• آدرس جلسات ایران:  آقایان  ۶۰ ۲۰۰ ۶۰ ۰۹۹۰ -  بانوان   ۱۳ ۲۰۰ ۲۳ ۰۹۹۰

 • آیا انجمن SA یک برنامه گروه درمانی است؟

  خیر، انجمن SA نوعی درمان جنسی يا گروه درمانی نيست. جلسه­ های SA بوسيله اعضاي SA و با بكارگرفتن رهنمودهاي جلسه هدايت مي­‌شود. در يك جلسه­ SA راهنماهاي حرفه‌اي وجود ندارند. اما تجربه ما در این انجمن این است که هر مشكلي به SA بياوريم، ما در يك راه حل مشترك سهيم می‌شویم. دوازده­ گام و دوازده سنت بهبودي در انجمن، بر پايه­ هوشياري جنسي مورد تجربه قرار مي­ گيرند.
 • شرط عضویت در SA چیست و چگونه می‌توانیم عضو این انجمن باشیم؟

  تنها شرط عضویت در انجمن SA، تمایل به توقف شهوت و (تمایل به) هوشیارشدن از نظر جنسی است. هر كسي كه فکر می­‌کند ممكن است با شهوت مشكل داشته باشد، ما براي حضور داشتن در جلسه­‌هاي بسته­ SA به او خوش آمد می‌گوییم و اگر بگويد كه تصميم به متوقف كردن شهوتراني و هوشياری جنسي را دارد، مي­‌تواند خود را عضو انجمن SA بداند.
 • برای پیوستن به انجمن SA چقدر باید هزینه پرداخت؟

  جلسه­‌هاي SA رايگان مي‌­باشد. براي عضويت؛ هيچ حق عضويت يا دستمزدي لازم نيست. در طول جلسه­‌ها بوسيله­ كمك‌هاي بدون انتظار براي مخارج اجاره، نشريه، نوشیدنی و غيره، سبدي را به گردش در مي آوريم. بنابر روح سنت هفتم ما؛ ما از طريق كمك‌هاي داوطلبانه خود كفا هستيم.
 • تعریف هوشیاری جنسی در انجمن SA چیست؟

  در تعريف هوشياري، ما براي اشخاص خارج از معتادان جنسي گمنام صحبت نمي­ كنيم. هوشياري جنسي براي ما معتادان جنسي در گروه ما، به اين معني است كه با خود و با ديگران، بجز با همسر خود، هيچگونه ارتباط جنسي نداشته باشيم. در تعريف هوشياري SA، اصطلاح «همسر» به شريكي كه در طي يك ازدواج بين مرد و زن صورت گرفته باشد، گفته مي­‌شود. هوشياري جنسي همچنين به معني آزادي تدريجي از شكل­‌هاي مختلف افكار جنسي و تحريك‌كننده­‌ها و شهوتي كه وارد زندگي ما شده بود را مي­‌دهد. اين آزادي به وسيله­ هوشيار ماندن و به كارگرفتن دوازده گام و دوازده سنت در زندگي روزانه­ ما بدست مي‌آيد.
 • چگونه بفهمم که یک معتاد جنسی هستم؟

  در منوی درباره SA، گزینه ای به نام «بیست سوال (از خود امتحان بگیرید)» وجود دارد که می‌توانید با پاسخ‌های صادقانه به آنها خود را بررسی کنید که آیا یک معتاد جنسی هستید و نیاز به SA دارید یا نه و خود می‌توانید کنترل شهوت را در دست بگیرید.
 • پس از پذیرش اینکه من مشکل دارم باید چه کار کنم؟

  به انجمن SA بپيونديد. براي بدست آوردن شماره تلفن و یا آدرس جلسه‌ها، در همین سایت به بخش جلسات بروید و گروه‌ها را در شهر و استان خود پیدا کنید. اگر در شهر و استان شما جلسه نیست هیچ جای نگرانی نیست، شما می‌توانید از طریق تلفن و یا جلسه های آنلاین با نرم‌افزار اسکایپ، با اعضا در ارتباط باشید. از نشریات برنامه­ ما استفاده كنيد: تک‌برگی‌ها، کتاب سفید، بهبودي ادامه دارد، قدم در عمل، کتاب الكلی ­‌های گمنام و دوازده گام و دوازده سنت، و دیگر نشریات. يك راهنما بگيريد. گام‌ها را انجام دهید. 
 • راهنما در انجمن به چه کسی گفته می‌شود؟

   راهنما يك شخص است كه هشياري‌اش براي شما جذاب است. راهنما معمولا میزان بیشتری سلامت عقل، پاکی، آرامش و دانش، از رهجو دارد. در زمان انتخاب راهنما قاعده بر این است که از کسی درخواست کنیم که در کارکرد قدم‌ها از ما جلوتر باشد، پاکی مستمر و موفقیت آمیزی داشته باشد و آن بهبودی‌ای که ما بدنبالش هستیم، در او متجلی باشد. راهنما ، خود نیز باید یک راهنما داشته باشد و به صورت مرتب در جلسات شرکت کند. راهنما می‌تواند هدایتگر ما در کارکرد قدم باشد و در مسیر زندگی برایمان سرمشق باشد. راهنما و رهجو در جلسات SA عموما جنسیت یکسان دارند. راهنما عمل بهبودی را برایمان انجام نمی‌دهد و مشکلاتمان را از طریق راه حل‌های جادویی حل نمی‌کند. راهنما پدر، مادر، درمانگر یا یک روحانی نیست، بلکه شخصی است که تجربه، قدرت و امیدش را با ما مشارکت می‌کند. او همچنین ابزارهای روحانی‌ای که برنامه SA ارائه می‌دهد را برای ما یادآوری می‌کند.
 • براي هشيار بودن چه كاري بايد انجام دهم؟

  در SA هيچ چيز مطلقی وجود ندارد، بنابراين ما می‌توانيم چيزهايي را كه درباره­ هوشيار بودن مي­‌دانيم با شما تقسيم كنيم. ما به جلسه­‌ها مي‌­رويم، گام‌ها را كار مي­‌كنيم، ما از نشريه­‌ها استفاده مي­‌كنيم (نشریات SA و هم AA)؛ ما راهنماهايي داريم كه با آنها با يك برنامه­ منظم صحبت مي­‌كنيم. بيشتر ما به اين باور رسيديم كه يك نيروي برتر داريم كه ما را هشيار نگه می‌دارد.
 • آیا جلسات آقایان و خانم‌ها به طور جداگانه برگزار می‌گردد؟

  بله، در حال حاضر جلسات بسته بهبودی انجمن SA در کشورمان ایران به صورت جداگانه برای آقایان و بانوان برگزار می‌گردد.

بالا