• آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰ -  بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

به معتادان جنسی گمنام (SA) خوش آمدید. ما خوشحالیم شما اینجا هستید.

 

به SA خوش آمدید! ما خوشحالیم شما اینجا هستید. اگر شما خود را مشابه ما می‌بینید و فکر می‌کنید ممکن است اشتراکی با مشکل ما داشته باشید، ما دوست داریم راه‌حل‌مان را با شما به اشتراک بگذاریم. 

تازه‌واردینی مانند شما سوالات زیادی درباره برنامه ما دارند. این نشریه تلاش خواهد کرد به برخی از آن‌ها پاسخ دهد.

 

SA چیست؟

ما یک انجمنی از مردان و زنان هستیم که تجربه‌مان، توانایی و امیدمان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم، که از طریق آن می‌توانیم مشکل مشترک‌ اعتیاد جنسی‌مان را حل کرده و به دیگران برای بهبودی کمک کنیم. هدف اولیه ما هوشیار باقی ماندن از نظر جنسی و کمک به دیگر معتادان جنسی برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

 

هوشیاری جنسی چیست؟

در تعریف هوشیاری، ما برای افراد بیرون از معتادان جنسی گمنام صحبت نمی‌کنیم. هوشیاری جنسی برای معتادان جنسی‌ مانند ما به معنای نداشتن رابطه جنسی با خودمان (خودارضایی) و یا با شریک جنسی غیر از همسرمان است. در تعریف هوشیاری SA، عبارت «همسر» اشاره به فردی دارد که در طی یک ازدواج بین یک مرد و زن صورت گرفته باشد. هوشیاری جنسی همچنین به معنای آزادی تدریجی و پیش‌رونده از شکل‌های مختلف افکار جنسی، برانگیختگی‌ها، و شهوتی است که وارد زندگی‌مان شده است. این آزادی بوسیله هوشیار باقی ماندن، و از طریق دوازده گام‌ها و دوازده سنت در زندگی روزانه‌مان بدست می‌آید.

 

چطور می‌توانم سالم باقی بمانم بدون داشتن نوعی از برون‌ریزی یا تخلیه جنسی؟

تجربه جمعی ما این است که هوشیاری جنسی، ما را از نیاز اجباری برای داشتن رفتاری جنسی آزاد می‌کند. ما بدنبال بازگرداندن غریزه‌مان برای صمیمیت جنسی در جای مناسب خودش، جهت تولید مثل و نگهداری علاقه و رابطه سالم با همسر، هستیم. وقتی ما شهوت سرگرم‌کننده و تفریحی، و برانگیختگی‌های جنسی را متوقف می‌کنیم، نیاز برای داشتن رفتاری جنسی به صورت اجباری، ما را رها می‌کند.

 

آیا SA مشابه گروه درمانی است؟

SA یک شکلی از درمان جنسی یا گروه درمانی نیست. جلسات SA بوسیله اعضای SA و با استفاده از رهنمودهای جلسات‌مان، راهبری می‌شود. در یک جلسه SA، راهنمایان و راهبرانی متخصص و حرفه‌ای وجود ندارد.

SA یک برنامه بهبودی از اعتیاد جنسی و شهوت براساس اصل‌های الکلی‌های گمنام است.

با هر مشکلی که ما به SA وارد شویم، ما یک راه‌حل مشترک داریم – دوازده گام و دوازده سنت بهبودی که در انجمن بر پایه هوشیاری جنسی، مورد تجربه و تمرین قرار می‌گیرد.

 

چطور می‌توانم یک عضو باشم؟

هر کسی فکر کند ممکن است یک مشکلی با شهوت داشته باشد، برای پیوستن به جلسات بسته SA خوش آمده است، و اگر می‌گوید مایل است شهوت‌کردن را متوقف کند و از نظر جنسی هوشیار شود، می‌تواند خود را یک عضو بداند.

