•  آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰   

                                                          بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

به معتادان جنسی گمنام (SA) خوش آمدید. ما خوشحالیم شما اینجا هستید.

 

به SA خوش آمدید! ما خوشحالیم شما اینجا هستید. اگر شما خود را مشابه ما می‌بینید و فکر می‌کنید ممکن است اشتراکی با مشکل ما داشته باشید، ما دوست داریم راه‌حل‌مان را با شما به اشتراک بگذاریم. 

تازه‌واردینی مانند شما سوالات زیادی درباره برنامه ما دارند. این نشریه تلاش خواهد کرد به برخی از آن‌ها پاسخ دهد.

 

SA چیست؟

ما یک انجمنی از مردان و زنان هستیم که تجربه‌مان، توانایی و امیدمان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم، که از طریق آن می‌توانیم مشکل مشترک‌ اعتیاد جنسی‌مان را حل کرده و به دیگران برای بهبودی کمک کنیم. هدف اولیه ما هوشیار باقی ماندن از نظر جنسی و کمک به دیگر معتادان جنسی برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

 

هوشیاری جنسی چیست؟

در تعریف هوشیاری، ما برای افراد بیرون از معتادان جنسی گمنام صحبت نمی‌کنیم. هوشیاری جنسی برای معتادان جنسی‌ مانند ما به معنای نداشتن رابطه جنسی با خودمان (خودارضایی) و یا با شریک جنسی غیر از همسرمان است. در تعریف هوشیاری SA، عبارت «همسر» اشاره به فردی دارد که در طی یک ازدواج بین یک مرد و زن صورت گرفته باشد. هوشیاری جنسی همچنین به معنای آزادی تدریجی و پیش‌رونده از شکل‌های مختلف افکار جنسی، برانگیختگی‌ها، و شهوتی است که وارد زندگی‌مان شده است. این آزادی بوسیله هوشیار باقی ماندن، و از طریق دوازده گام‌ها و دوازده سنت در زندگی روزانه‌مان بدست می‌آید.

 

چطور می‌توانم سالم باقی بمانم بدون داشتن نوعی از برون‌ریزی یا تخلیه جنسی؟

تجربه جمعی ما این است که هوشیاری جنسی، ما را از نیاز اجباری برای داشتن رفتاری جنسی آزاد می‌کند. ما بدنبال بازگرداندن غریزه‌مان برای صمیمیت جنسی در جای مناسب خودش، جهت تولید مثل و نگهداری علاقه و رابطه سالم با همسر، هستیم. وقتی ما شهوت سرگرم‌کننده و تفریحی، و برانگیختگی‌های جنسی را متوقف می‌کنیم، نیاز برای داشتن رفتاری جنسی به صورت اجباری، ما را رها می‌کند.

 

آیا SA مشابه گروه درمانی است؟

SA یک شکلی از درمان جنسی یا گروه درمانی نیست. جلسات SA بوسیله اعضای SA و با استفاده از رهنمودهای جلسات‌مان، راهبری می‌شود. در یک جلسه SA، راهنمایان و راهبرانی متخصص و حرفه‌ای وجود ندارد.

SA یک برنامه بهبودی از اعتیاد جنسی و شهوت براساس اصل‌های الکلی‌های گمنام است.

با هر مشکلی که ما به SA وارد شویم، ما یک راه‌حل مشترک داریم – دوازده گام و دوازده سنت بهبودی که در انجمن بر پایه هوشیاری جنسی، مورد تجربه و تمرین قرار می‌گیرد.

 

چطور می‌توانم یک عضو باشم؟

هر کسی فکر کند ممکن است یک مشکلی با شهوت داشته باشد، برای پیوستن به جلسات بسته SA خوش آمده است، و اگر می‌گوید مایل است شهوت‌کردن را متوقف کند و از نظر جنسی هوشیار شود، می‌تواند خود را یک عضو بداند.

 

هزینه عضویت چه میزان است؟

جلسات SA رایگان است. اینجا حق عضویت یا پولی برای عضویت دریافت نمی‌شود. ما در جلسات سبدی را برای کمک‌های داوطلبانه جهت پرداخت اجاره مکان، نشریات، قهوه، و مانند این‌ها، می‌چرخانیم. بنابر اصل سنت هفتم مان، ما از طریق شرکت داوطلبانه در مخارج، به خودمان متکی هستیم.

