•  آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰   

                                                          بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

انجمن SA (اس ای) چیست؟ معتاد جنسی کیست و هوشیاری جنسی چیست؟

انجمن معتادان جنسی گمنام (SA) چیست؟

معتادان جنسی گمنام (به انگلیسی: Sexaholics Anonymous) - یک انجمن از مردان و زنان است که تجربه، توانایی، و امید شان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و این امکان حل مشکل مشترک‌شان (اعتیاد جنسی) و کمک به دیگران برای بهبودیافتن را می‌تواند فراهم کند.

تنها لازمه برای عضویت تمایل به توقف (ترک) شهوت‌کردن و (تمایل به) هوشیارشدن از نظر جنسی است. برای عضویت در SA هیچ حق عضویت یا دستمزدی وجود ندارد؛ ما از طریق شرکت داوطلبانه در مخارج انجمن به خودمان متکی هستند.

SA به هیچ فرقه، مکتب یا مذهب، گروه سیاسی، سازمان، یا موسسه‌ای مرتبط نیست؛ مایل به شرکت در هیچ بحث و جدالی نیست؛ و با هیچ نهضت یا جنبشی موافقت یا مخالفتی ندارد.

هدف اصلی ما هوشیار باقی ماندن از نظر جنسی و کمک به دیگران برای رسیدن به هوشیاری جنسی است.

معتادان جنسی گمنام يك برنامه بهبودی بر پايه اصول الكلی‌ های گمنام (AA) است و اجازه استفاده از دوازده گام و دوازده سنت آن‌ها را، از AA در سال ۱۹۷۹ دریافت کرده است.

 

پیشگفتار کتاب سفید:

 

  

معتاد جنسی کیست و هوشیاری جنسی چیست؟

 

ما می‌توانیم تنها درباره خودمان صحبت کنیم. طبیعت معتادان جنسی گمنام، می‌تواند با شناخت آنچه ما معتاد جنسی می‌نامیم، به خوبی فهمیده شود. یک معتاد جنسی خودش را از زمینه آنچه درست یا غلط است خارج کرده است. او کنترل‌اش را از دست داده، دیگر قدرت انتخاب ندارد، و برای متوقف‌شدن آزاد نیست. شهوت به یک اعتیاد تبدیل شده است. موقعیت‌مان، مشابه یک معتاد الکلی است که نمی‌تواند دیگر خوردن نوشیدنی (مشروب) الکلی را تحمل کند و باید آن را متوقف کند، اما گرفتار شده است و نمی‌تواند این کار را متوقف کند. همچنین این درباره معتاد جنسی (معتاد به تخدیر جنسی) این‌گونه است، او نمی‌تواند دیگر شهوت را تحمل کند اما نمی‌تواند هم متوقف شود.

بدین‌ترتیب، برای یک معتاد جنسی، هر شکلی از رابطه جنسی با خودش (خود ارضایی - استمنا)، یا با دیگران به غیر از همسر خود، به طور پیش‌رونده‌ای معتادکننده و ویرانگر است. همچنین، ما می‌بینیم شهوت آن نیروی پشت رفتارهای اجباری جنسی‌مان است، و هوشیاری حقیقی در واقع شامل پیروزی پیش‌رونده بر شهوت است. این نتیجه‌گیری‌ها ما را بر روی یک آزمون سختی از تجربیات‌مان و بهبودی (بازیابی) قرار داده است؛ ما گزینه دیگری نداریم. اما دریافته‌ایم پذیرفتن این واقعیت‌ها، کلیدی برای یک آزادی شادی‌بخش و پرشور است که هرگز آن را نمی‌شناختیم.

این بسیاری از افرادی که اجبار یا بی‌اختیاری جنسی‌شان را پذیرفته‌اند اما به سادگی بدنبال کنترل و لذت بردن از آن هستند را دلسرد می‌کند. مشابه یک معتاد به مشروب الکلی که مایل است نوشیدن الکل را کنترل، و از آن لذت ببرد. تا زمانی که به نقطه ناامیدی کشیده نشده‌ایم، تا زمانی که واقعا خواسته‌ایم متوقف شویم اما نتوانسته‌ایم، خودمان را در اختیار این برنامه بهبودی قرار نداده‌ایم. معتادان جنسی گمنام برای آن افرادی است که می‌دانند گزینه دیگری بجز متوقف شدن ندارند، و آگاهی درونی‌شان باید این را به آن‌ها گفته باشد.

هوشیاری جنسی

ما یک راه‌حل داریم که ادعا نمی‌کنیم برای همه کس خوب است، اما آن برای ما کار کرده است. اگر شما خود را مشابه ما می‌دانید و فکر می‌کنید که در مشکل ما شریک هستید، ما هم مایلیم راه‌حل‌مان را با شما در میان بگذاریم. در تعریف هوشیاری ما برای افراد خارج از انجمن معتادان جنسی گمنام صحبت نمی‌کنیم. ما می‌توانیم تنها درباره خودمان صحبت کنیم. برای یک فردی که گرفتار اعتیاد جنسی است و ازدواج کرده، هوشیاری جنسی به معنای نداشتن رابطه جنسی با خود (خودارضایی) یا با فرد دیگری به جز همسر خود است، و برای فردی که ازدواج نکرده، هوشیاری جنسی به معنای رهایی از رابطه جنسی در هر شکل خود است. و برای همه ما، چه مجرد و چه متاهل، هوشیاری جنسی به معنای پیروزی پیش‌رونده بر شهوت است.

