• آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰ -  بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

SA (اس ای) می‌تواند یک راه‌حل ثمربخش در مشاوره تخصصی، برای افرادی که یک تجربه غیرقابل کنترل در مورد افکار و رفتار تخریب‌گر جنسی داشته‌اند، باشد.

 

 

اس ای به عنوان یک وسیله برای بدست‌آوردن سلامتی و کمک‌کننده به متخصصین

 

«یک برنامه 12 گامی بهبودی برای آن‌هایی که مشکلاتی با افکار و رفتارهای جنسی دارند.»

  

 

معتادان جنسی گمنام چیست؟

معتادان جنسی گمنام یک انجمن از مردان و زنان است که تجربیات، توانایی و امیدشان با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند برای این‌که بتوانند مشکل مشترک‌شان را حل کنند و به دیگران برای بهبودیافتن کمک کنند.

  • تنها لازمه عضویت تمایل به توقف شهوت‌کردن و (تمایل به) هوشیارشدن از نظر جنسی است. در SA حق عضویتی وجود ندارد؛ ما از طریق کمک‌های داوطلبانه به خودمان متکی هستیم.
  • SA به هیچ حزب، مذهب، گروه سیاسی، سازمان یا موسسه‌ای وابسته نمی‌باشد؛ هیچ علاقه‌ای به شرکت در بحث‌ها و جدال‌ها ندارد و به هیچ علت با آن‌ها موافقت یا مخالفت نمی‌کند.
  • هدف اولیه ما هوشیارماندن از نظر جنسی و کمک به دیگران برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

معتادان جنسی گمنام یک برنامه بهبودی بر اساس اصول الکلی‌های گمنام است.

 

یک وسیله‌ای برای شما

شما در فعالیت‌تان به عنوان یک مشاور و کمک‌کننده تخصصی، ممکن است با افرادی برخورد کرده باشید که تجربه‌ای غیرقابل مدیریت در زندگی‌شان به خاطر افکار و رفتارهای مخرب جنسی داشته‌اند.

معتادان جنسی گمنام یک برنامه بهبودی ۱۲ قدمی برای مردان و زنان بر اساس اصول الکلی‌های گمنام است. بر مبنای هوشیاری جنسی و فعالیت شخصی، دوازده قدم و دوازده سنت SA می‌تواند به یک روش کاملاً جدیدی از زندگی برای فرد تبدیل گردد.

آن متخصصینی که با افرادی مواجه‌اند که تجربه چنین موضوعاتی را در زندگی‌شان داشته‌اند، ممکن است SA را به صورت یک وسیله ارزش‌مند ببینند، زیرا تکمیل‌کننده کارهایی است که آن‌ها بر روی بیمارشان انجام می‌دهند. SA یک درمان یا معالجه برای هر نوع بیماری از این دسته نیست. جلسات SA تنها برای کسانی باز است که می‌خواهند افکار و رفتارهای مخرب جنسی‌شان را متوقف کنند و درصدد جستجو برای یافتن کمک برای مشکلات‌شان از طریق برنامه بهبودی ما هستند.

متخصصینی که در مورد اعتیاد جنسی فعالیت دارند، هدف مشترکی با معتادان جنسی گمنام جهت کمک به معتادان جنسی جهت بهبودی و یافتن سلامتی و بازگشت به زندگی دارند.

 

این برنامه چگونه کار می‌کند؟

SA یک انجمن از مردان و زنان است که به یکدیگر برای بهبودی از اعتیاد جنسی، شهوت و یا روابط وابستگی کمک می‌کنند. SA بوسیله کسانی آغاز شد که برنامه روحانی الکلی‌های گمنام را برای بهبودی از اعتیاد جنسی هم موثر دیدند، در جایی که هیچ چیز دیگر به آن‌ها کمک نکرده بود. هدف اولیه هر گروه SA هوشیاربودن از نظر جنسی و کمک به دیگران برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

 

جلسات

مرکز انجمن SA در جلساتی است که به صورت مستقل بوسیله گروه‌های SA در شهرهایی در سراسر جهان هدایت می‌شود. شرکت در جلسات SA تنها برای کسانی امکان‌پذیر است که مشکلی در این زمینه دارند و می‌خواهند راه‌حل SA را امتحان نمایند. تنها لازمه برای عضویت تمایل به توقف شهوت‌کردن و (تمایل به) هوشیارشدن از نظر جنسی است.