 

هزینه عضویت چه میزان است؟

جلسات SA رایگان است. اینجا حق عضویت یا پولی برای عضویت دریافت نمی‌شود. ما در جلسات سبدی را برای کمک‌های داوطلبانه جهت پرداخت اجاره مکان، نشریات، قهوه، و مانند این‌ها، می‌چرخانیم. بنابر اصل سنت هفتم مان، ما از طریق شرکت داوطلبانه در مخارج، به خودمان متکی هستیم.

 

من پذیرفته‌ام در مورد رفتارهای جنسی زیاده‌روی داشته‌ام. آیا نمی‌توانم تنها یک مقدار از آن را کاهش دهم؟

SA برای آن افرادی است که کنترل این بخش از زندگی‌شان را ندارند. ما به SA آمدیم، بدین دلیل که نمی‌توانستیم متوقف شویم، و فرقی نمی‌کند که شکل‌های رفتارهای جنسی‌مان چطور ممکن است بوده باشد. ما دیگر نمی‌توانستیم انتخاب کنیم که متوقف شویم.

 

چطور می‌توانم تشخیص دهم که من معتاد هستم؟

شما می‌توانید برای خودتان به تشخیص این موضوع برسید. تشخیص کاملا ضعیف بودن‌مان، آن چیزی است که ما آن را «کارکردن گام یک» می‌نامیم. همانطور که در عبارت گام یک آمده، «ما پذیرفتیم در برابر شهوت کاملا ضعیف بودیم – و اینکه زندگی‌مان بهم‌ریخته شده بود.»

این برای ما مقداری زمان برد و غالبا میزان زیادی درد کشیدیم تا پذیرفتیم آسیب خورده‌ایم. زودتر یا دیرتر، ما چیزهایی مشابه «من باید آن را ترک کنم!» یا «به کمک نیاز دارم!» یا «نمی‌توانم بیشتر از این، این کار را با خودم انجام دهم!»، را می‌گوییم. هر کدام از این جملات یک پذیرفتنی از فاقدقدرت‌بودنمان است.

این دلیل آن است که چرا ما نمی‌توانیم فرد دیگری غیر از خودمان، همچون یک عضو از خانواده یا یک همکار، را هوشیار کنیم. ما خودمان باید به پذیرفتن آسیب برسیم و برای بدست آوردن کمک به جستجو بپردازیم.

مطلب مرتبط:  آیا من یک معتاد جنسی هستم؟

 

خودتان را بررسی کنید

آیا شما فکر گرفتن کمک برای افکار یا رفتارهای جنسی‌تان را داشته‌اید، یا دیگران انجام این کار را به شما پیشنهاد داده‌اند؟

آیا شما برای کنترل یا کاهش فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان تلاش کرده‌اید، و در انجام آن شکست خورده باشید؟

آیا فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان در روابط‌تان با همسر یا مسئولیت‌تان نسبت به دیگران اختلال ایجاد کرده است؟

آیا برخلاف پیامدهای منفی رفتارهای جنسی‌تان – مانند تحقیرشدن‌ها، عقب‌ماندگی‌ها، بیماری‌ها، شغل‌ از دست دادن‌ها، توقیف شدن‌ها، طلاق‌ها، یا عمل‌های غیراخلاقی – شما همچنان به آن رفتارها ادامه داده‌اید؟

آیا شما تا به حال به خود گفته‌اید، تو یک معتاد جنسی هستی یا برای جرم‌های جنسی بازداشت شده‌اید؟

 

می‌دانم خودم نمی‌توانم ترک کنم. قبلا تلاش کرده‌ام و این نتیجه‌ای نداشته است. آیا شما می‌گویید این واقعا امکان پذیر است؟

بله، این امکان پذیر است. اعضای هوشیار SA، از سراسر جهان، هم به صورت مجرد و هم متاهل، وجود دارند. در SA ما با هم دیگر می‌توانیم هوشیار شویم و هوشیار باقی بمانیم، تا هنگامی که برنامه را یک روز در هر زمان، کار می‌کنیم.