 

من پذیرفته‌ام در مورد رفتارهای جنسی زیاده‌روی داشته‌ام. آیا نمی‌توانم تنها یک مقدار از آن را کاهش دهم؟

SA برای آن افرادی است که کنترل این بخش از زندگی‌شان را ندارند. ما به SA آمدیم، بدین دلیل که نمی‌توانستیم متوقف شویم، و فرقی نمی‌کند که شکل‌های رفتارهای جنسی‌مان چطور ممکن است بوده باشد. ما دیگر نمی‌توانستیم انتخاب کنیم که متوقف شویم.

 

چطور می‌توانم تشخیص دهم که من معتاد هستم؟

شما می‌توانید برای خودتان به تشخیص این موضوع برسید. تشخیص کاملا ضعیف بودن‌مان، آن چیزی است که ما آن را «کارکردن گام یک» می‌نامیم. همانطور که در عبارت گام یک آمده، «ما پذیرفتیم در برابر شهوت کاملا ضعیف بودیم – و اینکه زندگی‌مان بهم‌ریخته شده بود.»

این برای ما مقداری زمان برد و غالبا میزان زیادی درد کشیدیم تا پذیرفتیم آسیب خورده‌ایم. زودتر یا دیرتر، ما چیزهایی مشابه «من باید آن را ترک کنم!» یا «به کمک نیاز دارم!» یا «نمی‌توانم بیشتر از این، این کار را با خودم انجام دهم!»، را می‌گوییم. هر کدام از این جملات یک پذیرفتنی از فاقدقدرت‌بودنمان است.

این دلیل آن است که چرا ما نمی‌توانیم فرد دیگری غیر از خودمان، همچون یک عضو از خانواده یا یک همکار، را هوشیار کنیم. ما خودمان باید به پذیرفتن آسیب برسیم و برای بدست آوردن کمک به جستجو بپردازیم.

مطلب مرتبط:  آیا من یک معتاد جنسی هستم؟

 

خودتان را بررسی کنید

آیا شما فکر گرفتن کمک برای افکار یا رفتارهای جنسی‌تان را داشته‌اید، یا دیگران انجام این کار را به شما پیشنهاد داده‌اند؟

آیا شما برای کنترل یا کاهش فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان تلاش کرده‌اید، و در انجام آن شکست خورده باشید؟

آیا فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان در روابط‌تان با همسر یا مسئولیت‌تان نسبت به دیگران اختلال ایجاد کرده است؟

آیا برخلاف پیامدهای منفی رفتارهای جنسی‌تان – مانند تحقیرشدن‌ها، عقب‌ماندگی‌ها، بیماری‌ها، شغل‌ از دست دادن‌ها، توقیف شدن‌ها، طلاق‌ها، یا عمل‌های غیراخلاقی – شما همچنان به آن رفتارها ادامه داده‌اید؟

آیا شما تا به حال به خود گفته‌اید، تو یک معتاد جنسی هستی یا برای جرم‌های جنسی بازداشت شده‌اید؟

 

می‌دانم خودم نمی‌توانم ترک کنم. قبلا تلاش کرده‌ام و این نتیجه‌ای نداشته است. آیا شما می‌گویید این واقعا امکان پذیر است؟

بله، این امکان پذیر است. اعضای هوشیار SA، از سراسر جهان، هم به صورت مجرد و هم متاهل، وجود دارند. در SA ما با هم دیگر می‌توانیم هوشیار شویم و هوشیار باقی بمانیم، تا هنگامی که برنامه را یک روز در هر زمان، کار می‌کنیم.

 

چکاری من باید انجام دهم تا هوشیار شوم؟

چیز مطلقی در برنامه SA وجود ندارد، اما ما می‌توانیم چیزهایی را که در مورد بدست آوردن هوشیاری می‌دانیم را با شما در میان گذاریم. ما به جلسه‌ها می‌رویم. ما گام‌ها را اجرا می‌کنیم؛ ما از نشریات استفاده می‌کنیم (هم SA و هم AA)؛ ما همیارانی (راهنمایان) داریم که بر اساس یک نظم مشخصی با آن‌ها در مورد موضوعات خودمان گفتگو می‌کنیم. بسیاری از ما به این حقیقت رسیده‌اند که یک قدرت بالاتر، ما را هوشیار نگه می‌دارد.

