•  آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰   

                                                          بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

به معتادان جنسی گمنام (SA) خوش آمدید. ما خوشحالیم شما اینجا هستید.

 

به SA خوش آمدید! ما خوشحالیم شما اینجا هستید. اگر شما خود را مشابه ما می‌بینید و فکر می‌کنید ممکن است اشتراکی با مشکل ما داشته باشید، ما دوست داریم راه‌حل‌مان را با شما به اشتراک بگذاریم. 

تازه‌واردینی مانند شما سوالات زیادی درباره برنامه ما دارند. این نشریه تلاش خواهد کرد به برخی از آن‌ها پاسخ دهد.

 

SA چیست؟

ما یک انجمنی از مردان و زنان هستیم که تجربه‌مان، توانایی و امیدمان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم، که از طریق آن می‌توانیم مشکل مشترک‌ اعتیاد جنسی‌مان را حل کرده و به دیگران برای بهبودی کمک کنیم. هدف اولیه ما هوشیار باقی ماندن از نظر جنسی و کمک به دیگر معتادان جنسی برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

 

هوشیاری جنسی چیست؟

در تعریف هوشیاری، ما برای افراد بیرون از معتادان جنسی گمنام صحبت نمی‌کنیم. هوشیاری جنسی برای معتادان جنسی‌ مانند ما به معنای نداشتن رابطه جنسی با خودمان (خودارضایی) و یا با شریک جنسی غیر از همسرمان است. در تعریف هوشیاری SA، عبارت «همسر» اشاره به فردی دارد که در طی یک ازدواج بین یک مرد و زن صورت گرفته باشد. هوشیاری جنسی همچنین به معنای آزادی تدریجی و پیش‌رونده از شکل‌های مختلف افکار جنسی، برانگیختگی‌ها، و شهوتی است که وارد زندگی‌مان شده است. این آزادی بوسیله هوشیار باقی ماندن، و از طریق دوازده گام‌ها و دوازده سنت در زندگی روزانه‌مان بدست می‌آید.

 

چطور می‌توانم سالم باقی بمانم بدون داشتن نوعی از برون‌ریزی یا تخلیه جنسی؟

تجربه جمعی ما این است که هوشیاری جنسی، ما را از نیاز اجباری برای داشتن رفتاری جنسی آزاد می‌کند. ما بدنبال بازگرداندن غریزه‌مان برای صمیمیت جنسی در جای مناسب خودش، جهت تولید مثل و نگهداری علاقه و رابطه سالم با همسر، هستیم. وقتی ما شهوت سرگرم‌کننده و تفریحی، و برانگیختگی‌های جنسی را متوقف می‌کنیم، نیاز برای داشتن رفتاری جنسی به صورت اجباری، ما را رها می‌کند.

 

آیا SA مشابه گروه درمانی است؟

SA یک شکلی از درمان جنسی یا گروه درمانی نیست. جلسات SA بوسیله اعضای SA و با استفاده از رهنمودهای جلسات‌مان، راهبری می‌شود. در یک جلسه SA، راهنمایان و راهبرانی متخصص و حرفه‌ای وجود ندارد.

SA یک برنامه بهبودی از اعتیاد جنسی و شهوت براساس اصل‌های الکلی‌های گمنام است.

با هر مشکلی که ما به SA وارد شویم، ما یک راه‌حل مشترک داریم – دوازده گام و دوازده سنت بهبودی که در انجمن بر پایه هوشیاری جنسی، مورد تجربه و تمرین قرار می‌گیرد.

 

چطور می‌توانم یک عضو باشم؟

هر کسی فکر کند ممکن است یک مشکلی با شهوت داشته باشد، برای پیوستن به جلسات بسته SA خوش آمده است، و اگر می‌گوید مایل است شهوت‌کردن را متوقف کند و از نظر جنسی هوشیار شود، می‌تواند خود را یک عضو بداند.