 

چکاری من باید انجام دهم تا هوشیار شوم؟

چیز مطلقی در برنامه SA وجود ندارد، اما ما می‌توانیم چیزهایی را که در مورد بدست آوردن هوشیاری می‌دانیم را با شما در میان گذاریم. ما به جلسه‌ها می‌رویم. ما گام‌ها را اجرا می‌کنیم؛ ما از نشریات استفاده می‌کنیم (هم SA و هم AA)؛ ما همیارانی (راهنمایان) داریم که بر اساس یک نظم مشخصی با آن‌ها در مورد موضوعات خودمان گفتگو می‌کنیم. بسیاری از ما به این حقیقت رسیده‌اند که یک قدرت بالاتر، ما را هوشیار نگه می‌دارد.

 

بسیار خوب – من مایلم این را امتحان کنم. اکنون چکار کنم؟

 • با SA تماس بگیرید. یک شماره تماس محلی از SA پیدا کنید (از طریق وبگاه یا اعضا) یا با دفتر خدمات جهانی SA تماس بگیرید.
 • به جلسات بروید، جلسات و جلسات بیشتر.
 • با معتادهای جنسی هوشیار صحبت کنید و از آنان بپرسید آن‌ها چگونه هوشیار شده‌اند؟
 • از نشریات برنامه ما استفاده کنید: تکبرگی‌ها، کتاب‌های معتادان جنسی گمنام (کتاب سفید)، بهبودی ادامه دارد، الکلی‌های گمنام، و دوازده گام و دوازده سنت. فصل نامه انجمن ما، Essay را بخوانید.
 • یک همیار (راهنما) انتخاب کنید. همیار فردی است که هوشیاری‌اش برای شما جالب توجه است. با همیارتان بر اساس یک برنامه منظم تماس بگیرید – اگر ممکن است هر روز. از او درخواست راهنمایی کنید.
 • اجرا کردن گام‌ها. همیارتان به شما نشان می‌دهد چطور این کار را انجام دهید.
 • یک لیست از تلفن اعضا بدست آورید. شروع به برقراری تماس با اعضای دیگر برای رهاکردن وسوسه‌های جنسی و شهوت کنید، و همین‌طور هنگامی که احساس بهم‌ریختگی یا نگرانی دارید.
 • دعاکردن. در صبحگاه، از قدرت بالاترتان بخواهید شما را «تنها برای امروز» هوشیار نگه دارد. و در شب هنگام بگویید، «از تو تشکر می‌کنم» برای روزی که از نظر جنسی هوشیار بوده‌اید. هر وقت با شهوت برخورد می‌کنید، دعا کنید.
 • شعارهای برنامه‌مان بکار گیرید:

اول، چیزهای مهم‌تر

با آسانی آن را انجام بده

یک روز در هر زمان

رها کن و اجازه بده خداوند آن را انجام دهد

به سادگی این را ادامه بده

 

به یاد داشته باشید، همه ما در ابتدا تازه وارد بودیم، و کارهایی که شما امروز انجام می‌دهید را احساس کرده‌ایم. از خود بیرون آیید و درخواست کمک کنید. به ما بپیوندید، برای اینکه «ما می‌بایست با شما باشیم در این انجمن روحانی، و شما حتما برخی از ما را خواهید دید هنگامی که قدم در راه شادی می‌نهید. امیدواریم که خداوند همراه شما باشد و شما را حفظ کن – تا آن زمان». (الکلی‌های گمنام – صفحه ۱۶۴)

 

 

 

بیشتر مطالعه کنید:

 پیروزی بر شهوت ممکن است!