 

بسیار خوب – من مایلم این را امتحان کنم. اکنون چکار کنم؟

 • با SA تماس بگیرید. یک شماره تماس محلی از SA پیدا کنید (از طریق وبگاه یا اعضا) یا با دفتر خدمات جهانی SA تماس بگیرید.
 • به جلسات بروید، جلسات و جلسات بیشتر.
 • با معتادهای جنسی هوشیار صحبت کنید و از آنان بپرسید آن‌ها چگونه هوشیار شده‌اند؟
 • از نشریات برنامه ما استفاده کنید: تکبرگی‌ها، کتاب‌های معتادان جنسی گمنام (کتاب سفید)، بهبودی ادامه دارد، الکلی‌های گمنام، و دوازده گام و دوازده سنت. فصل نامه انجمن ما، Essay را بخوانید.
 • یک همیار (راهنما) انتخاب کنید. همیار فردی است که هوشیاری‌اش برای شما جالب توجه است. با همیارتان بر اساس یک برنامه منظم تماس بگیرید – اگر ممکن است هر روز. از او درخواست راهنمایی کنید.
 • اجرا کردن گام‌ها. همیارتان به شما نشان می‌دهد چطور این کار را انجام دهید.
 • یک لیست از تلفن اعضا بدست آورید. شروع به برقراری تماس با اعضای دیگر برای رهاکردن وسوسه‌های جنسی و شهوت کنید، و همین‌طور هنگامی که احساس بهم‌ریختگی یا نگرانی دارید.
 • دعاکردن. در صبحگاه، از قدرت بالاترتان بخواهید شما را «تنها برای امروز» هوشیار نگه دارد. و در شب هنگام بگویید، «از تو تشکر می‌کنم» برای روزی که از نظر جنسی هوشیار بوده‌اید. هر وقت با شهوت برخورد می‌کنید، دعا کنید.
 • شعارهای برنامه‌مان بکار گیرید:

اول، چیزهای مهم‌تر

با آسانی آن را انجام بده

یک روز در هر زمان

رها کن و اجازه بده خداوند آن را انجام دهد

به سادگی این را ادامه بده

 

به یاد داشته باشید، همه ما در ابتدا تازه وارد بودیم، و کارهایی که شما امروز انجام می‌دهید را احساس کرده‌ایم. از خود بیرون آیید و درخواست کمک کنید. به ما بپیوندید، برای اینکه «ما می‌بایست با شما باشیم در این انجمن روحانی، و شما حتما برخی از ما را خواهید دید هنگامی که قدم در راه شادی می‌نهید. امیدواریم که خداوند همراه شما باشد و شما را حفظ کن – تا آن زمان». (الکلی‌های گمنام – صفحه ۱۶۴)

 

 

 

بیشتر مطالعه کنید:

 پیروزی بر شهوت ممکن است!

دیدگاه ها (77)

 1. امید هستم

سلام وقت بخیر ببخشید من خجالت میکشم توی جلسات حضوری شرکت کنم میشه یه راه دیگه‌ای بهم معرفی کنید ممنون میشم ....

 1. محسن

سلام من مشكل جنسي شديد دادم به حدي كه توي ٣٦سالگي نميتونم ازدواج كنم تا الان خيلي هزينه كردم لطفا كمكم كنيد و جلسات در مشهد كجا برگزار ميشه.خواهش ميكنم

 1. z

سلام من zاز زمان بلوغ گرفتار خود ارضای شدم اولش درمورد این رفتار هیچ اطلاعی نداشتم بعدها متوجه شدم یه نوع لذت زودگذر و ویران گر پشیمانی بعد انجام زندگیمو داغون کرده مجرد هستم وخیلی خسته و نا امید هیچ چیزی ازاین گروه نمیدونم دوروز متوجه شدم اشخاصی مثل من وجود داره ازتون خواهش میکنم این مطلب میخونید کمکم کنید حالم بد