 

هزینه عضویت چه میزان است؟

جلسات SA رایگان است. اینجا حق عضویت یا پولی برای عضویت دریافت نمی‌شود. ما در جلسات سبدی را برای کمک‌های داوطلبانه جهت پرداخت اجاره مکان، نشریات، قهوه، و مانند این‌ها، می‌چرخانیم. بنابر اصل سنت هفتم مان، ما از طریق شرکت داوطلبانه در مخارج، به خودمان متکی هستیم.

 

من پذیرفته‌ام در مورد رفتارهای جنسی زیاده‌روی داشته‌ام. آیا نمی‌توانم تنها یک مقدار از آن را کاهش دهم؟

SA برای آن افرادی است که کنترل این بخش از زندگی‌شان را ندارند. ما به SA آمدیم، بدین دلیل که نمی‌توانستیم متوقف شویم، و فرقی نمی‌کند که شکل‌های رفتارهای جنسی‌مان چطور ممکن است بوده باشد. ما دیگر نمی‌توانستیم انتخاب کنیم که متوقف شویم.

 

چطور می‌توانم تشخیص دهم که من معتاد هستم؟

شما می‌توانید برای خودتان به تشخیص این موضوع برسید. تشخیص کاملا ضعیف بودن‌مان، آن چیزی است که ما آن را «کارکردن گام یک» می‌نامیم. همانطور که در عبارت گام یک آمده، «ما پذیرفتیم در برابر شهوت کاملا ضعیف بودیم – و اینکه زندگی‌مان بهم‌ریخته شده بود.»

این برای ما مقداری زمان برد و غالبا میزان زیادی درد کشیدیم تا پذیرفتیم آسیب خورده‌ایم. زودتر یا دیرتر، ما چیزهایی مشابه «من باید آن را ترک کنم!» یا «به کمک نیاز دارم!» یا «نمی‌توانم بیشتر از این، این کار را با خودم انجام دهم!»، را می‌گوییم. هر کدام از این جملات یک پذیرفتنی از فاقدقدرت‌بودنمان است.

این دلیل آن است که چرا ما نمی‌توانیم فرد دیگری غیر از خودمان، همچون یک عضو از خانواده یا یک همکار، را هوشیار کنیم. ما خودمان باید به پذیرفتن آسیب برسیم و برای بدست آوردن کمک به جستجو بپردازیم.

مطلب مرتبط:  آیا من یک معتاد جنسی هستم؟

 

خودتان را بررسی کنید

آیا شما فکر گرفتن کمک برای افکار یا رفتارهای جنسی‌تان را داشته‌اید، یا دیگران انجام این کار را به شما پیشنهاد داده‌اند؟

آیا شما برای کنترل یا کاهش فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان تلاش کرده‌اید، و در انجام آن شکست خورده باشید؟

آیا فکرها یا رفتارهای جنسی‌تان در روابط‌تان با همسر یا مسئولیت‌تان نسبت به دیگران اختلال ایجاد کرده است؟

آیا برخلاف پیامدهای منفی رفتارهای جنسی‌تان – مانند تحقیرشدن‌ها، عقب‌ماندگی‌ها، بیماری‌ها، شغل‌ از دست دادن‌ها، توقیف شدن‌ها، طلاق‌ها، یا عمل‌های غیراخلاقی – شما همچنان به آن رفتارها ادامه داده‌اید؟

آیا شما تا به حال به خود گفته‌اید، تو یک معتاد جنسی هستی یا برای جرم‌های جنسی بازداشت شده‌اید؟

 

می‌دانم خودم نمی‌توانم ترک کنم. قبلا تلاش کرده‌ام و این نتیجه‌ای نداشته است. آیا شما می‌گویید این واقعا امکان پذیر است؟

بله، این امکان پذیر است. اعضای هوشیار SA، از سراسر جهان، هم به صورت مجرد و هم متاهل، وجود دارند. در SA ما با هم دیگر می‌توانیم هوشیار شویم و هوشیار باقی بمانیم، تا هنگامی که برنامه را یک روز در هر زمان، کار می‌کنیم.