 

گمنامی

آن‌چه که در جلسات و در گفتگوهای خصوصی بین اعضا بیان می‌شود، محرمانه باقی می‌ماند. به دلیل حساسیت طبیعی در مورد اعتیاد جنسی، اعضا از طریق گمنامی محافظت می‌شوند. اعضا آزادانه برنامه بهبودی را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، اما نامی از افراد در آن‌جا مطرح نمی‌شود.

 

SA و اعتیاد جنسی

درباره طبیعت و ماهیت اعتیاد جنسی هنوز بحث‌ها و استدلال‌های قابل ملاحظه‌ای وجود دارد. برخی متخصصین باور ندارند که چنین اعتیادی وجود دارد یا به نظرشان می‌رسد که نامیدن آن به عنوان یک اعتیاد ممکن است باعث ابهام و یا آسیبی برای بیمارشان گردد. جهت تحقیقات بر روی این موضوع که واقعاً چه چیزی اعتیاد است، موضوعی در حال تکامل است.

ما از تجربه خودمان در بدست آوردن بهبودی صحبت می‌کنیم. در بسیاری از جنبه‌ها، ما خصوصیات مشترک زیادی بین خودمان و آنان که الکل یا مواد مخدر مصرف می‌کنند، می‌بینیم. بنابراین، وقتی با روابط جنسی یا شهوت روبرو می‌شویم، دچار یک تغییر شخصیت می‌شویم و بر خلاف نتایج منفی، بر رفتارهای آزاردهنده یا خطرناک اصرار داریم. بنابراین، ما خودمان را «معتاد به رابطه جنسی» یا «معتاد جنسی» می‌خوانیم. مشابه الکلی‌ها که در برابر الکل فاقدقدرت هستند، ما هم اگر مجدد در برابر شهوت بی‌حفاظ شویم، نمی‌توانیم متوقف شویم. شهوت، برای ما، می‌تواند شامل هر نوعی از رفتارهای جنسی باشد. شهوت همچنین می‌تواند به صورت ذهنی باشد که در آن تخیلات جایگزین توجه ما به واقعیت می‌گردد و این‌که یک فشار طولانی‌مدت ما را وادار به شکل‌دادن جهان اطراف‌مان بر اساس تصورات داخلی‌مان می‌کند.

برخی خصوصیات مشترک مردان و زنان دچار اعتیادجنسی شامل انزوا، افسردگی، احساس گناه، و یک حس عمیق بی‌ارزشی است. رفتارهای مشترک بین ما نیز شامل خیال‌پردازی درباره موضوعات جنسی و خواسته‌های خودمحورانه، روابط آسیب‌زننده همراه با وابستگی، خودارضایی اجباری، استفاده از فیلم‌ها و تصاویر هیجان‌انگیز جنسی (پورنوگرافی) – از جمله در اینترنت، انجام روابط بی‌قاعده جنسی، روابط عاشقانه همراه با زنا، روابط همراه با سو استفاده جنسی صرف‌نظر از پیامدهای قانونی آن.

ما متوجه شدیم نمی‌توانیم بدون یک انجمنی از دیگر معتادان جنسی، برای بدست آوردن کمک و حمایت، به طور موفقیت‌آمیزی بهبودیابیم. ما متوجه شدیم باید ابتدا رفتارهای غیرعادی و غیرطبیعی جنسی را در همه اشکال آن متوقف کنیم و یک راه‌حل روحانی را برای مشکل‌مان جستجو کنیم. ما فهمیدیم که باید شخصیت‌مان را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم و به طور تدریجی درصدد تغییر آن الگوهایی باشیم که در همان نقطه آغاز ما را به سمت متوسل شدن به خیال‌پردازی و رفتارهای نابجا جنسی می‌برد. هدف ما بدست آوردن سلامتی از یک نوع زندگی شکل‌گرفته از افکار و رفتارهای ناسالم است. تجربه ما، ما را به این باور رسانده است که شرکت در انجمن معتادان جنسی گمنام می‌تواند تلاش‌های درمانی شما برای بیمارتان که از اجبارهای جنسی رنج می‌برد را کامل کند. (درحال تکمیل...)

 

 

بالا