•  آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰   

                                                          بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

پیروزی بر شهوت، ممکن است!

تجربه ما نشان‌داده است هر کس که گرفتار اعتیاد جنسی است می‌تواند بهبود یابد، اگر او با واقعیت روبرو باشد و برنامه بهبودی SA را دنبال کند.

 

 

چرا شهوت کردن را متوقف كنيم؟

بسیاری از ما که به معتادان جنسی گمنام آمدیم (SA)، بوسیله فکرها و رفتارهای جنسی‌مان به ناامیدی کامل کشیده شده بودیم. در طی جلسات SA ناگهان دریافتیم که شهوت آن نیروی محرک پشت رفتارهای اجباری جنسی ماست. شهوت جنسی یک فکر یا احساس غیرعادی است که ما را به سمت استفاده از خودمان، دیگران و یا اشیا برای قصدهای مخرب خودمحوارنه می‌کشاند. بیماری روحانی شهوت، برانگیختگی جنسی را در آن لحظه، بجای آنچه یک قدرت بالاتر یا خداوند (درک‌مان) در حال ارائه به ماست، می‌خواهد. بعدا ما متوجه شدیم شهوت هرچیزی را می‌خواهد، به غیر از آنچه که در هر لحظه به ما داده می‌شود. ابتدا باور این موضوع دشوار بود. هنگامی که شروع به پذیرفتن این واقعیت کردیم، جویای این شدیم که چطور می‌توانیم بدون شهوت زندگی کنیم. برایمان روشن شده بود می‌بایست آن را رها می‌کردیم، اما هنوز تردید داشتیم که زندگی بدون شهوت ممکن باشد.

در SA، ما افرادی را دیدیم که راهی برای توقف رفتارهای مخرب جنسی‌شان یافته بودند. این هم غیرقابل باور بود. اما، از طریق صداقت‌شان و چهره‌های درخشان‌شان، متوجه شدیم این حقیقت داشت. آن‌ها پاسخی که ما ناامیدانه به دنبالش بودیم را داشتند.

 

چرا من نمی‌توانم شهوت کنم، تنها کمی؟

در روزهای آغازین بیماری‌مان، ما فکر می‌کردیم شهوت دوست‌مان است. ما برای چند منظور از آن استفاده می‌کردیم: تفریح، تسکین درد، فرار از روبرویی با مشکلات. در جایی از این راه، ما دریافتیم شهوت به مشکلی بزرگ‌تر از مشکلاتی که سعی در فرار از آن‌ها داشتیم، تبدیل شده است. دارو به سمی برای‌مان تبدیل شده بود. «راه‌حل» مان تبدیل به یک مشکل شده بود. ما کنترل خود را از دست داده بودیم.

شهوترانی، برای ما، مشابه سوارشدن بر یک ترن هوایی است. هنگامی که شروع به حرکت کرد، این تقریبا غیرممکن است که متوقف شود. بنابراین، شهوت باید در جایی متوقف شود که آغاز می‌گردد‌، با اولین نوشیدن. خارج شدن از زیر نفوذ شهوت بدین‌ترتیب، به این نیاز دارد که ما در وهله اول، از قرارگرفتن بر روی صندلی آن ترن هوایی خودداری کنیم. این به معنای دست کشیدن از آن هیجان و مخاطره است. اما چطور می‌توانیم از چیزهایی دست کشیم که اجازه داده‌ایم زندگی‌مان را برای سال‌های زیادی در اختیار داشته باشند. چطور می‌توانیم اکنون موفق شویم در حالی که هزار بار پیش از این شکست خورده‌ایم؟

