•  آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰   

                                                            بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

SA (اس ای) می‌تواند یک راه‌حل ثمربخش در مشاوره تخصصی، برای افرادی که یک تجربه غیرقابل کنترل در مورد افکار و رفتار تخریب‌گر جنسی داشته‌اند، باشد.

 

 

اس ای به عنوان یک وسیله برای بدست‌آوردن سلامتی و کمک‌کننده به متخصصین

 

«یک برنامه ۱۲ گامی بهبودی برای آن‌هایی که مشکلاتی با افکار و رفتارهای جنسی دارند.»

  

 

معتادان جنسی گمنام چیست؟

معتادان جنسی گمنام یک انجمن از مردان و زنان است که تجربیات، توانایی و امیدشان با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند برای این‌که بتوانند مشکل مشترک‌شان را حل کنند و به دیگران برای بهبودیافتن کمک کنند.

  • تنها لازمه عضویت تمایل به توقف شهوت‌کردن و (تمایل به) هوشیارشدن از نظر جنسی است. در SA حق عضویتی وجود ندارد؛ ما از طریق کمک‌های داوطلبانه به خودمان متکی هستیم.
  • SA به هیچ حزب، مذهب، گروه سیاسی، سازمان یا موسسه‌ای وابسته نمی‌باشد؛ مایل به شرکت در هیچ بحث‌ و جدالی نیست؛ و با هیچ نهضت یا جنبشی موافقت یا مخالفتی ندارد.
  • هدف اولیه ما هوشیارماندن از نظر جنسی و کمک به دیگران برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

معتادان جنسی گمنام یک برنامه بهبودی بر اساس اصول الکلی‌های گمنام است.

 

یک وسیله‌ای برای شما

شما در فعالیت‌تان به عنوان یک مشاور و کمک‌کننده تخصصی، ممکن است با افرادی برخورد کرده باشید که تجربه‌ای غیرقابل مدیریت در زندگی‌شان به خاطر افکار و رفتارهای مخرب جنسی داشته‌اند.

معتادان جنسی گمنام یک برنامه بهبودی ۱۲ قدمی برای مردان و زنان بر اساس اصول الکلی‌های گمنام است. بر مبنای هوشیاری جنسی و فعالیت شخصی، دوازده قدم و دوازده سنت SA می‌تواند به شروعی برای یک روش کاملاً جدید از زندگی برای فرد تبدیل گردد.

متخصصینی که با افرادی مواجه‌اند که تجربه چنین موضوعاتی را در زندگی‌شان داشته‌اند، ممکن است SA را به صورت یک وسیله ارزش‌مند ببینند، زیرا تکمیل‌کننده کارهایی است که آن‌ها بر روی بیماران‌شان انجام می‌دهند. SA یک درمان یا معالجه برای هر نوع بیماری از این دسته نیست. جلسات SA تنها برای کسانی باز است که می‌خواهند افکار و رفتارهای مخرب جنسی‌شان را متوقف کنند و درصدد جستجو برای یافتن کمک برای مشکلات‌شان از طریق برنامه بهبودی ما هستند.

متخصصینی که در مورد اعتیاد جنسی فعالیت دارند، هدف مشترکی با معتادان جنسی گمنام، برای کمک به بهبودی، یافتن سلامتی و بازگشت معتادان جنسی به زندگی دارند.

 

این برنامه چگونه کار می‌کند؟

SA یک انجمن از مردان و زنان است که به یکدیگر برای بهبودی از اعتیاد جنسی، شهوت و یا روابط وابستگی کمک می‌کنند. SA بوسیله کسانی آغاز شد که برنامه روحانی الکلی‌های گمنام را برای بهبودی از اعتیاد جنسی هم موثر دیدند، در جایی که هیچ چیز دیگری به آن‌ها کمک نکرده بود. هدف اولیه هر گروه SA هوشیاربودن از نظر جنسی و کمک به دیگران برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

 

جلسات

مرکز انجمن SA در جلساتی است که به صورت مستقل بوسیله گروه‌های SA در شهرهایی در سراسر جهان هدایت می‌شود. شرکت در جلسات SA تنها برای کسانی امکان‌پذیر است که مشکلی در این زمینه دارند و می‌خواهند راه‌حل SA را امتحان نمایند. تنها لازمه برای عضویت تمایل به توقف شهوت‌کردن و (تمایل به) هوشیارشدن از نظر جنسی است.