 

چکاری من باید انجام دهم تا هوشیار شوم؟

چیز مطلقی در برنامه SA وجود ندارد، اما ما می‌توانیم چیزهایی را که در مورد بدست آوردن هوشیاری می‌دانیم را با شما در میان گذاریم. ما به جلسه‌ها می‌رویم. ما گام‌ها را اجرا می‌کنیم؛ ما از نشریات استفاده می‌کنیم (هم SA و هم AA)؛ ما همیارانی (راهنمایان) داریم که بر اساس یک نظم مشخصی با آن‌ها در مورد موضوعات خودمان گفتگو می‌کنیم. بسیاری از ما به این حقیقت رسیده‌اند که یک قدرت بالاتر، ما را هوشیار نگه می‌دارد.

 

بسیار خوب – من مایلم این را امتحان کنم. اکنون چکار کنم؟

 • با SA تماس بگیرید. یک شماره تماس محلی از SA پیدا کنید (از طریق وبگاه یا اعضا) یا با دفتر خدمات جهانی SA تماس بگیرید.
 • به جلسات بروید، جلسات و جلسات بیشتر.
 • با معتادهای جنسی هوشیار صحبت کنید و از آنان بپرسید آن‌ها چگونه هوشیار شده‌اند؟
 • از نشریات برنامه ما استفاده کنید: تکبرگی‌ها، کتاب‌های معتادان جنسی گمنام (کتاب سفید)، بهبودی ادامه دارد، الکلی‌های گمنام، و دوازده گام و دوازده سنت. فصل نامه انجمن ما، Essay را بخوانید.
 • یک همیار (راهنما) انتخاب کنید. همیار فردی است که هوشیاری‌اش برای شما جالب توجه است. با همیارتان بر اساس یک برنامه منظم تماس بگیرید – اگر ممکن است هر روز. از او درخواست راهنمایی کنید.
 • اجرا کردن گام‌ها. همیارتان به شما نشان می‌دهد چطور این کار را انجام دهید.
 • یک لیست از تلفن اعضا بدست آورید. شروع به برقراری تماس با اعضای دیگر برای رهاکردن وسوسه‌های جنسی و شهوت کنید، و همین‌طور هنگامی که احساس بهم‌ریختگی یا نگرانی دارید.
 • دعاکردن. در صبحگاه، از قدرت بالاترتان بخواهید شما را «تنها برای امروز» هوشیار نگه دارد. و در شب هنگام بگویید، «از تو تشکر می‌کنم» برای روزی که از نظر جنسی هوشیار بوده‌اید. هر وقت با شهوت برخورد می‌کنید، دعا کنید.
 • شعارهای برنامه‌مان بکار گیرید:

اول، چیزهای مهم‌تر

با آسانی آن را انجام بده

یک روز در هر زمان

رها کن و اجازه بده خداوند آن را انجام دهد

به سادگی این را ادامه بده

 

به یاد داشته باشید، همه ما در ابتدا تازه وارد بودیم، و کارهایی که شما امروز انجام می‌دهید را احساس کرده‌ایم. از خود بیرون آیید و درخواست کمک کنید. به ما بپیوندید، برای اینکه «ما می‌بایست با شما باشیم در این انجمن روحانی، و شما حتما برخی از ما را خواهید دید هنگامی که قدم در راه شادی می‌نهید. امیدواریم که خداوند همراه شما باشد و شما را حفظ کن – تا آن زمان». (الکلی‌های گمنام – صفحه ۱۶۴)

 

 

 

بیشتر مطالعه کنید:

 پیروزی بر شهوت ممکن است!