اعتیاد ما به شهوت، مشابه مشکل معتادان الکل (مشروب) با الکل است. همانطور که یک معتاد الکل نمی‌تواند نوشیدنی از الکل را تحمل کند، ما معتادان جنسی هم نمی‌توانیم حتی کوچکترین نوشیدنی از شهوت را تحمل کنیم. شهوت همیشه به شهوت بیشتر منجر می‌شود، تا این نقطه که با آن خمار می‌شویم. در هنگام خماری، فشار برای انجام رفتار اجباری جنسی غیرقابل مقاومت است. حتی بدتر از این، شهوت ما را بیشتر و بیشتر درون رفتارهایی که به خودمان قول داده‌ایم هرگز انجام نمی‌دهیم، قرار می‌دهد. شرم و ناراحتی حاصل از این رفتارها، موجب نیاز بیشتر و بیشتر ما به شهوت برای پوشاندن آن‌ها،‌ می‌گردد. به سادگی تنها کمی شهوترانی، برای معتادان جنسی مانند ما موثر نیست.

 

چطور شهوترانی را می‌توانم متوقف کنم؟

اول، پذیرفتیم شهوت تفریحی‌مان، به رفتارهای اجباری جنسی منجر می‌شود. این ایده که می‌توانستیم رفتارهای ناخواسته جنسی را متوقف کنیم، در حالی که اجازه زندگی شهوت در ذهن‌مان را می‌دهیم، می‌بایست از بین می‌رفت. نتیجه غیرقابل اجتناب بود: شهوت باید از میان می‌رفت، اگر می‌خواستیم از رفتارهای اجباری جنسی خلاص شویم.

دوم، اذعان کردیم خودمان نیروی لازم برای متوقف کردن را نداشتیم و اینکه به یک قدرت بزرگ‌تر از خودمان نیاز داشتیم. با تشخیص ضعف‌مان، نیازمان به فرایند ۱۲ گام بهبودی، حمایت دیگر اعضای در حال بهبودی، و یک قدرت بالاتر یا خداوندی که درک می‌کردیم را تصدیق کردیم.

سوم، تصمیم گرفتیم برنامه ساده بهبودی SA را دنبال کنیم.

اینها کلیدهایی برای تجربه پیروزی پیش‌رونده و تدریجی بر شهوت شدند. ما جنگ با شهوت را متوقف کردیم، و شروع به تحویل آن به قدرت بالاترمان کردیم. بعد از گذر از آن نقطه ناامیدی، سرانجام خودمان را توانستیم در اختیار این برنامه بهبودی که تحت عنوان ۱۲ گام شناخته می‌شود، قرار دهیم.

 

اما چه اتفاقی برایم خواهد افتاد؟

ما کسانی که با مشکل شهوت زندگی کرده‌ایم، همه خوب می‌دانیم، شهوت (حرص و آز جنسی) چکاری با ما انجام می‌دهد. شهوت دیواری است که ما از دیگران جدا می‌کند و نمی‌گذارد از ارتباطی تمام با خداوند و انسان‌های اطراف‌مان برخوردار شویم. شهوت عمیق‌تر و عمیق‌تر ما به درون خودمان فرو می‌برد، و ما را به سمت انزوا، تنهایی و ناامیدی می‌کشاند. اما از هنگامی که ما چرخه حرص و آز جنسی را بوسیله برداشتن گام‌های بهبودی می‌شکنیم، تجربه‌مان از زندگی به طور خارق‌العاده‌ای شروع به تغییر می‌کند.

وقتی شروع به بهبود یافتن می‌کنیم، احساس جدیدی از یکی‌بودن با دیگران می‌یابیم که ما را بابت زندگی‌مان خوشحال می‌سازد. خاتمه مخفی‌کار! خاتمه دروغ! خاتمه زندگی دوگانه! هنگامی که بار احساس گناه و شرم از روی ما برداشته می‌شود، انرژی بیشتری برای خانواده و دوستان، کار و تفریح داریم. مسیر تاریک و پردردسر ناسازگاری جای خود را به یک زندگی شاد، پرشور، و آزاد می‌دهد.