کتاب سفید (صفحه ۱۹۱)

 

 

  

 بیشتر مطالعه کنید:

آیا من یک معتاد جنسی هستم؟

دیدگاه ها (17)

 1. فرید

سلام ممنون از همه خدمت گزارها،خواستم تشکر کنم از خدمت گزاره ای سایت.من یک معتاد جنسی در حال بهبودی هستم که محروم و مدت ۲ سال و ۲ ماه هست که هیچ نوع رابطه جنسی نه با خود ونه با دیگری داشتم.این موفقیت رو مدیون انجمن اس ای و دوستان همدرد هستم که باعث شدند وسوسه شدید شهوت در امان بمونم و توجه و تمرکز زندگیم رو از روی این مثله بردارم و در عوض روی قسمت های آسیب دیده زندگیم بزارم.خیلی مسائل درست شده و من هم هنوز در مسیر بهبودی هستم

 1. نرگس    فرید

ماشاالله دوست همدرد

 1. زی زی

سلام خانمی هستم که همسری دارم که حس میکنم معتاد جنسی هست و مواردی ازش دیدم چه طور میتونم کمکش کنم فراموش کنه

 1. علی

خسته شدم ازخودارضائی دیگه توان ندارم نمیتونم بزارمش کنار مواد روگذاشتم این خودارضائی رونمیتوونم

 1. احسان    علی

سلام.فقط باید بری جلسه

 1. علی

۲۰ سال دارم به صورت حرفه ای ژیمناستیک کار می کنم و تازه وارد سایت شدم ، در ابتدا فکر می کردم چون ورزش میکنم به خود ارضایی معتاد نمی شوم یا تاثیری رویم نمی گذارد ولی در نقطه ای از زندگی فهمیدم که هم تیمی هایم با سرعت زیادی رشد کرده و مقام می آورند ولی من در جا می زنم در زندگی روز مره خود هم به مشکل خوردم و اعتماد به نفس ندارم هر روز خود ارضایی میکنم ولی می دانم که باید متوقف شود . به دلیل انحراف جنسی ام در استخر باشگاه دانشگاه با عوامل تحریک کننده روبه رو میشوم. مانند سدی که میشکند کنترل امیال جنسی ام از دستم در آمده ولی حس خوبی به انجمن دارم .

 1. محمود

سلام ۴۸سالمه ۲فرزند دارم اززمان بلوغ جنسی به معضل استمنا رو اوردم ومانند معتادتان سر وقتش دست به عمل کثیف میزنم واقعا خسته شدم کمکم کنید

 1. نامدار

سلام ممنون ازشما بابت این سایت....فقط این جلسات برای خانم ها هم هست؟

 1. mohsen    نامدار

سلام بله جلسات اسکایپ در دسترس همه هست و جلسات حضوری در بعضی شهرها فعال هست
http://meeting.sa-iran.org/women جلساات حضوری بانوان

http://meeting.sa-iran.org/skype جلسات اسکایپ

 1. میلاد

سلام دوستان من آدرس انجمن رو میخوام کسی میتونه راهنماییم کنه

 1. محمد    میلاد

با سلام
دوست عزیز
در سایت به قسمت جلسات بروید (و یا به لینک زیر بروید) و شهر خود را بیابید و در جلسات شرکت فرمایید
http://meeting.sa-iran.org/

 1. آخرین راه

سلام خدارو شکر میکنم ۹۱ روز از اعتیاد جنسی پاکی

 1. احمد

سلام خوب هستید من مجرد هستم وخیلی تحت فشار هستم وشرایط ازدواج را هم ندارم ولی خیلی افکارم درگیر سکس است هر کسی را در خیابان میبینم توی افکارم با او دوست دارم سکس کنم به نظر شما راه حل چیست وآیا میتوانم یک رابطه سکس سالم بایک یا چند نفر داشته باشم یا اینکه چیکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 1. ص

من میتونم مشارکت کنم در مورد جزئیات وسوسه هام؟

 1. محمد    ص

با سلام
بله بیشتر با راهنمایتان و گاها با دوستان بهبودی می توانید در مورد جزئیات وسوسه هایتان صحبت کنید البته به طوری که توضیح واضح جنسی نباشد.

 1. محمدی نژاد

سلام . ممنون از شما بابت این سایت خوب و پربارتان . من هم خیلی وقته که گرفتار این شهوت پیش رونده و بد هستم . الآن حدود چهل و هفت سالمه نتوانستم این بیماری پیش رونده را درمان کنم .در این سال ها همسرم را هم از خودم بابت این بیماری پیش روند اذیت کردم .متاسفانه این بیماری از سن هفده هیجده سالگی شروع شد. اکنون که بازنشسته هستم هنوز نتوانستم بر آن پیروز شوم . هر دفعه می گویم دفعه دیگر انجام نمی دهم . تا شیطان سوت می زند مانند سگی با سوت صاحبش به سوی او می دود من هم به سوی او می دوم . واقعا من خسته شده ام از همه وقت تلف کردن هام .
اگر وقتم سر یه کار هنری گذاشته بودم . الآن تبدیل یک هنرمند تمام عیار شده بودم . الآن تمام هنرم جستجو در سایت های پرون شده است . با این که هزاران سایت مفید در اینترنت وجود دارد ؛ولی من به رو آوردن این سایت های مزخرف عادت کرده ام . واقعا دوست دارم در این جلسات شرکت کنم اما خجالت نمی گذارد. از طرفی باید کار را یکسره کنم . با تشکر

 1. احسان    محمدی نژاد

شرکت کن
ایشالا حل میشه

هنوز دیدگاهی نوشته نشده است

دیدگاه خود را بنویسید.

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
بالا