 

گمنامی

آن‌چه که در جلسات و در گفتگوهای خصوصی بین اعضا بیان می‌شود، محرمانه باقی می‌ماند. اعضا، بدلیل حساسیت طبیعی در مورد اعتیاد جنسی، حفظ‌کننده این گمنامی هستند. اعضا به طور آزادانه برنامه بهبودی را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، اما در آن‌جا، نامی از اشخاص مطرح نیست.

 

SA و اعتیاد جنسی

بحث‌ها و استدلال‌های قابل ملاحظه‌ای درباره طبیعت و ماهیت اعتیاد جنسی وجود دارد. متخصصین زیادی باور ندارند که چنین اعتیادی وجود داشته باشد، یا تصور دارند نامیدن آن به عنوان یک اعتیاد، ممکن است باعث سردرگمی یا ایجاد آسیبی به بیماران‌شان شود. روند پژوهش درباره این‌که واقعا چه چیزی اعتیاد است، یک موضوع در حال تکامل است.

ما درباره تجربه خودمان در بهبودی صحبت می‌کنیم. در بسیاری جنبه‌ها، ما خود را بسیار مشابه با افرادی که اعتیاد به الکل یا مواد مخدر دارند،  می‌بینیم. بدین ترتیب که وقتی با روابط جنسی یا شهوت مواجه می‌شویم، دچار یک تغییر شخصیت می‌گردیم و بر رفتارهای آزاردهنده یا پرخطر، با وجود نتایج منفی، اصرار داریم. از این رو ما خودمان را «خمار جنسی» یا «معتاد جنسی» می‌نامیم. مشابه معتادان به الکل، که در برابر الکل کاملا ضعیف هستند، ما هم هنگامی که در معرض شهوت قرار می‌گیریم، نمی‌توانیم متوقف شویم. شهوت برای ما، می‌تواند شامل هر نوعی از رفتار جنسی باشد. شهوت همچنین ممکن است به صورت ذهنی باشد که در آن خیالات جایگزین توجه ما به واقعیت می‌گردد و در آن یک اشتیاق شدید، ما را وادار به شکل دادن جهان اطراف‌مان بر اساس تمایلات داخلی‌مان می‌کند.

برخی خصوصیات مشترک مردان و زنان دچار اعتیاد جنسی شامل انزوا، افسردگی، احساس گناه، و یک حس عمیق بی‌ارزشی است. رفتارهای مشترک ما نیز شامل خیال‌پردازی درباره خواسته‌های جنسی و دیگر اشتیاق‌های خودمحورانه، روابط وابسته‌گونه پرخطر، خودارضایی اجباری، استفاده از پورنوگرافی (تصاویر و فیلم‌های جنسی) – از جمله در اینترنت، انجام روابط بی‌قاعده جنسی، روابط عاشقانه همراه با زنا، برهنه‌گرایی و روابط همراه با سو استفاده جنسی صرف‌نظر از پیامدهای قانونی آن است.

ما متوجه شدیم نمی‌توانیم بدون دریافت کمک و حمایت انجمنی از دیگر معتادان جنسی، به طور موفقیت‌آمیزی بهبودیابیم. ما دریافتیم ابتدا باید رفتارهای اجباری جنسی‌مان را در همه اشکال آن متوقف کنیم و بدنبال یک راه‌حل روحانی برای برطرف‌کردن مشکل‌مان باشیم. ما فهمیدیم باید شخصیت‌مان را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم و به طور تدریجی درصدد تغییر آن الگوهایی باشیم که ما را به سمت پناه آوردن به خیال‌پردازی و رفتارهای نابجا جنسی می‌برد. هدف ما سلامت یافتن از یک نوع زندگی شکل‌گرفته از فکرها و عمل‌های ناسالم است. تجربه ما، ما را به این باور رسانده است که شرکت در انجمن معتادان جنسی گمنام می‌تواند تلاش‌های درمانی شما برای بیماران‌تان که از اجبارهای جنسی رنج می‌برند را کامل کند.

 

چه روش‌هایی برای یافتن سلامتی یا کمک‌کننده به متخصصین را فراگرفته‌ایم؟

به طور طبیعی، تردیدهایی در مورد نیاز و همچنین تاثیرگذاری یک برنامه بهبودی برای اعتیاد جنسی، ممکن است وجود داشته باشد. اما، تعداد در حال افزایشی از درمانگرها، روحانیون، پزشکان، و دیگر متخصصین سلامتی و بهبودی، در حال کشف این نکته هستند که چنین برنامه‌های بهبودی‌ای، به بیماران‌شان کمک و حمایتی که یک برنامه روحانی بر مبنای ۱۲ گام می‌تواند فراهم کند، باشد.

به اشتراک‌گذاری تجربه‌مان با همتایان مان، مزیت ویژه معتادان جنسی گمنام است، که می‌تواند ارائه دهد.