 

شکستن عادت شهوت

از تجربه شخصی‌مان می‌دانیم شهوت حیله‌گر، گیج‌کننده، قدرتمند و صبور است. در شکست‌های مدام و روز به روز، متحیر بودیم که چطور ممکن است در مقابل چنین دشمنی که هرگز نمی‌خوابد و آرام نمی‌گیرد، پیروز شویم؟

قبلا وقتی شهوت در را می‌زد، آن را همیشه باز می‌کردیم. شاید بدین علت بود که گزینه دیگری برای انتخاب نداشتیم. اما امروز در بهبودی امکان انتخاب داریم. وسایل زیادی در اینجا وجود دارد که می‌توانیم برای بسته نگه داشتن در بر روی شهوت از آن‌ها استفاده کنیم. در اینجا برخی از آن‌ها آورده شده است.

روبه‌رویی با واقعیت (صداقت) – برای مدت‌هایی زیادی از اینکه به فرد دیگری بگوییم واقعا چه در سرمان می‌گذرد، هراس داشتیم. با نگهداری این به شکل یک راز، امکان رشد و انتشار افکار معتادگونه‌مان را فراهم می‌کردیم. با اشتراک‌گذاری فکرها و عمل‌های‌مان با دیگران در SA، متوجه شدیم میزانی از قدرت شهوت از بین رفت. بنابراین، اعضای SA تشویق به مشارکت صادقانه خود در جلسه و خارج از جلسه، با دیگر اعضا می‌شوند.

فاصله‌گیری از محرک‌ها – چیزهای زیادی می‌تواند شهوت را تحریک کند: فیلم‌های سینمایی، مجله‌ها، استخرهای شنا، اینترنت، حتی برخی چیزها در روزنامه صبحگاهی. احتمالا موقعیت‌های بی‌شماری برای شهوت وجود دارد. با بررسی دقیق و واقعی زندگی‌ شخصی‌مان، می‌توانیم فکرها، اشخاص، مکان‌ها، و چیزهایی که به طور مشخص باعث بهم‌ریختگی بیشتر ما می‌شود را بشناسیم. با این شناسایی، اکنون تصمیم به فاصله‌گیری از آن‌ها می‌کنیم، و بنابراین وسوسه‌مان به شهوت کاهش می‌یابد.

دعا – ما از دعا، در صورت‌های مختلف آن، برای دورراندن شهوت از خودمان استفاده می‌کنیم. یک دعای کوتاه این است: «خدایا، کمکم کن». بسیاری از ما از خداوند می‌خواهیم تا به فردی که می‌خواهیم در مورد او شهوت کنیم، خیر و برکت دهد. از خداوند می‌خواهیم تا برای آن شخص، همه چیزهای خوبی که خود برای زندگی‌مان مایل هستیم را فراهم کند. با انجام این کار، تبدیل آن شخص به یک شی شهوت را متوقف می‌کنیم، و او را یکی از بندگان خدا می‌بینیم. یک دعای ساده دیگر این است: «خداوندا، هر آنچه در جستجوی یافتن آن، در آن شخص هستم را می‌شود در تو پیدا کنم.»

همیاری – همیار (راهنما) یک شخص در حال بهبودی با تجربه بیشتر از ماست که ما را از طریق دوازده گام بهبودی راهنمایی می‌کند. به طور مطلوب، یک همیار در حال کارکردن گام‌هاست، در جلسات شرکت دارد، و خود نیز یک همیار دارد. یک همیار می‌تواند به ما در بکارگیری گام‌ها، برای رهایی از اشتغال ذهنی به شهوت و رسیدن به یک زندگی متعادل و شاد کمک کند.

چطور می‌دانیم این وسایل موثرند؟ تجربه هزاران معتاد جنسی در حال بهبودی نشان می‌دهد که این‌ها در زندگی‌شان، برای امروز، موثر بوده است.

 

اميدی وجود دارد!