دیدگاه ها (58)

 1. سام

سلام . 33 سالمه و از زمان بلوغ تا الان معتاد خود ارضایی هستم . تا همین چندی پیش به نظرم چیز عادی بود تا اینکه به خاطر خودارضایی بیش از اندازه ( هر شب 3 بار ) بیماری روحی اظطراب گرفتم و پیش دکتر روانپزشک رفتم . با کمک دارو و بعد مدت 4-5 ماه حال روحیم دوباره بهتر شد و تو این مدت کم و بیش خود ارضایی میکردم ولی نه به اون شدت . اون موقع بود فهمیدم که دلیل بیماری روحیم خود ارضایی بوده ( تا قبلش نمیدونستم فکر میکردم همینجوری مریضی شدم ) تصمیم خیلی خیلی جدی به ترک گرفتم . حدود یک ماه ترک کردم و تو این مدت به گذشته فکر کردم ، به اینکه چه موقعیت هایی رو به خاطر خودارضایی تو زندگی از دست دادم ، دلیل اصلی عقب بودنم تو زندگی نسبت به هم سن و سال هام همین موضوع بوده . خلاصه خیلی کلافه شدم و از خودم متنفر و واقعا میخواستم این ترک رو تا همیشه ادامه بدم تا اینکه هفته پیش دوباره نمیدونم چی شد که شروع شد . اولین شب یه بار و شب بعد دوباره یع بار و الان که دارم اینو مینویسم دوبار امشب اینکارو کردم و واقعا دیگه خسته شدم و اومدم تو نت سرچ کردم و شمارو پیدا کردم . امید دارم بتونم اینبار برای همیشه ترک کنم . برای همه دوستانی که کامنت گذاشتن نیز آروزی موفقیت دارم . انشالله کنار هم بتونیم به هم کمک کنیم .

 1. Mehdi

۲ ساله یعنی میشه ترکش کرد؟
اگه ترک کنم خوب میشم
اسلا حال خوب بودن یادم رفته ?

 1. Mohammadrezamohammadkarami

سلام میخام رها بشم ازچنگ شهوت چکارکنم

 1. M

اگ گروهی در تلگرام دارین بفرستین ممنون

 1. حمید

سلام مردی هستم۴۰ساله معتاد ب خودارضایی هستم از سن بلوغ تا الان ب این بیماری مبتلا هستم خیلی وقته خستم شده و تصمیم برا ترک کردم ولی هردفعه شکست میخوردم.الان بازم تصمیم گرفتم که ترک کنم کمکم کنید

 1. رشید

سلام منم میخام عضوبشم من دوسال ویازده ماه پاکی ازموادمخرونیکوتین والکل دارم ولی حریف خودارضایی پورنوگرافی نشدم همیشه درگیرم وعذاب وجدان دارم چون ک اصول روحانی برنامه رومیدونم وهیچ چیز مثله لازش روحانی برایه ی دوست درحال بهبودی نیست کمک کنید

 1. Mmmmmm

منم همین طور کمکم کنید

 1. محسن

درود بر شما دوستان من ۱۵ ساله درگیر مسائل جنسی و خودارضای هستم واقعا دیگه خسته شدم نمیدونم چ کار کنم ارز کجا شروع کنم ممنون میشم کمکم کنید
چطوری باید با اسکایپ در جلسات شرکت کنم
ممنون

 1. شاهین

سپاسگزار خدا شاهینم معتاد جنسی
به لطف خداوند و sa و دوستان بهبودی امروز تونستم پاک باشم .من همیشه برا مشکل جنسی درد میکشیدم ولی امروز با کمک برنامه پاکم و روحم در آرامشه خدا رو شکر میکنم .

 1. آذر

سلام من 30 ساله درگیرم. مجردم. اخیرا با دیدن فیلم ها تحریک نمیشم فاجعه بار تر اینکه من اصلا به بدنم دست نمیزنم و تخیل گرا هستم. چند وقتی هست از چت های سکسی بیزار شدم و انجام نمی دم. یک مدت هم با آقایی ارتباط داشتم ولی من واقعا نه تحریک میشدم و نه ارضاء. رابطه جوری بود که فقط اون لذت می برد و من باز خود ارضایی می کردم. چطور می تونم در شهر خودم از امکانات استفاده کنم، ممکنه راهنمایی کنید منو