 

برخی ایرادات معمول گرفته‌شده به SA

«منظور شما از اینکه می‌گویید "اعتیاد دارید" چیست؟ آیا شما دیوانه‌اید؟»

صرف‌نظر از اینکه شما این مسئله را چطور ببیند، به عنوان یک مشکل، اختلال اجباری، یا اعتیاد، تاثیرات تخریب‌کننده همان است. در برنامه معتادان جنسی گمنام، ما آنچه علت رفتارهایمان یا نگرش‌های‌مان است را تجزیه و تحلیل نمی‌کنیم. ما بر روی یافتن راه‌حل‌ها برای رفتارهای مشکل‌زا تمرکز می‌کنیم.

«این خیلی مذهبی است»

در واقعیت، SA یک برنامه مذهبی نیست اما یک برنامه روحانی یا معنوی است. SA به یک «قدرت بالاتر» و «خداوندی که ما خود او را درک می‌کنیم» اشاره می‌کند، اما باور خاصی به خداوند برای عضو شدن در این برنامه ضروری نیست؛ منکران وجود خداوند و خدا ناباوران هم حضور خود در این برنامه و دیگر برنامه‌های دوازده گام بهبودی، را مشابه دیگران می‌یابند.

«نمی‌خواهم در ارتباط با افراد بیماری مانند این‌ها، قرار بگیرم.  من آبرو و اعتبار دارم!»

در انجمن SA افراد از گروه‌های مختلفی از جامعه هستند، مشابه انجمن الکلی‌های گمنام (AA) - «از پایین شهر تا بالای شهر». اگرچه ممکن است داستان‌های ما با یکدیگر متفاوت باشد، اما بهم‌ریختگی و تاثیرات منفی پیش‌رونده در بخش‌های مختلف زندگی‌مان (شخصی، خانوادگی، روحی) یکسان و ویران‌کننده است.

«اگر من باید برخیزم و این مشکل را با افراد دیگر مطرح کنم، فکر می‌کنم ترجیح می‌دهم بمیرم!»

مطرح‌کردن مشکل‌مان در جلسات SA اجباری نیست. ما دریافته‌ایم نهان‌کاری و کناره‌گیری تنها این مشکلات را ادامه‌دار تر و پیچیده‌تر می‌کند.

«راهنمایی‌شدن از طریق ضعف‌های‌مان» اعضا را بر روی مسیر بازیابی (بهبودی) نگه می‌دارد.

 

پیوستن به اولین جلسه SA

وقتی متخصصین SA را پیشنهاد می‌کنند، ما پیشنهاد داریم آن‌ها به بیماران‌شان توصیه کنند، حداقل در ۶ جلسه شرکت کنند.

ما پیشنهاد می‌کنیم آن تازه‌واردان در شروع جلسه با نام کوچک، خود را معرفی کنند. در جلسه‌ها، اعضا تجربیات‌شان، توانایی و امیدشان را به اشتراک می‌گذارند. ارتباط با اعضای دیگر، قبل، بعد و مابین جلسات، یک بخش مهم از بهبودی ما است.

انتخاب یک راهنمای موقت هم پیشنهاد می‌شود، بدین دلیل که بیشتر تازه‌واردن سوالات زیادی خواهند داشت. راهنما می‌تواند این سوالات را پاسخ دهد و این اطمینان مجدد را به تازه‌وارد بدهد که دیگران هم این اکراه و ترس را برای برداشتن اولین گام در بهبودی دارند.

 

خلاصه

به عنوان اعضای SA، ما بسیار مصر هستیم درباره اینکه چرا این برنامه بهبودی را کار می‌کنیم – زیرا کار می‌کند! در پیش‌رو، ما خود را به عنوان یک وسیله‌ای برای بدست آوردن سلامتی و کمک‌کننده به متخصصین می‌بینیم.

 

چطور با SA ارتباط برقرار کنیم

نشریات ما، از جمله نسخه‌های این برگه، می‌تواند از دفتر مرکزی یا از طریق وب سایت سفارش داده شود.

 

دیدگاه ها (1)

  1. rasool

سلام دوستان همدرد.سپاس گذارم اززحمتان تک تک تون وارزو موفقیت دارم برای همتون.وازتون میخوام برام ازصمیم قلب دعا کنید اولین باره میام به سایت انجمی معتادان جنسی گمنام وخیلی خوشحالم ک دوستون دارم.وخوشحالم که یه معتاد جنسی هستم

هنوز دیدگاهی نوشته نشده است

دیدگاه خود را بنویسید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
بالا