دیدگاه ها (37)

 1. پویا

سلام بی شک جلسات مثمر سمری میباشد من هم خودم گرفتار این موضوع هستم اما ب شکل ضعیف این انجمن جایی خوبی هست برای رهایی ازین درد

 1. Hossein TFR

سلام
من حسین هستم معتاد جنسی 28 ساله
10 ساله که گرفتارم. امیدوارم یک روزی بیاد که من 1 سال باشه ترک کرده باشم.
خودم تنهایی قادر به غلبه بر این مشکل نیستم. از SA و دوستانی که سابقه پاکی دارند کمک میخوام.
ممنونم

 1. مانی

سلام من سزده سالمه خجالت میکشم شرکت کنم ایا هم سن و سالان من هم در saعضو هستن؟

 1. رضا

من به خاطر مشکل های جنسی چند بار تا خودکشی رفتم ولی خودم نکشتم چون می ترسیدم از جهنم .من ۱۳ سال آلوده هستم به مسائل جنسی و دیگه طاقتم تموم شده جلسات باید کجا بیایم راهنمایی کنید

 1. مبینا

سلام.من چجوری میتونم تو گروهتون عضو بشم؟

 1. Lala-land

کاش به صورت غیر حضوری بودن کلاسها من یه دخترم تو یه شهر کوچیک که همه همدیگرو میشناسن واقعا برام سخته برم تو این جلسات شرکت کنم یه عمر باید بمونمو حرف بشنوم یا محل زندگیمو عوض کنم

 1. ص    Lala-land

موفقیت وجود دارد عزیزم...نمیر و زنده بمون کسی آرزوی تو را دارد

 1. بی نام

سلام گمونم نه سال هست اعتیاد شدید دارم امیدوارم کنار هم ترک کنیم

 1. فرهاد

سلام مردی ۴۶ساله هستم.به خاطر خودم متاسفم .نمیتونم شهوت را متوقف کنم.حتی تا پای مرگ هم رفتم.در شهر ما جلسات هست اما من قابلیت دربافت کمک را ندارم.اکثرا جوان هستند.وترس از قضاوت دارم.بعد افمار جنسی ام به خاطر گشت زنی در سایتهای جنسی بی نهایت خطرناک شده.متاسفانه همسرم الان به عنوان یار بازیم شده باهاش فیلم تماشا میکنم.از فانتزیهای جنسیم صحبت میکنم..فکر نکنم کاری بشه برای من کرد.

 1. ح    فرهاد

سلام دوست من اگر خودم نخواهم برای خودم کاری کنم، هیچ کسی نمی تونه کاری برای من بکنه!

 1. سهیل

سلام وخسته نباشید از برنامه خوبتون ۱۲سال که معتادم امیدوارم بتونم ترک کخنم

 1. Hussain

عالی

 1. مارال

سلام.از تلاش و زحماتتون متشکرم نمیخوام زحماتتون رو زیر سوال ببرم اما فکر نمیکنید این روش ها برای کشورهای غربی‌بیشنر مناسب هست؟در ایران همه از ترس آبرو یا به دلایل مختلف دیگه حاضر نیستن مشکلاتشون رو با دیگران در میون بگذارند و یکی از اونها خود منم.بهتر نیست جلسات به صورت غیر حضوری و در فضای مجازی و افراد به صورت گمنام باشند؟

 1. حسن    مارال

منم کاملا با نظر شما موافقم

 1. حسین    مارال

من موافقم با شما

 1. صالح    مارال

سلام ...
اتفاقا مابیشتر نیاز داریم چون برای ما مهمه که پاک باشیم

 1. صالح

اطلاع رسانی خیلی ضعیف بوده یا .... بهر حال بیست سال بیماری همراهم بود تا اینکه پذیرفتم بیمارم و بر اساس معتادان گمنام na به شما رسیدم ...من تجربه ی ترک پانزده سال اعتیاد مواد رو با انجمن دارم و حالا مطمئنم در مورد این موضوع هم انجمن کارساز است ...از اطلاع رسانیه ضعیف این انجمن ناراحتم...وای بحال اونایی که نمیدونن اینجا درمانگاه تمام دردهاشونه ...ممنون