 1. نیما

سلام ۱۸ سال دچار اعتیاد جنسی هستم همه نوع ارتباط جنسی رو تجربه کردم ولی انگار هرچه بیشتر تقلا میکنم مثل کسی هستم تو باطلاق افتاده و بیشتر فرو میرم دیگه نه خودمو میشناسم و نه میدونم کی هستم فقط یه موجود زنده هستم

 1. حمید

با سلام
من ۲۸ سالمه وتا حالا با هیچ دختری رابطه نداشتم یعنی چون اعتماد به نفس نداشتم و کم رو بودم وکم و بیش از
زمان بلوغ تا حال خود ارضایی میکردم وچند وقتیه حالت توهم و حسای خیلی بدی بهم دس میده و ترسناک
میخاستم از بهبود یافته یای عزیز بپرسم میتونه از اثار مخرب خود ارضایی باشه

 1. فرشاد

من شدیدترین دوران سکسی زندگیمو دارم سپری میکنم
دوس دارم عادی باشم ورفتار معقول داشته باشم
ولی نمیتونم فاصله بگیرم
البته دارم جوونی میکنم و از زیاده روی که میکنم لذت میبرم
فقط ترس از بیماری ذهن منو داغون کرده
ی جورایی فوببا بیماری شده تنها فکرم نمیدونم باید چیکار کنم

 1. مینا

من نمیتونم جلسات رو شرکت کنم چون میترسم شهر ما هم خیییلی کوچیکه و همه همو میشناسیم... خوندن نشریه هاتون کفایت میکنه؟؟ امیدوارم کفایت کنه چون اینجا تنها امیدم بود که پیدا کردم

 1. سعید    مینا

سلام خواندن نشریات کمک بزرگی بهت میکنه گرفتن یکی از بچه‌ها انجمن saبعنوان راهنما که حتمآ باید زن باشد نوشته بودید اسمتان مینا هست پس خانم هستید اصلا شاید توی محل شماانجمن و جلسه نباشد اگر میخواهید به شماره تلفن انجمن خانمها را توی اینترنت پیدا کنید تماس بگیرید باز هم میگم به یکی از دوستان بهبود یافته خانم تماس بگیرید خیلی کمکتان میکنه به امید خدا

 1. ح ن

سلام من‌ دوست دارم پاک بشم ولی به‌ هر راهی زدم شکست خوردم 22سالم هست خودمو نابود کردم زانوهام درد میکنه تمام مفصلام خالی شده تو زندگیم عقب افتادم حالم آز خودم ب هم میخوره کمکم کنید تا من‌ هم پاک بشم من‌ ایمان دارم ک با شماها میتوانم پاک شوم ولی میترسم بیام جلسه

 1. سارا

علائمى در برادرم ميبينم كه فكر ميكنم اعتياد جنسي داره ،همسرش ازش داره جدا ميشه با يك پسر بچه ?شغلو سرمايه و داروندارشو هم از دست داده .نه غرورى نه تعصبى و نه عزت نفسى هيچى باقى نمونده
لطفن اگر كسى اطلاعاتى داره به من كمك كنه

 1. هانا    سارا

تو به داداشش نمیتونی کمک کنی
همسرش میتونه بره اس آنان
خودشم باید بیاد اس آی

 1. m,n

سلام حدود نه ساله درگیرم هر راهی که بگید رو امتحان کردم ولی جواب نداده اعتیاد شدید به پورنوگرافی دارم جدیدا میخوام 21روز رو برای آخرین بار امتحان کنم اگر تسلیم شدم حتما عضو انجمن میشم امیدوارم بتونید کمکم کنید

 1. داریوش

درآرزوی ترک علاقه به جنس موافق وخودارضایی که زندگیم خراب این موضوع شده است

 1. شاهین

سلام منم گرفتارم لطفا کمکم کنید ۲۰ ساله که گرفتارم و از خودم بیزارم

 1. یوسف کاظمی

سلام
من مدت ۶ هفت ساله که درگیر پرنوگرافی هستم به صورت افراطی
و خیلی شدید استرس و اضطراب دارم.
البته حدود یک ماه هست که توترکم ولی متاسفانه استرس و اضطرابم و نبوداعتماد به نفسم از بین نرفته.احساس بیقراری هم دارم
لطفا راهنمایی کنید.ممنون

 1. محسن

سلام منم کمک میخام باید چکار کنم.