پیروزی تدریجی و پیش‌رونده بر شهوت امکان‌پذیر است. ما خداوندی را که درک می‌کنیم برای دریافت کمک می‌خوانیم؛ برای دریافت حمایت به انجمن تکیه می‌کنیم؛ و ما گام‌های SA برای بهبودی را برمی‌داریم. هر فردی که این طرح را دنبال می‌کند، مطمئن به یافتن آزادی بزرگ از یورش شهوت است.

به یاد داشته باشید، شهوت در طی یک شب ناپدید نمی‌شود. در هر زمان یک گام بردارید، در هر روز. شهوت سرسخت است؛ به آسانی از میان نمی‌رود. تجربه ما اما، نشان داده است هر فردی که دچار اعتیاد جنسی است می‌تواند بهبود یابد اگر او مایل به روبرویی با واقعیت این مشکل باشد و ۱۲ گام و ۱۲ سنت برنامه بهبودی SA را دنبال کند. یک زندگی آزاد برای همه قابل دستیابی است.

به یاد داشته باشید، شما تنها نيستيد! اینجا افراد زیاد دیگری هستند که مشکل مشترکی با شما دارند اما در حال بهبودی‌اند و منتظرند اکنون تا به شما در گام نهادن در این مسیر کمک برسانند. شما بیش از این نیاز نیست تنها بمانید.

به ما بپيوندید...

 

 

مطلب مرتبط:

SA برای تازه وارد

دیدگاه ها (26)

 1. دانیال

سلام،۱۷سالمه،فقط می خواستم بگم وقتی کامنت ها رو که خوندم خیلی حس خوبی بهم داد فقط همین،امید وارم هممون در پناه خدا از زندگی لذت ببریم ? زنده باشید

 1. محمد مهدی

سلام من خواستم و تونستم . به خودم امید داشتم که به روزای خوب خودم برمیگردم و این اتفاق افتاد .خیلی مواقع پیش اومد که واقعا نمی شد ولی جلوی خودمو گرفتم . خودتون رو به خدا بسپارید اون همیشه با شماست

 1. نرگس

منم همین مشکلا رو دارم میشه بهم بگین چیکار کنم؟

 1. هلیا    نرگس

سلام دوست خوبم. به شماره بانوان که روی سایت هست تماس بگیرید و کمک بگیرید.
انجمن ما بهت خوشامد میگه و هممون مثل هم هستیم و همدردیم.
جلسات حضوری یا غیرحضوری شرکت کن و راهنما بگیر و وارد مسیر شیرین بهبودی شو

 1. mahdi

سلام، منم مبتلا به خ.ا هستم
بیشتر از یک ماه نتوستم دوام بیارم
اگه اماکنش هشت یه راهنمایی کنید تا منم از این کار خلاص شوم مرسی

 1. محمد

دعا هم برای ترک خود ارضایی و این چیزا هست

 1. ?

فقط باید بخواهید

 1. S.k

سلام خسته نباشید دختری ۲۷ساله هستم منم مشکل دیگران دارم همیشه دچار شهوت میشم ناخداگاه وارد فیلم پورن میشم خسته شدم بدجوری احساس گناه میکنم

 1. محمد    S.k

سلام، شما می تونید با شماره تلفن آدرس جلسات بانوان تماس بگیرید، اگه تو شهر شما جلسه بود که خیلی خوبه اگه نبود می تونید جلسه رو خودتون تنهایی راه بندازید و یک راهنما بگیرید و در مورد مشکلتون باهاش صحبت کنید و قدم ها رو کار کنید.
پیروز باشید

 1. ارمان

دارم از شدت میل به همجنس دیوونه میشم حالم بده عذاب وجدان دارم کمکم کنید....

 1. همدرد    ارمان

سلام.خیلی بهتون تبریک میگم.مشکل مشترکمون شهوت هست.دوست عزیز شهوت شما به هرشکل و متدی باشه انجمن ما به شما خوش اومد میگه...