 1. سپهر

سلام من نیمی از عمرم رو با اشتباه تلف کردم بیماریم هم داره هرروز شدیدتر میشه می دونم که خودباوری رو میگیره خودکم بینی به جاش میاره و واقعا از خودم متنفرم به کمک نیاز دارم با اینجا هم آشنایی ندارم ممنون میشم اگه زودتر جواب بدید

 1. حسین    سپهر

سلام سپهرجان درودبرشما نیاز به آشنا نیست، تو انجمن همه همدردند و درحال بهبودی. آدرس جلسه ها را ببین و در جلسات شرکت کن.

http://meeting.sa-iran.org

 1. سیاوش

درود بر شما. آیا برای شرکت در این کلاس و استفاده از روش 12 مرحله ای ترک اعتیاد اعتقاد به خدا لازم است؟

 1. دوست بهبودی    سیاوش

سلام دوست عزیز، تنها لازمه‌ی عضویت در SA تمایل به پاکی جنسی و پیروزی مستمر برشهوت است.

 1. حسین

سلام وخسته نباشید خواهشها یه فکری برای آنهایی که جلسه ندارند مث ما بکنید به خدا دیگه نابود شدیم از عذاب شهوترانی استان سمنان شهرستان شاهرود

 1. صادق

سلام و درود
من باتوجه به مطالب شما متوجه شدم که یک معتاد جنسی هستم. آدرس جلسات رو هم گرفتم اما نمی دونم برای شروع لازم کاری کنم یا کتابی بخونم یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید.

 1. حسین    صادق

سلام درودبرشما خیر دوست من کار خاصی لازم نیست. در جلسات شرکت کنید اونجا دوستان راهنمایی می کنند و نشریات هم در جلسات هست می تونید تهیه کنید.

 1. منتقد

بسمه تعالی
سلام
خیلی خوشحالم که چنین انجمنی شکل گرفته اما کاش بیشتر در مورد جلسات نوشته بودید مثلاً از شرایط ورود و اینکه آیا همنشینی با افراد معتاد، باعث تکرار عمل جنسی میشود یا نه؟! چون میدونید که برای بعضی افراد نشست با افراد آلوده ممکنه باعث ترغیب اون عمل بشه...(یه سوال نمیدانم که حضار جلسات اس ای چه حضوری و چه غیر حضوری مثلاً با اسکایپ، به سلامت جنسی رسیده اند یا خیر و اینکه ایا فرد سالم و مناسب برای مشاوره دادن در جلسات وجود دارد یا نه چون ما میخواهیم بهبود پیدا کنیم نه اینکه با افرادی صرفا مثل خودمان گفت‌وگو کنیم، بهتر نیست در جلسات مشاورانی هم حضور داشته باشند؟) لطفا به شبهه ها و سوالاتی که نوشتم پاسخ دهید...
باتشکر

 1. حسین    منتقد

سلام درودبرشما، ورود به جلسات شرایط خاصی ندارد، تنها لازمه عضویت در انجمن تمایل به رهاکردن شهوترانی است. جلسات اس ای بر اساس روش دوازده گام و کمک اعضای بهبودیافته به دیگران است و دوازده گام یک روش روحانی برای بهبودی از اعتیاد است که برای رهایی از بسیاری از اعتیادها موثر بوده است. و در جاهای مختلف جهان به عنوان یک روش شناخته شده برای بهبودی از اعتیاد مورد تجربه قرار گرفته است.

 1. عادل هستم

سلام من عادل هستم خیلی خوشحالم هستم که چنین برنامی هست

 1. حسین

استان سمنان و شهرستان ها

 1. حسین

سلام خسته نباشید در استان ما اصلا جلسات as برگذار نمیشه چگونه باید اقدام کرد

 1. Admin 2    حسین

سلام می تونید در حال حاضر در جلسات اینترنتی اسکایپ شرکت کنید. http://meeting.sa-iran.org/skype

هنوز دیدگاهی نوشته نشده است
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را بنویسید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
بالا