 1. مهدی    آذر

سلام شما می‌توانید از آدرس جلسات در اینترنت استفاده کنید

 1. مهدی

سلام.دوستان عزیز من تا الان برای رفتارهای جنسی خود از کسی کمک نمیخواستم چون فکر میکردم این رفتارهای من خیلی درست هستن این فکر از تظر من درست بود ولی از نظر دیگران درست نبود و اتفاقا به من پیشنهاد میدادن ولی من قبول نمیکردم.این فکرها و این رفتارهای جنسی اول به خودم صدمه زدن بعد به اطرافیانم و حتی اونی که باش بودم اهل اینکار بود و من چون نیاز داشتم و با حرف های خوبم اون رو هم به این کار وادار کردم.این رفتارهایی که من دارم اول بع خودم صدمه زدم و باعث عقب ماندگی در زندگی و تحقیر شدن خودم شد من تا الان به خودم نگفتم که یه معتاد هستم چون فکرم این کارو خیلی ضروری میدونست که تو باید با دخترها یه رابطه صمیمی و عاطفی داشته باشی و موقعی که با اون ها حرف میزدم لذت میبردم و متوجه مشکلات خودم نبودم و فکر میکردم که این کارهای من درست هستن و من میرفتم سراغ خودارضایی که با اون حرف های خوب و عاشقانه کع به من میزدن

 1. گمنام

سلام نزدیک ۲۰ سال اعتیاد به مواد مخدر و خود ارضایی دارم ۴ سال پیش مواد مخدر ویک سال نیکوتین رو بوسیله انجمن معتادان گمنام کنار گذاشتم ولی حریف خود ارضایی نشدم وقتی انجام میدم حالم از خودم بهم میخوره از خدا وشما دوستان میخوام کمکم کنین

 1. عارف

من ازکودکی درگیرخودارضایی،هم جنس گرایی،رابطه باجنس مخالف ورفتارهای دیگرتاالان که43سال دارم بازمیل شدیدرابطه دوطرفه باهم جنس ازفکرم خارج نمیشود،،وازشرکت درجلسات خجالت میکشم،،کمک کنید به شما بپیوندم،،ایا من متفاوتم

 1. انور

سلام من شیش ساله که میخوام ترک کنم و تا حالا هرکاری کردم نشده والان اگر ترک کنم به روزهای اولم برمیگردم؟

 1. رامتین

سلام و تشکر از این اقدام انسان دوستانه
من متاهلم ولی متاسفانه در هفته حداقل دو ارتباط غیر متعارف با جنس مخالف دارم. ایا امکان ترک تدریجی این کار در انجمن شما وجود دارد.

 1. سارا

سلام
33 سالمه و فکر کنم از بچگی درگیر بودم بیشترین زمان پاکیم 2 یا سه ماه بوده ولی باز برگشته و بدتر از برگشتن عذاب وجدان بعدش من مجردم تا حالا رابطه نداشتم ب هیچ کس اما..فکر کنم خودتون فهمیده باشید که بیماری من چیه یه مدت خودمو با گفتن اینکه یه کمش عادیه و اینا گول زدم ولی دیگه خسته شدم کمکم کنید خواهش میکنم

 1. حسين

سلام من چجوري مي توانم با شما صحبت كنم و كمك بگيرم

 1. ساسان

سلام من هم معتاد جنسی هستم و هم گی این جلسات برا منم مناسبه؟

 1. پویا

سلام بی شک جلسات مثمر سمری میباشد من هم خودم گرفتار این موضوع هستم اما ب شکل ضعیف این انجمن جایی خوبی هست برای رهایی ازین درد

 1. Hossein TFR

سلام
من حسین هستم معتاد جنسی 28 ساله
10 ساله که گرفتارم. امیدوارم یک روزی بیاد که من 1 سال باشه ترک کرده باشم.
خودم تنهایی قادر به غلبه بر این مشکل نیستم. از SA و دوستانی که سابقه پاکی دارند کمک میخوام.
ممنونم

هنوز دیدگاهی نوشته نشده است
بارگذاری بیشتر ...

دیدگاه خود را بنویسید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
بالا