 1. mag

سلام من 12سال سن دارم من به دلایلی به این اعتیاد دچار شدم وقتی به بیرون می روم چیز های زیادی مرا تحریک میکنه خب نمیتونم که بیرون نروم چیکار کنم البته بار ها تصمیم برای ترک گرفتم ولی یک هفته یک ماه بیشتر دوام نمیارم و به این مشکل دچار میشم وقتی این حس در من به وجود میاد نمیتونم خودم کنترل کنم چیکار کنم

 1. Sajad

سلام منم مسکل بقیه رو دارم خود ارضایی باعث مشکل اعصاب در من شد پرخاشگری تپش قلب سر درد حالت منگی با اینکه دکترم رفتم ولی میدونم ک سرچمشه این همه درد از کجاست دنبال راه نجاتم جلسات Saدر کدوم شهره؟

 1. mohsen    Sajad

meeting.sa-iran.org

آدرس شهرهایی که sa داره .

 1. وحید

تا حالا هیچ جایی ندیده بودم به این زیبایی شهوت و عواقبش رو توصیف کنه.
دست مریزاد!

 1. مهزیار    وحید

دقیقا مرسیی از سایت خوبتون

 1. مهدی

سلام تورو خدا کمکم کنید دارم دیوونه می شم میخوام جلوی شهوتم رو بگیرم ولی نمی تونم دوستان میگن بیکاری عامل این چیز است وباید همیشه مشقول باشیم ،درسته ولی هنگام خواب ،هنگام حمام رفتن چی کار کنیم ؟من هنگام خواب یا هنگام حمام رفتن یا هر وقت که بی کار هستم افکار شهوانی رهایم نمی کنند و اگر استمناء نکنم بسیار زجر می کشم و همش و همش سببش این افکار هستند که غیر قابل کنترل هستند و واقعا دارم ناامید می شم و نمی تونم درباره این موضوع با خانوادم مشورت کنم

 1. محمد    مهدی

با سلام دوست عزیز
من به تنهایی نمی توانم شهوت نکنم ولی ما به کمک خداوند قطعا می توانیم.
در جلسات انجمن شرکت کن دوست بزرگوار
موفق باشید

 1. زهرا

سلام من دختری ۱۲‌ ساله هستم ومادرم هم میدونه من شهوت دارم اما بهش دروغمیگم که انگار شهوت نکردم اگرهم بخو اهم به شما ملحق بشوم باید از مادرم اجازه بگیرم برای همین می ترسم او مرا دعوا کند . حالا شما به من بگویید چکار کنم ؟

 1. محمدرضا    زهرا

به نظر من بهترین راه حل صداقته حتی اگه مادرت دعوات کنه

 1. الیاس

سلام دوست همدرد بخدا خسته شدم از خود ارضای ولی نمیتونم در مقابلش کاری کنم عاجزم متاسفانه تو شهر ما هم جلسات برگذار نمیشه شاهرود .سمنان

 1. ناشناس    الیاس

سلام خودتان میتوانید بنیامگذار یک جلسه در شهرتان باشید!

 1. صادق    ناشناس

سلام تو شهر ما جلسه نیست است میتونم راهنما از یه شهر دسته تلفنی بگیرم؟؟

 1. ناشناس

سلام دختری 19ساله هستم حالم ازخودارضایی بهم میخوره میدونم علت اصلی گوشیمه که توش فیلم جنسی پیدا میکنم ونگا میکنم ولی ب گوشیمم احتیاج دارم چکارکنم

 1. ميلاد    ناشناس

بهترين كار شما اينكه كه به بانوان اس اي وصل بشين و از انها كه همنوع شما هستن راهنمايي بخواهيد ضمن اينكه مطالعه نشريات هم خيلي كمك حال ما ميتونه باشه به شرطي كه خودمون بخواهيم
شماره بانوان اس اي از روى سايت برداريد و تماس بگيريد
در پناه خدا باشيد ??

 1. بهنام

عالی بود

هنوز دیدگاهی نوشته نشده است

دیدگاه خود را بنویسید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
بالا