش می‌آمد، زندگی‌ام پر از داستان‌های عجز بود. فرایند من شروع می‌شد و من درنهایت آن چیزهایی را که بار‌‌هاوبار‌‌ها گفته بودم هرگز انجام نمی‌دهم، انجام می‌دادم. چقدر گفته بودم: «دیگر هرگز تکرار نمی‌کنم»؟ گذراندن ساعت‌‌‌‌ها وقت پای تماشای پورنو و یا ‌بارها خودارضایی (استمنا) در روز؛ زندگی من پیوسته با تخیلات جنسی و شهوت پرشده بود.

ادامه مطلب: من یک معتاد جنسی هستم!
  1.   3 دیدگاه
  بهمن — سلام من 26سالمه و یک بیمار جنسی..متاسفانه در شهر من جلسات برگزار نمیشه...آیا راهی هست بتوانم کتاب ها را تهیه کنم.؟کمکم کنید....
  سلام — من یک پسر 16 سال هستم که حدود 7 سال که خود ارضایی میکنم والان میخوام ترک کنم...

اعتیاد رفتاری - زمینه روحانی اعتیاد جنسی

جنبه‌های جسمی و روان شناختی فرایند تبدیل‌شونده به اعتیاد به طور افزایشی در حال شناسایی است، و اعتیاد جنسی خصوصیات مشترکی در این‌باره با سایر اعتیادها دارد. تجربه جنسی یا خیالات (جنسی) ما معمولا به عنوان «پاسخی» برای همه نیازهای ما تبدیل شد. این کار می‌کرد. این برای ما آسودگی و لذتی را ایجاد می‌کرد که هیچ چیز دیگری نمی‌توانست این کار را انجام دهد.

ادامه مطلب: اعتیاد رفتاری - زمینه روحانی اعتیاد جنسی
بالا