 1. فاطمه    محسن

از طریق شماره های اطلاع رسان ک در بالای این صفحه هست ... در شهرتان دنبال جلسات SA بگردید و یک راهنما بگیرید و ب دوستان همدرد همجنس خود وصل شوید

 1. سام

سلام . 33 سالمه و از زمان بلوغ تا الان معتاد خود ارضایی هستم . تا همین چندی پیش به نظرم چیز عادی بود تا اینکه به خاطر خودارضایی بیش از اندازه ( هر شب 3 بار ) بیماری روحی اظطراب گرفتم و پیش دکتر روانپزشک رفتم . با کمک دارو و بعد مدت 4-5 ماه حال روحیم دوباره بهتر شد و تو این مدت کم و بیش خود ارضایی میکردم ولی نه به اون شدت . اون موقع بود فهمیدم که دلیل بیماری روحیم خود ارضایی بوده ( تا قبلش نمیدونستم فکر میکردم همینجوری مریضی شدم ) تصمیم خیلی خیلی جدی به ترک گرفتم . حدود یک ماه ترک کردم و تو این مدت به گذشته فکر کردم ، به اینکه چه موقعیت هایی رو به خاطر خودارضایی تو زندگی از دست دادم ، دلیل اصلی عقب بودنم تو زندگی نسبت به هم سن و سال هام همین موضوع بوده . خلاصه خیلی کلافه شدم و از خودم متنفر و واقعا میخواستم این ترک رو تا همیشه ادامه بدم تا اینکه هفته پیش دوباره نمیدونم چی شد که شروع شد . اولین شب یه بار و شب بعد دوباره یع بار و الان که دارم اینو مینویسم دوبار امشب اینکارو کردم و واقعا دیگه خسته شدم و اومدم تو نت سرچ کردم و شمارو پیدا کردم . امید دارم بتونم اینبار برای همیشه ترک کنم . برای همه دوستانی که کامنت گذاشتن نیز آروزی موفقیت دارم . انشالله کنار هم بتونیم به هم کمک کنیم .

 1. نیما    سام

سلام من هم مثل شما بودم و خوشبختانه الان ۹ ماه هست که ترک کردم...

 1. Mehdi

۲ ساله یعنی میشه ترکش کرد؟
اگه ترک کنم خوب میشم
اسلا حال خوب بودن یادم رفته ?

 1. Mohammadrezamohammadkarami

سلام میخام رها بشم ازچنگ شهوت چکارکنم

 1. M

اگ گروهی در تلگرام دارین بفرستین ممنون

 1. حمید

سلام مردی هستم۴۰ساله معتاد ب خودارضایی هستم از سن بلوغ تا الان ب این بیماری مبتلا هستم خیلی وقته خستم شده و تصمیم برا ترک کردم ولی هردفعه شکست میخوردم.الان بازم تصمیم گرفتم که ترک کنم کمکم کنید

 1. علی رضا ۸۸    حمید

سلام.
من و شما هم سنیم از ابتدای بلوغ دچار این مشکل شده ام.تنها نیستی.
این مطالب را می خونم امیدوار می شم.تو سن ما خیلی زشته، بچه داریم اگه بفهمن نابودمی شیم.
لطفا راهنمایی کنید حتما باید تو جلسات شرکت کنبم یا لازم نیست؟اگه راهی دیگه داره ممنون می شم اطلاع بدین.
با ارزوی موفقیت.

 1. رشید

سلام منم میخام عضوبشم من دوسال ویازده ماه پاکی ازموادمخرونیکوتین والکل دارم ولی حریف خودارضایی پورنوگرافی نشدم همیشه درگیرم وعذاب وجدان دارم چون ک اصول روحانی برنامه رومیدونم وهیچ چیز مثله لازش روحانی برایه ی دوست درحال بهبودی نیست کمک کنید

هنوز دیدگاهی نوشته نشده است
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را بنویسید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
بالا